Skocz do zawartości
enga

Test gry Soccer

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz moje uwagi :

Gra bardzo fajna !!!, jeśli dojdzie tryb z komputerem to grywalność będzie bardzo duża (np w wersji płatnej)

Zauważone błędy :

- na 2 gry 2 razy nas wyrzuciło (nie wiem czy to nie było przez to że ktoś inny się logował)

- po wyjściu pozostał serwis (piłeczka na pasku) i nie dało się gry zamknąć, must restart

Sugestie :

- boiska w stylu naszych stadionów na Euro 2012 (to powinno zrobić bardzo dużą reklamę, realizacja : gracz wybiera z galerii stadion-zdjęcie z opisami kubatura, ilość miejsc itd.. )

- oczywiście jakiś chat (trzeba irytować przeciwnika żeby się nie potrafił skupić)

- tryb kibica czyli tylko oglądanie meczu i chatowanie z grającymi

- pokoje (zaproszenia, bany na IMEI, statusy publiczny i prywatny)

- zapamiętywanie wyników meczy oraz wyników gracza (na liście graczy przy podłączaniu byłoby widać z kim zadzieramy), to powinno być proste, tabela i 2 pola po stronie serwera

- w czasie meczu odgłosy kibiców

w czasie nieaktywności skandowanie kibiców, w czasie ruchu inny np jeśli w kierunku bramki przeciwnika to oklaski i większa wrzawa, jeśli w kierunku naszym to gwizdy..., jak padnie bramka to owacje na stojąco

Możnaby też pomyśleć o wykorzystaniu przez API obiektu TTS i kibice by skandowali imię gracza

Nie mogę się doczekać pełnej wersji ;-)

Jakby coś to mogę zaoferować pomoc przy opracowaniu logiki po stronie serwera, bazy danych itp..

Sztywniak

PS: W późniejszym etapie przydałaby się wersja online w Javie na PC, to powinno zachęcić do zakupu gry na Androida

Edytowane przez sztywniak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    enga

- na 2 gry 2 razy nas wyrzuciło (nie wiem czy to nie było przez to że ktoś inny się logował)

- po wyjściu pozostał serwis (piłeczka na pasku) i nie dało się gry zamknąć, must restart

ad 1. Wyrzuciło tzn 'Connection lost' czy Force Close aplikacji?

ad 2. Jeżeli aplikacja się źle zamknęła to serwis może zostać, (zobaczę co da się z tym zrobić), ale żeby zniknął wystarczy się od nowa spróbować zalogować :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ad 1. Wyrzuciło tzn 'Connection lost' czy Force Close aplikacji?

ad 2. Jeżeli aplikacja się źle zamknęła to serwis może zostać, (zobaczę co da się z tym zrobić), ale żeby zniknął wystarczy się od nowa spróbować zalogować :)

To był Connection lost.

Sztywniak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kubek

W końcu udało się mi przetestować :)

Gra w 'local multiplayer'. Generalnie kawał dobrej roboty. Przez chwile myślałem, że znalazłem bug, bo nie mogłem pójść w jedną stronę ale zorientowałem się, że gra nie dopuszcza do 'blokowania' :) Gra na żywo strasznie grywalna, kupa radości i śmiechu : ) Choć to też pewnie zależy od partnera.. Ciężko się oderwać... zawsze któraś strona chce się odegrać.

Można by jedynie odrobinkę zwiększyć czas na jaki znikają przyciski między jednym ruchem a drugim, aczkolwiek to tylko moje subiektywne odczucie (zdarzyły się przypadkowe kliknięcia w ruchu przeciwnika).

Czekam z niecierpliwością na rozwój trybu online (pokoje, chat, i przede wszystkim market aby zawsze było z kim popykać :))) )

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

grajac z kolegą w local multiplayer kilka razy aplikacja musiała zostać zamknięta wyświetlił sie znany nam dobrze o przymosowym wyłączeniu aplikacji komunikat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    enga
    grajac z kolegą w local multiplayer kilka razy aplikacja musiała zostać zamknięta wyświetlił sie znany nam dobrze o przymosowym wyłączeniu aplikacji komunikat

Wiem przez co, to zostało już naprawione na szczęście :)

Jeszcze trochę jest do zrobienia, ale mam nadzieje, że w niedługim czasie wstawimy grę już na market.

Chatu na pewno w tej wersji jeszcze nie będzie, ale jest to bardzo istotna sprawa, więc na pewno go zrobimy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    enga

Update do nowszej wersji, ostatniej przed wypuszczeniem na market! [;

Panowie, prosimy o testowanie, zglaszajcie bledy dalej w tym temacie, wszystkie ktore do tej pory zostaly zgloszone, usunelismy. (:

Przelotu 3D nad stadionem niestety nie udalo nam sie zaimplementowac, ale w przyszlej wersji.. kto wie? :P

Chat i statystyki beda w wersji na market (statystyki napewno, chat - postaramy sie). [;

Szczegolnie przydalby sie feedback od uzytkownikow innych telefonow niz G1 (Hero, Galaxy) bo w nich jeszcze moga wystepowac bledy, ktore chcemy wyeliminowac przed puszczeniem na market.

CHANGELOG:

Online Players - liczba osob online

Poprawa stabilnosci aplikacji

Poprawki w kodzie serwera

Kilka udoskonalen w przydzielaniu do pokoi gry

Dodana grafika (pewnie nie koncowa)

Jednym slowem - sciagac i delektowac sie rozgrywka! [;

img.php?s=5&d=http%3A%2F%2Fwww.mobile.sandsky.eu%2Fdownload%2FSoccer%2FSoccer.apk

http://www.mobile.sandsky.eu/download/Soccer/Soccer.apk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    irhabi
    Mi sie laczy z serwerem, ktos ma podobny problem?

Ja mam ten sam problem po przejściu na nowszą wersję.

Zachęciła mnie ta informacja o ilości graczy online i pomyślałem, że może w końcu uda mi się z kimś rozegrać meczyk. :rozpacz:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    enga
    Mi sie laczy z serwerem, ktos ma podobny problem?

hmm skoro Ci się ŁĄCZY to dość poważny problem... [;

jeżeli chodziło o to, że się NIE łączy to nie wiem, na 2 telefonach po EDGE i emulatorach wszystko działa bez problemu :\

OK troszkę fail, wrzuciłem plik nie tam gdzie trzeba :P Teraz już można ściągać [;

Edytowane przez enga

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi