Skocz do zawartości
Tumelar

Od Froyo do Jelly Bean 4.3

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm. Tut fajny, ale mam jeden problem.

Mianowicie po zrootowaniu defy, oraz wgraniu recovery i wykonaniu wszystkich czynności do 2.7, na 2.8 mam problem - recovery nie wykrywa mojej karty SD, dostaję informację "E:Can't mout /sdcard", a co za tym idzie nie mogę wybrać Romu do wgrania.. W telefonie karta jest widoczna, w komputerze również, a tu klops. ROM znajduje się bezpośrednio w głównym folderze karty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mialem to samo wgraj androida 2.2 a nie 2.1 .wgralem 2.2 i nie bylo problemow ;) ps.root i recovery od nowa wgraj na 2.2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Muszę chyba dodać spoilery do tego turtiala z uwagami, np.: jeśli masz ROM taki i taki z booatloaderem w wersji 7. (BL7) to wgraj to i to przez rsd lite potem zrób...), albo jeżeli masz androida 2.1 to zainstaluj 2.2 bo w punkcie 2.8 będziesz miał błąd: "E:Can't Mount/sdcard"( ale z drugiej strony to jest poradnik od froyo do jelly beana, a nie od eclair do jelly beana.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Tumelar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problem w tym, że oprogramowanie od Motoroli rzekomo nie znajduje mi nowych aktualizacji, a jak w inny sposób wgram nowy ROM bez dostępu do karty? Są jakieś inne narzędzia do aktualizacji współpracujące z tym modelem? ;/

Na stronie motoroli wyświetla się tylko: "If your Android 1.5 (Cupcake) through Android 2.3 (Gingerbread) model is not listed here, it is not slated for any further Android operating system upgrades.". Po odpaleniu "Aktualizacje systemowe" w informacjach wywala "Usługa aktualizacji obecnie niedostępna". Telefon z brandem T-mobile (Era).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo Defy nigdy nie miała OTA(aktualizacji przez opcje systemową "Aktualizacje systemowe"), 2,5 roku temu był do tego jakiś program ale już nie pamiętam jak się nazywał. Znajdź na liście sbf-ów(masz w faq-ie linka) ROM T-Mobile Poland i wgraj przez rsd lite(to też powinno być w faq-ie).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No nie za wiele pobiorę z tego Froyo, gdyż już zarówno i w pierwszym temacie, jak i drugim temacie, a nawet w którejś prośbie użytkownika wszystkie pliki zostały usunięte z hostingów "Error File not found". Wgra ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tutaj masz wszystkie potrzebne pliki, zainstaluj najpierw sterowniki, sciagnij sbfa i rsd potem zainstaluj rsd podłącz defy i jak w rsd wyświetli się Device/flash s czy jakoś tak, "connected/albo connecting" to wybierz sbfa i zainstaluj.

Zgaduję, że za miesiąc linki znowu zdechną ;D (z tym CHOM - IKUJ to już nie ważne)

Sterowniki

RSDLite

SBF

Edytowane przez Tumelar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lliper

A ktos mi powie dlaczego jak wyjme baterie lub zresetuje telefon to nie pamieta konta google i musze jeszcze raz ? I czemu nie moge pobrac nic z marketu

! Zatrzymuje sie na pasku pobieranie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A zrobiłeś wipe w recovery przed wgrywaniem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lliper

Tak , wydaje mi sie ze tak, ale czy dobrze sie xrobil ciezko powiedziec.

---------- Post dołączono o 13:18 ---------- Poprzedni post napisano o 11:49 ----------

Teraz sprawdziłem, jak chce zrobić wipe wszystkiego oprócz sdcard to pokazuje "wipe complite - Failed " ? ;/ twrp 2.6.3.0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi