Skocz do zawartości
mrkud

S-pen a palec, róznica w "rejestrowaniu" dotyku.

Rekomendowane odpowiedzi

mrkud

Witam,

jestem nowym użytkownikiem Note 3 i oprócze problemów z Wifi http://forum.android.com.pl/f936/note3-wifi-nie-laczy-lub-rozlacza-jesli-polaczenie-jest-za-wolne-348647/ mam jeszcze parę pytań co do s-pena, nie mam porównania z innymi modelami a w zapyziałej dziurze gdzie mieszkam nie bardzo mam gdzie sprawdzić inny model tak więc zapytuje szanownych forumowiczów:

1. Czy s-pen powinnien odpowiadać na dotyk tak samo jak palec, w moim przypadku ekran na palec reaguje szybciej. W przypadku s-pena muszę zadziałać, dla najlepszych efektów, prosopadle do ekranu i lekko nacisnąc. Samo dotknięcie często nie działa.

2. Największy problme mam z guzikami pojemnościowymi tutaj muszę klikać 2-3 razy zanim urządzenie zarejestruje.

3. Czy ma ktoś doświadcznie z podkręcaniem s-pena i czy to ma sens?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Ps. Nie mam żadnego screenprotectora.

Edytowane przez Movement

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odświeża temacie czy wy też musicie użyć delikatnie siły aby s - pen zareagował . Samo smyrniecie nie wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    frrancuz

Mi chyba działa normalnie. Łapie przy minimalnym dotknięciu ekranu, nie wymaga żadnej siły.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już sobie sam poradziłem z pytaniem. Pod przyciskiem w spenie jest malutki potencjometr do regulacji czulosci. Po jego ustawieniu spen działa jak marzenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja zauważyłem, że PO założeniu na ekran szyby ochronnej od Nilkina (zamiast folii) czułość na rysik... wzrosła.

Wytaptalkowane na notatniku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Już sobie sam poradziłem z pytaniem. Pod przyciskiem w spenie jest malutki potencjometr do regulacji czulosci. Po jego ustawieniu spen działa jak marzenie.

Jakim sposobem lub przy użyciu czego wyjąłeś ten przycisk nie niszcząc przy tym s-pena?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Włożyłem igłę i podważylem mniej więcej po środku. Nie bój się nie złamiesz tego plasticzku, jest elastyczny. A srubokrecik do potencjometra zrobiłem z żyletki bo jest cholernie maly.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbowałem ,pokręciłem w lewo jak i w prawo .Niestety pogorszyło to reakcję pena .więc wychodzi na to że fabrycznie miałem dobrze ustawiony.Trochę szkoda bo mogło by być jak na fimiku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi