Skocz do zawartości
K.M.Bak

N7000XXLT9 [JB 4.1.2 Oficjalny] [XEO]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, aktualnie mam zainstalowany Rom w wersji XXLSZ wraz z rootem od PhillZ. Chciałbym wyczyścić telefonik kompletnie ze wszystkich śmieci bo tnie się już niemiłosiernie i wgrać ten najnowszy rom XXLT9 wraz z bezpiecznym rootem. Jako, że bardzo dawno bawiłem się w te klocki i trochę wypadłem z obiegu mam pytanko:

Czy aby przejść na ten najnowszy rom XXLT9 + root muszę zrobić wipe w jakiś konkretny sposób? A może najpierw unroot i dopiero dalsza zabawa? Odina mam opanowanego. Chodzi mi jedynie o krótkie przypomnienie tak, żebym niechcący niczego nie popsuł...

Proszę z góry o wyrozumiałość ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kesikk

Cześć, zrób wipe z poziomu cwm i potem normalnie flash odinem xxlt9. Później znajdź kernel Phillz pod wersje xxlt9 i zainstaluj zipa z oryginalnego recovery samsunga. Wszystko bedzie hulać . Ewentualnie wrzuć najpierw 3 plikowy 2.3.6 to wszystko pozamiata.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź :) Jutro pewnie się tym zajmę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wystarczy wgranie LT9 i full wipe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mistan
    Ewentualnie wrzuć najpierw 3 plikowy 2.3.6 to wszystko pozamiata.

Jak robisz takie operacje raz kiedyś to bym posłuchał tej rady. 100% skuteczności oraz 0 problemów później.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jakoś nigdy nie wgrywałem. Zero problemów. Mit cudownych właściwości 3 plikowego ROM'u, który tak na prawdę różni się 1 plikowego tylko tym, że posiada bootloader. Plik PIT do repartycjonowania można równie dobrze używać z ROM'ami 1 plikowymi w każdej wersji. Nie ma problemów z repartycjonowaniem na JB. Podsumowując wgrywanie ROM'u 3 plikowego jest wskazane tylko kiedy mamy problem z bootloader'em..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mistan

Jak ty nie wgrywałeś to nie znaczy że już nikt nie może.

Poczytaj forum, znajdziesz dlaczego zaleca się 3 plikowy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nic nie rozumiesz. Nie wgrywałem, bo i po co. Nie mam problemów z bootloader'em. Właśnie podałem różnice pomiędzy ROM'em 3 plikowym i 1 plikowym. Na forum jest pełno mitów, które między innymi Ty głosisz..

Nikt nie powiedział, że nie można. Ja twierdzę, że nie trzeba jeżeli nie ma się problemów z bootloader'em. W niczym więcej 3 plikowy ROM nie pomaga..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mistan

Napij się melisy bo się zachowujesz jak rozkapryszony dzieciak.

Jeżeli coś jest sprawdzone, przetestowane i skuteczne to dlaczego to nazywasz mitem? Wszyscy co pisali tutoriale wgrywania ROM-ów to głoszą herezje i są ciemniakami? Zarzucasz głoszenie mitów, to tak jak byś zarzucał kłamstwo! Różnice między jedno plikowym a trzy plikowym są opisane na forum.

Ja nie neguję tego że PIT można dodać do jednoplikowego, ani nie potwierdzam. Nigdy tak nie robiłem, i nie mam wiedzy, ale to nie znaczy że tak nie można. I czy zarzucam Ci kłamstwo z tego powodu? Nie.

A może nawet postawię Ci piwo jak się to sprawdzi :PP Chociaż dlaczego mam się bawić i wgrywać jednoplikowy jak to samo robi trzyplikowy? :?:

Troszkę opanowania życzę. To jest forum dla wszystkich, i wszyscy mogą wypowiadać swoje zdanie, a nie tylko Ty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

PO ROM'ie 3 plikowym zawsze musisz wgrać ROM, który ma być docelowo, chyba, że odpowiada Ci android 2.3.6..

Dlaczego zatem nie wgrać od razu ROM'u, który już zostaje?

Twierdzisz, że ROM 3 plikowy posiada jakiekolwiek inne różnice od ROM'u 1 plikowego, prócz bootloader'a?

Dlaczego napisałem, że to mit 3 plikowca? Bo nie ma żadnego czyszczenia telefonu wgrywaniem ROM'u 3 plikowego.

Wgrywając ROM 3 plikowy z plikiem PIT telefon jest tak samo "wyczyszczony" jak byśmy wgrali ROM 1 plikowy z plikiem PIT.

Różnica tkwi tylko i wyłącznie w bootloaderze..

Polecam zasięgnąć opinii osób biegłych w temacie, zamiast czytać kopie poradników z innych for oraz wszelkie możliwe wypociny pisane pod natchnieniem..

Ba, najlepiej przekonaj się sam. Rozbierz na czynniki pierwsze ROM 1 plikowy i 3 plikowy. Porównaj i znajdź różnice. Sprawdź jak to jest zbudowane i jak działa..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi