Skocz do zawartości
bartekwt

Bateria - Problemy, pytania, opinie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam pytanko ostatnio przeglądając baterie BA 900 na allegro zauważyłem 1 ciekawą rzeczy, mianowicie umiejscowienie napisó BA 900 oraz Sony, patrząc na mój telefon Umieszczone napisy są całkiem w innym miejscu niż na bateriach w ofertach sprzedających na allegor. post-303316-14255741698589_thumb.jpg tak wygląda u mnie (sorry za jakość), a np na allegro:

http://img10.allegroimg.pl/photos/oryginal/39/89/92/49/3989924989

I dodatkowo, chciałbym kupić nową baterię do swojej Xperii M, różne oferty na allegro są, za 30zł + gwarancja, za 70 bez niej. Więc mógłby mi ktoś doradzić, którą baterię wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gwarancja gwarancją :) jest jeszcze takie coś jak "niezgodność towaru z umową" czyli rejkojmia. Jeżeli sprzedawca nie zaznaczy w ofercie że udziera rejkojmi na 6 miesięcy, rok, 10 lat to przyjmuje się iż sprzedawca za zakupiony produkt odpowiada do dwóch lat od zakupu.

Ale wytłumacz 30 zł z gwarancją a 70 bez niej ? O.o

A co do oferty, zależy jak trafisz po prostu. Zwróć tylko uwagę kiedy dany akumulatorek był wyprodukowany. Bo mógł leżeć dwa lata nieużywany i tracić swoje właściwości. Więc lepiej brać z miarę świeżych partii produkcyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co do umiejscowienia napisów to jest jakaś różnica? Bo bardzo właśnie mnie intryguje, że wszędzie na zdjęciach są inne niż u mnie :) Możliwe, że to od daty produkcji zależy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aż swój sprawdziłem jak mam. Mam tak samo jak Ty, data produkcji 2013. Zapytaj się sprzedawcy z którego roku są te z jego oferty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdzieniegdzie widać rok produkcji 2013, tak jak w moim a umiejscowienie napisów jednak inne :) Kupiłem używany tel, więc może bateria po prostu była jakaś zła czy cosik i została włożona do niego inna. A dodatkowo znalazłem taką ofertę:

Bateria ANDIDA SONY Xperia J St26i BA900 2000mAh (3960053978) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Warto byłoby kupić? A jeśli nie to zwykłą 1700mah zakupię w cenie pewnie do 40zł.

A być może te ceny dotyczą również tego, że baterie niby nowe, ale używane w telefonach przeznaczonych do prezentowania danego modelu i różnica wynikać może który był używany a który nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gdzieniegdzie widać rok produkcji 2013, tak jak w moim a umiejscowienie napisów jednak inne :) Kupiłem używany tel, więc może bateria po prostu była jakaś zła czy cosik i została włożona do niego inna. A dodatkowo znalazłem taką ofertę:

Bateria ANDIDA SONY Xperia J St26i BA900 2000mAh (3960053978) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Warto byłoby kupić? A jeśli nie to zwykłą 1700mah zakupię w cenie pewnie do 40zł.

A być może te ceny dotyczą również tego, że baterie niby nowe, ale używane w telefonach przeznaczonych do prezentowania danego modelu i różnica wynikać może który był używany a który nie.

ja bym takiej baterii nie kupił... wolę już przepłacić i kupić oryginalną

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko która wśród kilkunastu ofert na allegro jest oryginalna

@Edit

A zamiast kupna baterii może lepiej zainwestować w tą przenośną ładowerkę, czy tam ten cały akumulator (nie wiem jak to się nazywa). Młodemu na wycieczkę na pewno by bardziej było przydatne niż wymiana baterii co 4h. Polecicie mi których z takich fajnych przedmiotów?

Edytowane przez Hormon666

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    homyk

U mnie również pojawił się problem z baterią. Wcześniej przy moim użytkowaniu trzymała około 3 dni (z trybem stamina), teraz trzyma max 1 dzień. Wszystko zaczęło się chyba od momentu gdy przez nieuwagę rozładowałem telefon do końca - zapomniałem podpiąć na noc do ładowarki i rozładował się całkowicie. W tym temacie zostało wspomniane, że te baterie bardzo źle znoszą takie rzeczy i wypływa to na ich żywotność, ale nie powinno chyba aż tak spaść wydajność baterii po jednym tylko rozładowaniu?

Ma może ktoś jakiś pomysł co z tym fantem zrobić? Oddać na gwarancje? A może winny jest soft i pomoże format systemu?

Telefon kupiłem nowy jakoś na początku grudnia, a problemy mam tak od tygodnia. Wersja softu to 15.1.C.2.8

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    als3n

Może coś Ci blokuje wejście telefonu w tryb deep sleep?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    homyk

Nie, sprawdziłem. Wszystko widać na screenshotach. post-305624-14255742879321_thumb.png Nie używałem telefonu jakoś więcej niż normalnie. Zanim wystąpiły problemy było by pewnie około 60-70% baterii :/

post-305624-14255742879002_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi