Skocz do zawartości
enga

Test gry Soccer

Rekomendowane odpowiedzi

Jak są liczone disconnecty?

Edit: Obaj gracze dostają czy ten kto zerwał połączenie? Zagrałem 3 mecze, jeden wygrany w 2 po długim oczekiwaniu na ruch przeciwnika wyświetliło komunikat o rozłączeniu.

I jeszcze jedna myśl. Czas na ruch np 30 sekund, brak ruchu w tym czasie to faul i następny ruch dla przeciwnika.

Edytowane przez renonek
    rozwiniecie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    enga

Witam :)

Disconnecty są liczone, gdy podczas trwającej gry padnie Ci połączenie (Connection lost).

Natomiast gdy sam wyjdziesz z trwającej gry to masz przegraną.

Edit: Disconnecta dostaje gracz, któremu przerwało się połączenie, drugi gracz widzi tylko, że przeciwnik wyszedł z pokoju podczas gry.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    antman

A jakie sa przeliczniki punktów w ogóle? Bo np. punkty dtrudno zarobić, a stracić już np. baaardzo łątwo. I jestem ciekaw jkaie są przleiczniki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wygląda na to, że mój problem z rozłączeniami to coś z wifi, na 3g rozegrałem kilka partii i wszystko ok :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odpowiem jednoczesnie na pytanie o ranking i o przeliczniki punktow.

Raking wlasciwie juz jest, trzeba tylko wyswietlac listy rankingowe w jakims miejscu, bedziemy nad tym pracowac.

Przelicznik punktow jest w sustemie ELO, czyli kilko progowych wspolczynnikow od ktorych zalezy przeplyw punktow pomiedzy graczami. Generalnie zasada jest taka, ze jesli grasz z przeciwnikiem z duzo wieksza liczba punktow niz Ty zdobywasz duzo wiecej punktow niz tracisz. Przy rownych przeciwnikach zarowno strata jak i zysk punktow jest taka sama u obu stron. Analogicznie walczac z duzo slabszym graczem przy przegranej tracisz duzo wiecej punktow, niz mozesz zyskac przez zwyciestwo.

Dlatego wszystko zalezy od wzajemnych relacji punktow ELO Twoich i przeciwnika. Dosyc fajny system imo, daje imitacje prawdziwego wyznacznika "mocy" przeciwnika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nom, przelicznik dobry ;) A ranking mógłby być chociażby na www nie koniecznie w samej grze.

Gra wydaje mi się bardzo rozwojowa. Ligi, klany, mistrzostwa :D

W przyszłości mógłby być wybór gracza z którym chcemy zagrać (byłaby możliwość gier klanowych itd.)

I może małe lobby.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    antman

No jestem po prostu zachwycony ta grą. Nawet nie spodziewałem się, ze aż tak ja dopracujecie i że po tych wsyztskich testach nadal będzie mnie tak wciagała ;]

No na ranking czekam gorąco. Plus własnie wyszukiwanie graczy po nicku, ewentualnie jakas imitacja "przyjaciół" czy cos takiego. Kraj pochodzenia gracza też byłby całkiem spoko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    enga

@antman, właśnie mamy taki zamiar, żeby udoskonalać ten silnik multiplayerowy.

Ranking to obowiązkowa sprawa :)

Z 'przyjaciółmi' też chcemy coś zrobić, przede wszystkim, żeby dało się zagrać ze znajomym. Jakieś zaproszenia czy coś.

Z krajami też myśleliśmy i też uważam, że byłaby to fajna sprawa, bo widać z kim ma się do czynienia i po jakiemu zagadać [;

W ogóle bardzo nas cieszy, że tak dobrze się gra przyjęła :)

Pozdrawiam

Edit.

Planujemy zrobić dzisiaj szybki update z kilkoma usprawnieniami i poprawkami. Changelog wkrótce :)

Edytowane przez enga

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gierka niesamowicie grywalna. Coraz więcej ludzi i coraz częściej trafiam na graczy z którymi mecze są ciężkie. Duży plus tej gry, że nowi gracze bardzo szybko łapią zasady gry. IMO najlepsza gra na Andka w tej chwili, szkoda tylko, że sesja jest i tak mało czasu.

Jakby było wyszukiwanie po nicku albo tworzenie pokoju z hasłem czy coś byłoby super. Odpalasz grę, sprawdzasz pokoje czy jest ktoś znajomy i jazda :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    magru

yy:/ strzelilem przed sekunda bramke, czyli wygrałem a jest dalej 0:0 i chyba odjelo mi pkt:/ i drugi raz to samo...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi