Skocz do zawartości
alexndr

tutorial [Mobile Odin PRO] Aktualizacja stockowego ROM'u z zachowaniem ROOT'a (KNOX 0x0)

Rekomendowane odpowiedzi

alexndr

UWAGA!!! Mobile Odin PRO nie współpracuje poprawnie z Lollipop (będzie bootloop!). Nawet jeśli rozpoczniemy instalację Lollipopa mając jeszcze KitKata na pokładzie - instalacja się powiedzie, ale stracimy roota, ponieważ nie zadziała poprawnie opcja Everroot. @Chainfire zakończył już wsparcie Mobile Odin PRO - należy użyć nowego programu - "Flashfire":

http://forum.xda-developers.com/general/paid-software/flashfire-t3075433

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

WAŻNE - cokolwiek robicie ze swoim telefonem - robicie to na własną odpowiedzialność!

Nie każdy wie, że możliwe jest wgranie i zrootowanie "w locie" dowolnego stockowego (oryginalnego) ROM'u za pomocą Mobile Odin PRO bez przedstawienia flagi KNOX :D

Warunkiem jest jednak posiadanie zrootowanego telefonu z zachowaną flagą KNOX 0x0, czyli dotyczy osób, które w odpowiednim momencie skorzystały z programu Towelroot lub z TEGO poradnika w przypadku nieco nowszych ROM'ów 4.4.2

Programu oczywiście może używać każdy, również osoby które już wcześniej zmieniły w swoim telefonie flagę KNOX na 0x1 - w takiej sytuacji wszystkie czynności wykonujemy bezstresowo :)

Co potrzebujemy:
    1. Zrootowany Galaxy Note 3
    2. Mobile Odin PRO (wersja płatna)
    3. Najnowszy stockowy ROM przeznaczony dla naszego kraju/regionu

Instrukcja postępowania:
    1. Rozpakowujemy pobrany plik *.zip z ROM'em
    2. Kopiujemy plik *.tar.md5 do telefonu (np za pomocą kabelka USB). Nie ma znaczenia na jaką pamięć - osobiście jednak bardziej ufam pamięci telefonu niż microSD
    3. Uruchamiamy Mobile Odin PRO. Wyświetli się nam ostrzeżenie o możliwości utraty gwarancji (zmiany flagi KNOX). Ale spokojnie :) to tylko "pupochron" twórcy programu @Chainfire :D

4. Przewijamy nieco listę opcji i wybieramy "Open file ...". Wskazujemy plik *.tar.md5 z ROM'em. Potwierdzamy listę składników/partycji przyciskiem "OK".

5. Przewijamy niżej i zaznaczamy opcje:
    - Enable EverRoot (koniecznie)
    - Inject Superuser (koniecznie)
    - Inject Mobile Odin (opcjonalnie, więcej informacji w #29)

- zupełnie nieobowiązkowo - jeśli ktoś sobie życzy instalacji czystego, jedynie zrootowanego ROM'u - można jeszcze zaznaczyć "Wipe data and cache"

6. Naciskamy "Flash firmware", następnie "Continue". Program jeszcze spyta o sprawdzenie sumy MD5 - zalecam jej sprawdzenie (wybieramy "Check")

6.a. [sprawdź czy Ciebie to dotyczy!]

W przypadku istotnych aktualizacji dla naszego telefonu, takich jak zmiana wersji Androida (np aktualizacja 4.3 do 4.4.2, choć może się to też zdarzyć w obrębie jednej wersji Androida) - konieczna może być również aktualizacja bootloadera i/lub modemu, ponieważ Mobile Odin NIE AKTUALIZUJE BOOTLOADERA i ostatnio ma duży problem aby zaktualizować modem! W takiej sytuacji przed naciśnięciem "Flash firmware" należy w menu "After flash..." wybrać opcję "Download Mode".

7. Cierpliwie czekamy na zakończenie całego procesu. W międzyczasie będą automatyczne restarty - bezpośrednio przed i po flashowaniu.

7.a. [sprawdź czy Ciebie to dotyczy!]

W przypadku istotnych aktualizacji dla naszego telefonu - gdy telefon po flashowaniu wejdzie w Download Mode - flashujemy PC Odinem bootloader i modem z ODZNACZONĄ opcją "Auto Reboot" (bootloader ładujemy przyciskiem BL / modem przyciskiem CP, następnie naciskamy "Start", oba składniki można sflashować w jednym kroku). Ostatnie wersje bootloadera / modemu możemy znaleźć TUTAJ (BL) i TUTAJ (CP). Pojawia się w tym momencie mały problem, ponieważ musimy jeszcze sprawić, aby telefon po flashowaniu wszedł w stockowe recovery zanim podejmie próbę pierwszego uruchomienia systemu (ma to na celu dokończenie instalacji CSC z pliku sec_csc.zip zawartego w paczce cache.img.ext4) - stąd właśnie wzięło się zalecenie odznaczenia w PC Odinie "Auto Reboot"! Najpewniej będzie po zakończeniu flashowania BL / CP - wyjąć na chwilę baterię, następnie włączyć telefon od razu kombinacją klawiszy Vol_up+Home+Power (klawisze przytrzymujemy jednocześnie do momentu pojawienia się "Recovery booting..."). "Wprawione w boju" osoby mogą też po flashowaniu przytrzymać klawisz zasilania przez kilka sekund, następnie [niezwłocznie] gdy zgaśnie ekran wcisnąć kombinację Vol_up+Home+Power do momentu pojawienia się "Recovery booting..."

Pierwsze uruchomienie systemu po flashowaniu może potrwać nawet 2-3 minuty (np w przypadku instalacji nowego ROM'u z wipe data)!!!

Jeśli ten poradnik okazał się dla Ciebie przydatny - możesz to okazać stawiając piwo :piwo:

Edytowane przez camdell
    Dodano prefix
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Opisana metoda działa w 100% .Knox 0x0 najnowszy MJ7 z rootem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alexndr

@up

Jaki masz bootloader? Bo ja sprawdzałem siedząc na bootloaderze BMI7 (testowa aktualizacja z romu XXBMJ3 RDLV -> BMJ7) :) dla wielu miło by było usłyszeć potwierdzenie, że działa np na bootloaderze BMJ3 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alexndr

W przypadku Mobile Odin to jest właśnie PIĘKNE, że możesz sflashować tym co masz pod ręką, nawet czystym stockiem :D

Mobile Odin i tak NIE FLASHUJE BOOTLOADERA nawet jeśli ROM go zawiera (zostaje nam poprzedni, który mieliśmy przed flashowaniem) :D

Odpowiadając na Twoje pytanie - NAJLEPIEJ wgraj to co już masz ściągnięte - w każdym przypadku powinno być OK :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oko chcialem potwierdzenia tego co myślałem

mam pobrany Twoj MJ7 i jego bede pakowal don notka :)

No i poszlo

Potwierdzam aktual. z MJ3 z rootem na MJ7 zrobiona bez problemu

Wszystko smiga licznik na 0

wylazlo z mojego galaxxxa przez tapatalk'a

Edytowane przez galaxxxtek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Extra, potwierdzam że działa w 100%.Aktualizowałem wg poradnika z pierwszego postu z MJ3 do MJ7. Wszystkie programy, ustawienia zachowane. Flashowanie trwało nie więcej niż 4 minuty. Flaga Knox 0x0. Teraz czas na testy nowego romu.

Tak z ciekawości - można zastosować tę metodę do Galaxy S4? bez nabicia flagi Knox?

Edytowane przez dstanek2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    @up

Jaki masz bootloader? Bo ja sprawdzałem siedząc na bootloaderze BMI7 (testowa aktualizacja z romu XXBMJ3 RDLV -> BMJ7) :) dla wielu miło by było usłyszeć potwierdzenie, że działa np na bootloaderze BMJ3 :)

Ja mam stary bootloader BMI7,takze flashowalem bez ryzyka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

właśnie zrobiłem root SGN 3 wersja BMJ3 programem kingo root wg postu z tego forum. Wszystko bez problemu, sprawdziłem knox nie nabity 0x0. Potwierdzam szybkie działanie. Teraz zrobię Mobile Odin wg poradnika z pierwszego postu z MJ3 do MJ7

---------- Post dołączono o 18:52 ---------- Poprzedni post napisano o 08:03 ----------

po Mobile Odin, z MJ3 na MJ7 mam tak : SYSTEM STATUS :Custom

KNOX KARNEL :0X0

KNOX WARRANTY VOIO :0X1, proszę o odpowiedź czy knox nabity, jeśli tak to jednak by nabijał przy MJ3 ?

Edytowane przez markus2954

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No u mnie jest inaczej w KNOX WARRANTY VOID - mam :0X0 a też robiłem przez mobile odin pro z MJ3 na MJ7!

MJ3 rootowałem kingo root.

Edytowane przez dstanek2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi