Skocz do zawartości
drovid

Folie ochronne/szkła dla naszych Z1 - dyskusja, uwagi, opinie

Rekomendowane odpowiedzi

r3jn

Bierz solid jest idealna

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nillkin - nie polecam. 60 zł do kosza, żeby to założyć trzeba mieć doktorat z inżynierii i nerwy ze stali.

Edytowane przez MaRsXzU

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej ja akurat folijkę nabyłem u sprawdzonego dostawcy w SONY Center u mnie w Lublinie. W opakowaniu była ściereczka i plastikowa karta do usuwania powietrza.

Prezentuje się jak widać, na tel. nakleiłem prawie idealnie (duł jest przesunięty delikatnie w prawo), rozmiarowo jest dokładnie na wielkość ekranu :P

Okazało się, że są nawet dwie folie.

post-210962-14255736056515_thumb.jpg

post-210962-1425573605791_thumb.jpg

post-210962-14255736058693_thumb.jpg

Edytowane przez Raciborski
    Zdjęcia, filmy, Logi itp. proszę zamieszczać w spoilerach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nillkin - nie polecam. 60 zł do kosza, żeby to założyć trzeba mieć doktorat z inżynierii i nerwy ze stali.

Imho wystarczy mózg i brak Parkinsona. Moglem od razu kupic nillkina, zaoszczedzilbym to co wydalem na Solid. Solid byl za duzy, brzydko wystawal, obudowa roxfir gel powodowala babelki na krawedziach, trudno bylo ja przykleic, latwo o paprochy. I to wszystko jest znosne. Niestety brak warstwy oleofobowej powoduje, ze uzywanie jest szalenie uprzykrzone. Nie dosc ze ekran mniej czytelny, to uzywanie swype po miesiacu od naklejenia bylo niemozliwe. Nillkin w dotyku przyjemniejszy, lepiej jezdzi sie palcem, nie zbiera syfu, a precyzyjne naklejenie o wiele latwiejsze, dzieki dodatkom zawartym w zestawie. Instrukcja dla niedoszlego doktora: uzyc szmatki wilgotnej, uzyc szmatki suchej, uzyc paska elektrostatycznego, by pozbyc sie drobin kurzu, przylozyc szybe, nakleja sie sama. Moze jak 3mk w koncu opracuje powloke antybrudowa (ponoc pracuja nad tym) to warto bedzie kupic (bo cena dobra), w tej chwili nie polecam. Za to Nillkina bardzo polecam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    liftlodz

Przemolec ma zdecydowanie racje, naklejenie nilkina jest banalne, wystarczy tylko równo upuścić szkiełko, przykleja się samo. Jak dla mnie rewelacja

tapnięte z zetjedynki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja za 44 zl z odbiorem osobistym w WWA ( za 5 zl możliwość montażu ) kupiłem 3MK Rock ( najmocniejsza ) na przód i tył. Prosty możntaż , jakość doskonała . Zamaskowała kilka rysek na oryginalnej folii sony z przodu. Póki co trzymałem w kieszeni często z 1 wraz z kluczami , zero rysek. Raz z wysokości ok metra Z1 w tych foliach i 2 częsciowym pokrowcu case mate mate zaliczyła upadek na płytki . Zero obrażeń. WSzystko działa. Więc jak dla mnie konfiguracjia 3MK Rock przód+tył plus case mate dual to zestaw na najcięższe warunki użytkowania. ( co prawda ok. 3 tygodnie mam tą konfiguracje, ale wcześniej taką samą testowałem na T przez rok i miała cięższe upadki i zadrapania - zero zniszczeń na telefonie był. Polecam )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Używał ktoś może folii ZAGG?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kubaan88

A czy ma ktoś może jakieś doświadczenia z matowymi foliami? Interesuje mnie i na przód i na tył

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Otzi

Mam teraz 3mk matte i jak dla mnie rewelacja. Nie palcuje się, dotyk idealny i nie widać różnicy w obrazie.

Tapnięte z Sony Xperia™ Z1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    raczom

Potwierdzam wypowiedź przedmówcy. Nie zamienię na żadną inną. Polecam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi