Skocz do zawartości
drovid

Folie ochronne/szkła dla naszych Z1 - dyskusja, uwagi, opinie

Rekomendowane odpowiedzi

ct65

Zajrzałeś tutaj? http://forum.android.com.pl/topic/134977-folie-ochronneszkla-dla-naszych-z1/

Po co masz zamawiać na allegro, jak możesz bezpośrednio u rodzimego producenta 3mk. Większość użytkowników korzysta z produktów tej firmy, jak i również ja i wszyscy są zadowoleni z jakości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tebich

Zastanowiłem się i jednak wezmę 3mk :) tylko pytanie czy Hard Glass czy Flexible Glass ? czy jest miedzy nimi duża różnica ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tebich

jaka jest różnica miedzy Hard a Flexible Glass bo nie wiem które zamówić ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AndropaX

Flexible glass to rysująca się folia jak każda inna, a hardglass to szkło. Flexible nie polacam, bo miałem a co do hard to można mieć podobny produkt za połowę jego ceny.

Wysłane z mojego Xperia Z1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ct65

Nie zgodzę się z Tobą. Flexible jest to szkło (folia nie jest sztywna, a to jest). Korzystałem przez prawie 2 miechy, dopóki nie oddałem na gwarancję z wibracją - nie było jakiejkolwiek rysy, dziary itp. Mało tego, o niebo lepiej się z niej korzysta, nie palcuje się itp. Skoro Ci się porysowała, to ja nie wiem co z nią robiłeś...

@@tebich,

zamów na przód i na tył razem, wyjdzie taniej https://folie-ochronne.3mk.pl/pl/p/SONY-XPERIA-Z1-Przod-i-Tyl-3mk-Flexible-Glass/11306 a jak dobrze poszukasz tu na forum, to może i jeszcze taniej dorwiesz po rabacie :)

Po powrocie z gwarancji, wymienili mi oba panele i korpus, także znów musiałem zamówić szkło i bez wahania wybrałem te, co już z niego korzystałem. Narzeczona w S6 też z tego korzysta i jest bardzo zadowolona.

Edytowane przez ct65

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dixx37

Hard Glass jest twardsze, wydaje mi się że wytrzymalsze.  Dużym plusem Flexible Glass jest fakt że można zmówić je bez wycięć na aparat i czujnik. Gdzie dla mnie to bajka (nie mam folii sony). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AndropaX

Flexible glass nie jest sztywne, to zwykła folia. Normalnie z telefonu korzystałem i jakoś się porysowała, przez przypadek telefonem przejechałem kablem USB i głęboką rysa, te 7h to śmiech na sali, jednak hartowane szkło spisuje się znacznie lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ct65

Właśnie zakładałem przed chwilą druga i uwierz mi, że była sztywna, sama utrzymywała prosty poziom. Może nie dostałeś flexible tylko coś innego. No chyba, że jakieś pierwsze wydania były takie..

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AndropaX

Flexible znaczy z j. ang. "Giętki" więc to ty chyba nie mówisz o tym samym co ja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi