Skocz do zawartości
bartekwt

Bateria - Problemy, pytania, opinie.

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy podpinasz ładowarkę świeci dioda, a w opcji Bateria pokazuje ładowanie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U kolegi dwa posty wyżej problem rzeczywiście poważny, u mnie ładuje normalnie, tyle że czas działania na baterii jest poniżej oczekiwań... To ogniwo nie wymaga jakiegoś formatowania, prawda?

Sent from my C1905 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie formatowania lecz formowania :)

I nie nie wymaga. Formować należało baterie starsze, natomiast te które mamy teraz w swoich smartphonach formowanie baterii tylko uszkodziłoby ją. I z tego co można jeszcze znaleźć na internecie nie należy doprowadzać do pełnego rozładowania baterii ponieważ to może uszkodzić jej ogniwa przez co jej żywotność drastycznie spada.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O misspelling - przepraszam :)

Cóż można więc w mojej sytuacji zrobić? Fakt że mam zainstalowaną gierkę o wadze 1GB i używam stosunkowo dużo transmisji danych (2G -Edge) może tu grać kluczową rolę?

Sent from my C1905 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak swieci sie dioda ładowania , po pewnym czasie tel potrafi sie tak rozładować podczas ładowania że dioda gasnie ponieważ nie ma w ogole energi , podłaczyłem od czasu napisania mojego postu tel pod usb i lekkie zaskoczenie tel sie ładuje aktualnie 26% jestem lekko zadowolony ale to tylko chwilowe rozwiazanie , testowałem kilka ładowarek wiec to nie ich wina . Aktualnie mam odblokowany bootloader i jestem troche w kropce bo nie moge oddac na gwarancje bo wiem ze z bootloaderem mi odrzucą , a nigdzie nie widze relock_bootloader dla xperi M w ogole jestem negatywnie zaskoczony tym ze na nasz fon nie ma nic fajnego typu CM , dobry kernel , jestem typowym maniakiem i zawsze lubiłem sie bawic w mody , a tutaj narazie tylko mamy kernel elixer ktory jeszcze nie zadowala ;/ A wiec macie jakieś pomysły co do mojego ładowania ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

radiradiradi1, miałem dokładnie ten sam problem, dioda się świeci, piorun na wskaźniku baterii jest, a telefon zamiast się ładować, to się rozładowuje.

Oddałem go na gwarancje 28.11, czyli może będę miał go w tym tygodniu (zazwyczaj 2 tyg.), jak mi oddadzą to napiszę tutaj na forum.

Mam nadzieję, że mi to zrobią, a nie powiedzą, że to moja wina i będę musiał płacić za naprawę.

To chyba jakaś wada fabryczna :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

andre993 miałem to samo z LWW. Układ ładowania siadł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masakra z tą Xperia :o Narazie kupije uniwersalną ładowarke do baterii a nie telefonu dzieki temu bede ładować baterie a nie telefon wiec w czesci bedzie okey , jednak przy probie w przyszłosci sprzedania telefonu , telefon bardzo straci na cenie przez to no chyba ze w ciagu kilku miesiecy ludzie zrobia sposob na relocka bez potrzeby tej kopi kodów wtedy bym oddał na gwarancje .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nevi

Jakoś inni nie maja takich problemow jak wy.

wysłano z XPERI M

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi