Skocz do zawartości
Koniuch

Który Custom/Stock Rom. Liczy się szybkość, brak zwiechy, brak błędów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem użytkownikiem Xperi P juz ponad rok , Na softach od Sony ten telefonik nie pracuje zbyt dobrze , tak szczerze mowiąc to najlepiej pracował na mój gust na tym 2.3.7 bodajże , tylko tracił zasięg , wgrałem ICS to nie pracuje płynnie i bateria ma czasem skłonności to rozładowania sie w krótkim czasie , JB to już wogóle porażka

Nie wiem , nie potrafię sobie tego wyobrazić jak producentom udaje się wypuszczać na rynek tak nie dopracowane telefony :/ Sony ... japońska marka a takie kity wciska nam

ale do czego zmierzam , to czy jest jakiś custom rom w którym wszystko działa poprawnie , działa szybko , nie wiecha się ???

podjołem działania aby usprawnić jeszcze ten telefon podoba mi sie że aparat robi dość dobre fotki , obudowa jest solidna , a nie jakiś plastik jak w szajsungach .

Większość CM (wg opisów)ma jakieś błędy zatem po co wgrywać coś co nie działa na soft który tez nie zachwyca ???

miałem kiedy miui na htc Desire to nawet to wtedy chodziło

najbardziej podobała mi się aosp 4.1.2 na screenach i podobno dość płynnie chodzi tylko z kąd go ściągnąć nie znajduje nigdzie linka ??

Jak juz pisałem nie interesuje mnie wgrywanie i marnowanie czasu na wgrywanie szitu na miejsce szitu :/

Prosiłbym o jakieś porady , propozycje

dziękuje

Notatka od Moderatora: Raciborski
    wykrzyk.png W działach ROM’y & Modyfikacje nie zakładamy tematów z pytaniami, itp. Od tego są działy Dyskusja Ogólna lub Pomoc techniczna. Zgodnie z regulaminem, przenoszę.

Edytowane przez Raciborski
    Notka MOD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem, czy wszyscy podzielą ze mną zdanie, ale dla mnie telefon spoko chodzi na romie THE_DARK, na stockowym kernelu (zablokowany bootloader). Bateria luzem trzyma cały dzień, a przy niezbyt intensywnym użytkowaniu do 2 dni. Telefon nie muli, po za dialerem. Mam zainstalowany jeszcze Xposed z XBlast i GravityBox, co dodaje kilka ciekawych opcji. Polecam także zainstalować SDMaid (usuwa zbędny syf).

Mówisz, że telefon nie dopracowany? Wg mnie bardzo dobrze się spisuje jak na swoją półkę, byłem pod wielkim wrażeniem, że Modern Combat 4 (na moje oko bardzo wymagająca gra) bez ścin działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie chcąc tworzyć nowego tematu zapytam tutaj: A jaki room polecacie nie musi być stock bo na nim szwankuje dotyk po przyjściu sms itd. ? Myślałem nad: [ROM][uB][MileStone-1]Unofficial CyanogenMod 10.2 - xda-developers Jak myślicie? Chodzi mi głównie by ten dotyk nie szwankował... Bo czasem resetuje telefon co pięć minut z 4razy. Jak tak można?!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    daro90

Polecam Honami MoonWalker v6 z kernelem Nemesis 6.3, tak płynnego i szybkiego romu jeszcze nie miałem. Ustawiony na max 1,2GHz i min 200 MHz + odpowiedni scheduler + Nova Launcher i mam telefon z 2013 roku a nie z 2012:p Nie ma lagów nawet w dialerze, apka telefonu czy sms uruchamia się pierwszy raz ok. 1,5-2 sek a potem szybciej, podobnie walkman czy galeria. Ogólnie nie ma porównania do stocka.

ptasior, nie ma romu na którym szwankuje dotyk. Masz coś z hardware telefonu, przecież to nie czasy LG GT540 gdzie Android przechodził z wersji 2.1 na 2.3 gdzie nie wspierano ekranów oporowych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moze ktoś jeszcze by się wypowiedział na temat romow? I prosilbym żebyście w porównaniach odnosili się do stockowych romow.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"tak szczerze mowiąc to najlepiej pracował na mój gust na tym 2.3.7"

W 100% się zgadzam.

Sam jestem ciekaw, który rom dobrze hula, ale z działającymi wszystkimi funkcjami, a żeby nie zakładać nowego to zapytam... Jaki najlepszy, najszybszy itd. na zablokowany bootloader, czy coś oprócz: "Honami MoonWalker" jest wartego uwagi?

Edytowane przez piotr9500

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli możesz żyć bez radia fm to cm9 lub xnovathor 4.1.2 (aosp) powinny spełniać Twoje wymagania. Oba są szybkie, oba najlepiej obsługują gry (cm9 troszkę sprawniej), oba są stabilne w pełnym tego słowa znaczeniu. Oczywiście brak wodotrysków typu small apps itp, ale dostajemy rom szybki i stabilny. Brak bugu długiego wchodzenia w aplikację telefonu to także zaleta tych romów. Aosp został ostatnio ponownie wrzucony na xda także można śmiało pobierać, a cm9 jest dostępny na stronce fxp (216 jest ostatni dla nypon). Dla blokniętych bootloaderów osobiście polecałbym jakiś zmodowany rom ics ale niestety o nie teraz ciężko. Więc najlepszym rozwiązaniem jest stock + small apps, ponieważ niestety większość tweaków jest niekompatybilna z naszym u8500, a to że wg niektórych coś tam działa to efekt placebo (nie wierzycie to porozmawiajcie z developerami, a nie modderami :D)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    qest43

Już mam z rok XPERIE P i postanowiłem ją odświeżyć, jaki ROM polecacie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od roku mam ICS czyli 4.0 i dopóki będzie normalnie funkcjonował to go nie ruszę, ale jak padnie to dam chyba KitKata 4.4.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi