Skocz do zawartości
darek50439

Spis Firmware do Xperii M SS/DS i krótka instrukcja instalacji za pomocą Flashtoola

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, ponieważ nie było o tym mowy w tutorialu (1 strona), a poza tym w folderze "drivers" w narzędiu Flashtools nie ma sterowników do Xperii M do innych modeli są a do m-ki niestety nie. W chwili obecnej martwi mnie jednak coś innego (pomijając fakt dysfunkcji sterowników) otóż w pierwszym poście tego wątku są sterowniki przeznaczone są do modelu c2004 (sądząc po nazwie pliku) a mój model telefonu (sądząc po tym co widnieje w ustawieniach) to c2005, zatem czy mogę wgrać sterowniki (bez żadnych przeciwwskazań) z 1-szego postu przeznaczone do c2004 skoro mam xperię c2005? Wiem, że moje posty są długie i żmudne, ale proszę o odpowiedzi na wszystkie pytania (w moim poprzednim poście już zawarłam te pytania i kilka innych - na odpowiedziach bardzo mi zależy).

Odsyłam do pierwszego postu jest to napisane NIEBIESKĄ CZCIONKĄ Dokładne czytanie to podstawa w poradnikach sprawdź...

---------- Post dołączono o 20:21 ---------- Poprzedni post napisano o 20:17 ----------

"Ważny ale i opcjonalny punkt:

Przed flashem możemy włączyc debugowanie USB i nieznane źródła w ustawieniach telefonu. Warto także mieć zainstalowany na komputerze PCC albo SUS ze względu na steroniki USB i ADB."

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widziałem, że kilka postów wcześniej ktoś prosił o brandowany rom z t-mobile. Jeżeli jeszcze jest potrzebny, zamieszczam paczkę. Soft w formacie .ftf, najnowszy obecnie dostępny - 15.1.C.2.8, przygotowany przeze mnie.

Pobieranie:

Zippyshare.com - C1905_15.1.C.2.8_T-MOBILE.part1.rar

Zippyshare.com - C1905_15.1.C.2.8_T-MOBILE.part2.rar

Zippyshare.com - C1905_15.1.C.2.8_T-MOBILE.part3.rar

Zippyshare.com - C1905_15.1.C.2.8_T-MOBILE.part4.rar

Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolego darek50439 a po czym wnioskujesz, że niby ja nie czytam dokładnie? Rzekła bym, że to Ty niedokładnie przeczytałeś mój post. Pisałam, że mam zainstalowane Sony PC Companion. Mam też włączone debugowanie i nieznane źródła w telefonie, więc nie do końca rozumiem Twoją wypowiedź. Poza tym mój problem na chwilę obecną dotyczy czegoś innego, mianowicie tego, że soft z pierwszej strony jest do wersji C2004 (mówię tylko o dual) a ja mam wersję c2005 i nie wiem czy mogę taki wgrać. Również o tym pisałam wcześniej.

PS. Oczywiście doceniam, to że jesteś autorem tego poradnika i szanuję Twoją pracę.

Edytowane przez anita56

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

anita56 więc może napisz do Sony aby wyjaśnili Ci różnicę między C2004 a C2005.

Gdzie ten telefon kupiłaś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zanim dowiem się czegoś "konkretnego" od Sony pisząc do Nich w okresie świątecznym to już lepiej byłoby dla mnie pogodzić się z tą niewiedzą - nie jestem masochistką :)

Telefon jest z drugiej ręki, pochodzi ze sklepu "nie dla idiotów".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja wgrywałem soft do zwykłej M. Mam do wyboru WIn 8 albo wiekowy XP. Wybrałem XP ale nie chciało ruszyć, po wykryciu tel komp zamierał. Uruchomiłem kompa w trybie awaryjnym z obsługą sieci. Załączyłem Flashtool podpiąłem tel w trybie Flash. Wykrył i zainstalował wszystko. Odpiąłem tel, Wybrałem soft CentralEU Podpiąłem tel w trybie flash wszystko wg poradnika i działa. W sofcie bez brandu nie ma tryb oszczedność w SMS.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zanim dowiem się czegoś "konkretnego" od Sony pisząc do Nich w okresie świątecznym to już lepiej byłoby dla mnie pogodzić się z tą niewiedzą - nie jestem masochistką :)

Telefon jest z drugiej ręki, pochodzi ze sklepu "nie dla idiotów".

Możesz wgrać bez obaw to raz a dwa nie musisz być masochistką wystarczy tutaj zapytać różnią się tylko zakresami działania HSDPA 900 / 2100 - C1905, C2005 i HSDPA 850 / 1700 / 1900 / 2100 - C1904, C2004

Nie musisz się tym sugerować bo tylko z tego co wiem w USA ma znaczenie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To właśnie pytałam tutaj już kilka razy a nawet założyłam osobny wątek w tym dziale :)

Mniej więcej takiej odpowiedzi oczekiwałam, skoro nie ma przeciwwskazań to spróbuję wgrać ten soft.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgrywaj nic mu nie będzie

Wysyłane z mojego C1905 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć,

Mam do Was 2 pytania, ponieważ xperia to dla mnie całkowicie nowy temat.

Jak sprawują się softy z dual na single? Czy a ogóle jest sens je instalować, bo jednak android 4.1 a 4.2 to różnica, choćby w kodzie, którego nie widać.

Skąd wezmę najnowsze romy, bo nie mam pewności czy te w pierwszym poście są aktualne?

Edytowane przez atomic339

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi