Skocz do zawartości
Kriss_Hietala

Nie działa autorotacja ekranu

Rekomendowane odpowiedzi

Nie działa mi rotacja ekranu ani w przeglądarkach ani podczas pisania, nawet w ADW launcherze. Sprawdzałem aplikacją bubble i akcelerometr i żyroskop działa. Kulka reagowala na odchylenia telefonu w jakiejkolwiek płaszczyźnie i kierunku. Ostatnio instalowałem beautiful Widgets,ale wywaliłem szybko, bo mi się nie spodobały. Nie chcę przywracać telefonu do ustawień fabrycznych, szkoda mi ustawień i aplikacji :/

Soft stockowy PLAY

Zauważyłem to po "updejcie" dolphin browser HD... po czym dostałem browser mini :P I wtedy rzuciła mi się w oczy niedziałająca rotacja.

Kalibracja z *983*0# nic nie dała :/

Da radę jakoś zrobić kopię aplikacji? Tak bym nie musiał ich od nowa wgrywac/kupować po resecie do fabrycznych. Fajnie byłoby, gdyby po resecie do fabrycznych ustawień, te aplikacje zostały np na moim koncie google market i tylko je pobrałoby od nowa. Chociaż ponowna konfiguracja ADW Launchera mi się nie widzi :/

Edytowane przez Kriss_Hietala

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Titanium backup- aplikacje, gmail- kontakty, ewentualne multimedia zgraj na kartę pamięci. I najważniejsze: ADW ma w opcjach możliwość zapisania backup ustawień, wystarczy zajrzeć. Jeżeli nadal czegoś nie wiesz, wyjaśnienia szukaj w tematach dotyczących romów, lub pytaj dalej ;) Btw polecam Ci zmianę romu na custom, jak już i tak wszystko w telefonie będziesz "wywracał do góry nogami".

Edit: Sprawdź, czy nie wyłączyłeś autorotacji w: ustawieniach, ADW, widgetem lub jakąś sprytną aplikacją.

Edytowane przez peacemaker23
    Olśnienie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie wszędzie jest na auto... Custom rom chciałem wgrać,ale nie wiem który... Jellyfish nie potrzebuje,bo nie gram i procek obnizalem do 412mHz, więc wydajnośc mi niepotrzebna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozwiązane. Reset do fabrycznych załatwił sprawę. Itanium się przydał. Ps. Czy warto zmieniacć rom na Flb? Nie gram, tylko facebook, twiter, przegladarka, no i pociagi i transportoid.

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgrałem FLB Froyo r8a. Wszystko **********, chodzi po prostu wy******* Po prostu jest taka rózn ica i wszystko tak pieknie działa, że aż mowa poprawnie polityczną ciężko to opisać :P Polecam ;) Sprawa zamknięta, problem rozwiązany. temat do zamknięcia.

Edytowane przez Jukon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon nie wykrywa mi kiedy obracam go w prawo w lewo działa bez problemu - chodzi mi o zmiane klawiatury podczas pisania sms'a czy czegokolwiek, nie wiem dlaczego ale przestało działać obracanie w prawo, jakieś pomysły?

Edit:

Próbowałem wipe, poprzez menu, poprzez kod *983*57# i nic później spróbowałem kalibracji *#26***# wszystko się kalibruje ale nadal nie działa mi obracanie telefonu w prawo..., to co serwis czy jeszcze coś mogę zrobić przed oddaniem do serwisu?

Edytowane przez jasniak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

podbijam bo na głównym nie widać że edytowałem ;p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie przestawiałeś coś w launcherze, lub nie zmieniłeś go na inny? bo z tego co wiem to stockowy launcher nie pozwala na rotację ekranu w prawo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Standardowy soft z Orange(tak jak w opisie), bo ww kody chyba nie działają z innym softem (ale nie wiem tego na pewno). Jesteście pewnie że na oryginalnym sofcie rotacja działa tylko w jedną stronę w instrukcji jest napisane że wystarczy przechylić telefon w bok, nie ma konkretnego boku więc myślę że powinno działać w dwie strony....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na stockowym działa tylko w jedną stronę.... I jest to przeciwna do tej, która Ci działa :P Wgrywaj FLb froyo G2 rXX Nie bedziesz żałować :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi