Skocz do zawartości
Koniuch

Który Custom/Stock Rom. Liczy się szybkość, brak zwiechy, brak błędów

Rekomendowane odpowiedzi

Na swoim nie miałem JB 4.1, ale jak bawiłem się innymi telefonami to pomiędzy 4.0 a 4.1 chyba na pierwszy rzut oka nie zauważyłem nic więcej oprócz lekko innej grafiki menu itp i jakichś nieistotnych rzeczy, które tak naprawdę nie wnoszą nic do tematu, czyli jak dla mnie nie ma sensu cokolwiek zmieniać jeżeli tel normalnie się zachowuje i nie wiesza na starym systemie. W 4.4 jest już inna grafika i trochę pierdółek, które wpływają na + ;)

Jak nie zrobisz roota to i tak nie poszalejesz na żadnym andku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    qest43

Głównie mam problemy z baterią na moim SX P, więc szukam czegoś optymalnego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chodzi o szybkość działania to zdecydowanie można polecić MoonWalker (obecnie V8). Jak posiadam już ten telefon ponad półtorej roku, tak nigdy jeszcze nie śmigał mi tak szybko. Zdecydowanie warto sprawdzić jesli komuś zależy na szybkości i płynności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie, kwestia szybkości a płynności to całkiem inna sprawa. Jak dla mnie stockowy JB 4.1.2 jest całkiem szybki, ale płynności mu jednak brakuje. Dla porownania, kiedy bawie sie starym iPhonem 3GS to jestem pod wrażeniem plynności działania interfejsu. Wiadomo, mniej pixeli, ale na tak slabym sprzecie obsluguje sie go calkiem przyjemnie. Inna sprawa, ze to kwestia OS'a. To tyle tytułem wstępu, wiec co polecicie dla estety dla którego nie ma znaczenia czy aplikacja sie otwiera 1,2s czy 1,3s, byle otwierała sie płynnie? Honami Moonwalker?

Korzystając z okazji zapytam od razu: od czego zaleza wszystkie animacje/przejścia okien, otwierania aplikacji, pojawiania sie klawiatury? Czy to jest zależne od wersji androida, czy może da sie takie rzeczy modyfikować np. w frameworku?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, mam dylemat jaki ROM wybrać. Możecie mi doradzić, co lepsze Waszym zdaniem? Honami Moonwalker vs Nie Enigma

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ml13

Żaden :P A jak już to Honami MoonWalker ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Za kilka dni wpadnie w moje rączki nabytek od Sony a konkretnie Xperia P. Nie wiem nic narazie o tym telefonie ale wyczytałem że stockowe andki są troszkę wadliwe. W sumie to nawet nakładka od Xperii troche denerwuje (posiadałem Neo V) więc potrzebowałbym info na temat najlepszego stock ROM pod względem: wydajność, mała ilość błędów, wydajność w grach 3D oraz brak nakładki od xperia. Od razu mówię że nie zamierzam bawić się z kernelami itd. No chyba że już naprawde w bardzoprzejrzystą instrukcją dla zielonych. Dziękuję z góry i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oparty na stockowym ROMie to polecam Honami Moonwalker v8 stworzony przez mojego kolegę z teamu Pandemic.

Co prawda ROM zawiera nakładkę Xperia, ale można po prostu zainstalować inny launcher (ja używam SmartLauncher) i usunąć Home.apk z system/app.

Link do ROMu:

LINK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MarqSz

A konkretnie jakie wady stockoweg romu masz na myśli? I o jakiej "nakładce od Xperii" mówisz? Ze stockiem dostajesz normalnego launchera + sporo "socialu" w tym timescape. Możesz zainstalować ze sklepu dowolnego launchera i juz będzie inaczej. Możesz zrootować i z pomocą Titanium Backup pousuwać wszystkie fejsy, twittery i timescape. A jaki najlepszy stock rom? Ostatni :-P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale nie lubie niepotrzebnego chłamu w telefonie. Zainstalowałem już Honami. w sumie nie taki zły. a jeszcze takie pytanko. Czy jest jakaś możliwość by troszke rozjaśnić te ledy od panelu dotykowych przycisków?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi