Skocz do zawartości
blaster44

Imitacja interfejsu Microsoft Metro na androidzie

Rekomendowane odpowiedzi

Prezentacja:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=790aZSHUJWg]YouTube - Metro UI mod for android[/ame]

Pomysł jest najważniejszy. Wielkie podziękowania za pomysł dla Adrian Mignogna.

Oto jego prezentacja:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=4YXoVK0LgB0&feature=feedlik]YouTube - Motorola Defy 7 - WindowsPhone 7 UI by Adrian Mignogna[/ame]

I jego modyfikacja:

http://next-level-android.blogspot.com/2011/01/motorola-defy-7-windowsphone-7-ui-for.html

Również z jego ikonek skorzystałem.

Nie będę chyba pisał tutoriala. Wrzucę tylko paczkę i napiszę, co i jak.

Jako główny launcher używamy metro UI. Drugi, GO launcher, będzie imitował interfejs zune. Więc gdzieś w metro UI beta dodajemy sobie kafelek ze skróem do go launchera i ustawiamy ikonkę zune z paczki. W GO ustawiany 6 pulpitów, a za pomocą multipictureLWP dla każdej z trzech par ekranów ustawiamy kolejne tapety z paczki(1 a potem 2). W paczce jest też szablon do photoshopa, dzięki któremu można wykonać własne tapety. Ustawiamy dock z paczki. Za pomocą EasyHome ustawiamy strzałkę na "powrót" do metro UI. Ikonka windows może posłużyć jako skrót do drawer'a. W ustawieniach wyłączamy podpisy aplikacji na ekranach. Jako domyślny launcher wybieramy GO, ponieważ w przeciwnym wypadku w metro UI po włączeniu urządzenia nie ładują się custom ikony(?). Przynajmniej u mnie. Trzeba którąś przytrzymać i tapnąć save. To by chyba było na tyle. Programy i grafiki udostępniam w poniższej paczce:

Multiupload.com - upload your files to multiple file hosting sites!

Edytowane przez blaster44

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Quna

Bardzwo fajnie wygląda ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Hooper

Ja też teraz korzystam z Metro UI beta, ale czegoś takiego jak ty (z tymi ikonkami) nie mam. Natomiast u mnie po reboocie znikają 4 pierwsze kafelki od góry. W efekcie muszę wszystko dodawać jeszcze raz. Jeżeli jednak chodzi o same kafelki, to ja wszystkie ikonki podmieniłem, na swoje. Jeżeli by ktoś chciał to ściągnąłem je stąd i "powycinałem" w PS tylko te białe części.

Tutaj są te, których aktualnie używam KLIK.

Edit: Znalazłem też bardzo ciekawą imitację pictures hub w markecie, wygląda zachęcająco, ale niestety nie mogę jej teraz przetestować. Dla zainteresowanych link do marketu.

Edit 2: Na xda znalazłem projekt, którego celem jest możliwie jak najwierniejsze skopiowanie Metro UI do Androida, włącznie z aplikacjami. Link tutaj.

Edytowane przez Hooper

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi