Skocz do zawartości
Koniuch

Który Custom/Stock Rom. Liczy się szybkość, brak zwiechy, brak błędów

Rekomendowane odpowiedzi

szukam roma jakies ktory jest dopracowany stabilny i bateria trzyma normalnie. ktos poleci? na xperie p

jakis miesiac temu zainstalowalem CyanogenMod 11 R1 czy cos takiego to miał sporo bogow i i bateria tragicznie wytrzymywala. ktos cos poleci?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gedde

Jak się nie mylę to obecna wersja CM 11 jest poprawiona.

Goo.im Downloads - Downloading cm-11-WEEKLY-4-UNOFFICIAL-nypon.zip

W każdym bądź razie najlepszym ROM'em z jakiego korzystałem to CM9.

Ewentualnie Stock ICS, nie JB (brak wspomagania GPS oraz "artefakty" soft'u).

Osobiście średnio podchodzę do Custom'ów na bazie Stock'a.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

własnie miałem CM 11 R1 czy cos takiego to bateria leciał migusiem.. i sporo bugów np gta niedziałało, szukam czegos stabilnego i energo oszczednego nie gram w gry chodzi o to mi zeby wszystko plynnie działało wkoncu jakis tam procek ma wiec nie jest to jakis symbian czy cos ;d

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gedde

A testowałeś chociaż nową wersję? Minęły 2 miesiące od RC1.

Symbian nie jest zły, ale tak jak mówiłem Stock ICS lub CM9.

Jedynie to co mogę polecić, tylko zrób czystą instalację!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wlasnie czekam az wyjdzie stabilny ten c11 juz dopracowany albo czegos co juz jest dopracowane tylko chyba niebardzo xd a symbian na swoje czasy byl dobry chociaz pamietam mulił okrutnie a telefony mialy procesory po 80mhz a teraz maja po 2x 1.2gz i mysle ze powinien dzialac bardzo szybko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gedde

Widzisz to jest kwestia optymalizacji, ale też zapychaniem soft'u przez producenta.

Dziwić się dlaczego lepiej działają Custom ROM'y, a w szczególności te, które są tworzone od podstaw.

Nawet jeśli zawiedziesz się na jakimś ROM'ie na JB to polecam CM9 lub czystego ICS'a, wg. mnie jądro JB nie zostało odpowiednio dobrze dostosowane do Xperii P.

Przeczytaj:

http://forum.android.com.pl/f643/dev-custom-romy-crew-blur-team-oga-lna-dyskusja-399411/#post3443556

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

szkoda ze ten cm11 nie ma podswietlenia klawiszy dotykowych u nas... no i jakie jest najlepsze ustawienie procka u nas? zeby byl wmiare szybki i ekonomiczny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gedde

W CM9 też nie ma podświetlenia, przynajmniej ja nie miałem. ;) W CM10 pewnie też (nie testowałem), to i w CM11.

Dla mnie to lepiej, gdyż mnie baterii zużywa, ale zobacz ten temat.

http://forum.android.com.pl/f644/xperia-p-poda-wietlenie-przea-roczystej-belki-384973/

Jeśli chodzi o ustawienia procka, to http://forum.android.com.pl/f645/kitkat-4-4-2-cyanogenmod-11-0-nightly-360641/index11.html#post3313016

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam Was,

Tak jak w temacie , dostałem dzisiaj Xperię P (Lt22i ) z androidem 4.1.2. która jest tak nieprzyjazna człowiekowi że głowa mała :( ( tzn. zwieszenia, restarty , blokady telefonu itp ) Chciałbym się od Was dowiedzieć jaki ROM ( Stockowy lub CM ) polecacie ?

Rozumiem że do CM potrzebne będzie CWM ? ( Już kiedyś mocno bawiłem się w tych tematach ,chcę się tylko teraz upewnić )

Dzięki z góry za odpowiedzi :)

ps. na forum jest dużo romów/opinii/komentarzy jednak chcę poznać bieżące Wasze odczucia i komentarze

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gedde

CM 9.1 do ICS'a, a do JB czekamy na final CM11/AOSP.

Na tą Xperię nie ma za specjalnych romów, jedynie co dobrze wspominam do tego CM'a 9.1, ogólnie planuje wrócić do stockowego ICS'a i go ładnie wyczyścić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi