Skocz do zawartości
alexndr

tutorial [Mobile Odin PRO] Aktualizacja stockowego ROM'u z zachowaniem ROOT'a (KNOX 0x0)

Rekomendowane odpowiedzi

Bresio

Dziś napotkałem trudności w wgrywaniu tym sposobem softu na 5.0, ale skorzystałem z programu flashfire i z poradnika z działu S5 http://forum.android.com.pl/topic/225667-root-przeniesienie-roota-z-romu-4x-na-rom-50-np-stock-za-pomoca-flashfire-knox-0x0/i wszystko ładnie poszło, i działa lepiej niż poprzednim sposobem, przydałoby się aby ten poradnik z S5 jakoś połączyć z działem dla note3. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczoraj wieczorem po raz kolejny podszedłem do sprawy upgrade mojego note3 (po nieudanej próbie kiedyś opartej na DevBase by alexndr). Zrobiłem wszystko jak w #1 i w zasadzie wszystko poszło ok tylko po uruchomieniu lollipop okazało się, że nie mam root, mimo, że wcześniej na kk miałem. Pytanie gdzie popełniłem błąd?

Szczegóły operacji.

Poprzedni rom: N9005XXUGNG1_N9005XEOGNG1_N9005XXUGNG1_HOME.tar.md5 + root wgrywany przez towelroot (oczywiście z podmianą kernel po drodze wg wskazówek by alexndr)

Wgrywałem: N9005XXUGPOI2_N9005XEOGBOI4_alexndr.tar.md5 (adaptacja XEO by alexndr) używając Mobile Odin Pro v4.20 i po wgraniu uruchomienie do download mode.

Zgodnie z opisem w #1 przy znaczących przejściach trzeba ręcznie załadowałem BL i CP ściągnięte spod linka w #1: BL_N9005XXUGPOI2.tar.md5 i CP_N9005XXUGPOI2.tar.md5 wgrane w jednym kroku przy pomocy PC Odin v3.09. Po zakończeniu flashowania, wyciągnąłem baterię i uruchomiłem w recovery (po pojawieniu się "recovery booting" puściłem klawisze i system się odpalił poprzez recovery tzn. nie wszedł do recovery, ale się odpalił normalnie).

Po zakończeniu operacji system się uruchomił poprawnie i na pierwszy rzut oka wszystko jest ok tylko zniknął root... Ponawiam pytanie: gdzie popełniłem błąd?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    frrancuz

Adaptacja to taki "stock"

Wgrywając go tracisz ROOT.

Nie napisałeś że zaznaczyles everroot..

Wróć na 442 i wgraj MOPem devbase. On jest już z ROOTem zrobionym.

Edytowane przez frrancuz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ja już czegoś nie rozumiem... to albo temat tego wątku nie jest precyzyjny, albo adaptacja nie jest stockowym wydaniem (czytałem na wątku dokładnie wyjaśnienie alexndr i pisał, że podmienia tylko paczkę CSC jeśli dobrze pamiętam, a nic nie pamiętam jakoby to nie był czysty stock). Ale z tego co piszesz to adaptacja jest "stock" co rozumiem, że gdybym wziął czysty stock (orygunał od samsunga, a nie żadną adaptację czy inne przeróbki) to metoda by alexndr by zadziałała i root pozostanie?

Co do pozostałych rzeczy pisałem, że robiłem wg postu #1 i tam jest wyraźnie żeby zaznaczyć EverRoot. Natomiast jest również temat: http://forum.android.com.pl/topic/217895-planujesz-roota-nie-aktualizuj-romu-przeczytaj-to-koniecznie-official-lollipop-5-n9005/ w którym rogio2 pisze, że trzeba nie zaznaczać EverRoot, ale dodać jeszcze SuperSU:

MobileOdin Pro v4.20 program płatny więc nie podaję linka
    SuperSU v2.45 lub wyższy - Tutaj
    ROM Lollipop (.tar.md5) - tutaj na Sammobile.com wymaga logowania ale warto.
    rom po rozpakowaniu ma 2.15 GB

INSTRUKCJA:

(MobileOdin nie wspiera Lollipop)

1. Zainstaluj MobileOdin Pro
    2. Umieść SuperSU zip w folderze na Twojej karcie SD
    3.Umieść ROM Lollipop (TAR.MD5) na Twoją kartę SD
    4. W MobileOdin Pro, wciśnij "Open file..." otwórz plik TAR.MD5, następnie potwierdź.
    5. Następnie wciśnij "OTA/Update ZIP" i wybierz SuperSu zip.
    6. Upewnij się, że "Enable EverRoot" jest odznaczone.

7. Zaznacz "Wipe Dalvik Cache"
    8. Zalecane lecz nie obowiązkowe: zaznacz "Wipe Data and Cache"
    9. Wciśnij "Flash Firmeware" i czekaj.
    Masz teraz Oficjalny Lollipop od Samsunga z root i Knox 0x0!

Jaka jest różnica pomiędzy metodą alexndr a rogio2? Jest lekka rozbieżność w metodach i nie bardzo widzę dlaczego?

Podsumowując. Czeka mnie powrót do KK, wipe, root i ponowne wgranie lollipop. Czy dobrze kombinuje? Dodam tylko, że chciałbym mieć telefon jak najbardziej stockowy z root (jakoś to mi najbardzie odpowiada, a root pomaga wywalić zbędne śmieci samodzielnie).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    frrancuz

Dużo tlmaczenia, które i tak ci nic nie da.

Wróć na 442, zrób ROOT toweltootem, wgraj MOPem rom alexandra, devbase już zawierający ROOT.

Potem wyjmij baterie i dograj bl i cp.

szybkie FAQ

Masz wtedy 5.0+ROOT i jest to praktycznie stockowy rom.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OK przyjmuje. Natomiast chciałbym tylko prostego wyjaśnienia nazwy tego tematu:

Aktualizacja stockowego ROM'u z zachowaniem ROOT'a

i zgodnie z postem #1 ROM który wgrywamy może być dowolny... ważne że już mamy roota! Albo tak jest albo tak nie jest...

Ty mi każesz wgrywać ROM prerootowany. Po nim to jest jasne, że roota mieć będę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    frrancuz

Przeczytaj 1. akapit 1. postu.

2 razy.

A nie tylko samą instrukcję

Instrukcja jest "stara". Dotyczyła roota na starym kernelu i aktualizacji w ramach 442.

Lollipop wprowadził nowe zasady.

Tak na prawdę nie da się wgrać lizaka tą instrukcja.

MOP nie wspiera lollipopa a FlashFire nie pozwala przejść z 442 na 5.0. Kilka razy próbowałem i nic.

Dlatego przejście między KK i LL to taka "martwa" strefa.

Edytowane przez frrancuz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No dobra... już widzę:-) Tego przyznaje nie doczytałem, mimo, że czytałem...

A dopytam w takim razie jak to wszystko ma się do opisu http://forum.android.com.pl/topic/217895-planujesz-roota-nie-aktualizuj-romu-przeczytaj-to-koniecznie-official-lollipop-5-n9005/

INSTRUKCJA:

(MobileOdin nie wspiera Lollipop)

1. Zainstaluj MobileOdin Pro
    2. Umieść SuperSU zip w folderze na Twojej karcie SD
    3.Umieść ROM Lollipop (TAR.MD5) na Twoją kartę SD
    4. W MobileOdin Pro, wciśnij "Open file..." otwórz plik TAR.MD5, następnie potwierdź.
    5. Następnie wciśnij "OTA/Update ZIP" i wybierz SuperSu zip.
    6. Upewnij się, że "Enable EverRoot" jest odznaczone.
    7. Zaznacz "Wipe Dalvik Cache"
    8. Zalecane lecz nie obowiązkowe: zaznacz "Wipe Data and Cache"
    9. Wciśnij "Flash Firmeware" i czekaj.
    Masz teraz Oficjalny Lollipop od Samsunga z root i Knox 0x0!

Chodzi mi tutaj o punkt 5 i 6 powyższej instrukcji. Czy to w ogóle ma sens wobec tego co piszecie o "martwej" strefie między KK i LL?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    frrancuz

Nie.

Nie ma.

Dlatego wgraj prerooted :)

Edytowane przez frrancuz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za pomoc. Wszystko poszło gładko dzięki fajnie napisanemu szybkie FAQ

Piwko za FAQ poszło.

BTW: Takie FAQ ja wymienione powinny być przypięte w tym dziale.

Edytowane przez raftomm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi