Skocz do zawartości
drovid

Folie ochronne/szkła dla naszych Z1 - dyskusja, uwagi, opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Kupując Xperię Z w niemczech też miałem dodatkową folię, ale nawet nie wiedziałem jakiej jakości jest, więc wolałem sobie kupić dwa zestawy 3mk :P

@Forest89 no nie pamiętam dokładnie jak z tą gwarancją, ale ta folia czemuś tam służy, tak samo jak w Z'tce, też już nie pamiętam dokładnie jak to się zwało :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z 3mk co polecacie, solid/matte na tył i klasyczna na przód ? Jak jest najlepiej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
r3jn

Przód matte. Tył solid

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam pytanie odnośnie tej 3mk mate,czy ona psuje bardzo obraz,czy są widoczne takie jakby kropki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lepiej kupić w zestawie folie. Ja kupiłem od 3MK wersje Classic po 2 szt na przód i na tył za 16,99 zł. Według mnie Classic jest optymalna, ani za bardzo nie odbija światła ani nie jest matowa.

Busterlbn, ja pisałem do Sony w sprawie tej folii i odpisali, że po jej zdjęciu nie stracimy gwarancji, ale zalecają, żeby nie zdejmować bo niby dodatkowo chroni ekran przed rozbiciem na kawałki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
@up

Folia na tył jest licha

Kasa wydana raz, a dobrze.

:E

Do jakości folii na tył nie mam przekonania, mogą to być 3mk, 1500mk czy inne cuda nie widy, jaka ta folia by nie była to jak położysz telefon na jakimś ziarenku piasku i po nim przejedziesz to Ci nie pomoże, a szyba sobie z tym radzi, tyle że jest tylko na przód :/ więc przyjmijmy, że pisałem tylko o szybie na front, z tyłu jest Krusell i jest ok :DD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
r3jn

Obrazu nie psuje. Stara wersja matte psula. Ta juz nie:-)

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
drovid

Znaczy że w teorii żadna folia nie jest potrzebna :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1500mk. Hehe, śmiałem się ;)

Ale co racja to racja, żadna folia nie będzie tak wytrzymała jak szkło. Ale:

- masz folię żeby to szkło zabezpieczyć,

- pewnie wiesz, że w Xperiach na szkle jest fabrycznie nałożona folia. Która naprawdę łatwo się rysuje

link:

Zatem pozostaje Ci:

- porysować folię fabryczną, a jak już zacznie Cie to denerwować to ją z trudem zerwać i mieć ładny ekran

- od razu zabezpieczyć telefon folią ochronną, a jak zacznie Cię denerwować to ją łatwo zdjąć i wymienić :)

- chronić telefon przez rysami (co jest wcale nie najgorszym rozwiązaniem, :) )

trzymka!

michał z 3mk

(dlatego nie 1500mk :P )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie jest szyba sony, folia fabryczna i kolejna szyba więc nie ma sensu naklejać kolejnej folii na szybę która ma być zabezpieczeniem wyświetlacza ;D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi