Skocz do zawartości
alexndr

tutorial [Mobile Odin PRO] Aktualizacja stockowego ROM'u z zachowaniem ROOT'a (KNOX 0x0)

Rekomendowane odpowiedzi

alexndr

@markus2954

Przykro mi, ale chyba właśnie nabiłeś KNOXa

Jesteś pewien że wszystko dobrze zrobiłeś? Gdy tworzyłem i potem "dopieszczałem" poradnik (14.11.2013) - ktoś na XDA zaraportował że rom MJ3 (aktualizowany przez Kies, więc BOOTLOADER = też BMJ3) zaktualizował przez Mobile Odin PRO do MJ7 bez nabijania knoxa:

SUCCESS !!! Knox 0x0 with Mobile Odin Pro 3.85 !!! - Page 8 - xda-developers

(zobacz #72-76)

I dlatego tak też napisałem w #1. Sam nie miałem tego jak potwierdzić (mam BL - XXUBMI7).

Przykro mi zatem... Wprowadzę odpowiedni komentarz w #1, że w przypadku BL BMJ3 - są doniesienia o nabiciu KNOX 0x1 :(

---------- Post dołączono o 19:27 ---------- Poprzedni post napisano o 19:25 ----------

@dstanek2

A czy bootloader też masz BMJ3 jak kolega @markus2954??? Bo teraz już zgłupiałem czy na BL BMJ3 nabija się knox czy nie... Nie wiem co mam dopisać w #1 ...

Edytowane przez alexndr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bootloader miałem i mam BMJ3. Na tym bootloaderze rootowałem przez kingo root, a następnie flashowałem przez mobile odin rom N9005XXUDMJ7_N9005OXXDMJ4_alexndr.7z z tego postu http://forum.android.com.pl/f937/n9005-alexndr-najnowsze-romy-dla-polski-pozbawione-aktualizacji-bootloadera-knox-0x0-354295/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alexndr

No właśnie tak teraz patrze na wątek XDA (na zasadzie "co było potem") - #106-108 - kolejne 2 osoby potwierdzają aktualizację oficjalnego MJ3 (czyli z BL również MJ3) bez nabicia KNOX

@markus2954

Co dokładnie zrobiłeś? I czy na pewno sprawdzałeś KNOX przed samym flashowaniem? Bo trzeba ustalić dlaczego tak się stało

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sprawdziłem przed flashowaniem po zrobieniu roota przez kingo miałem knox 0x0 w obu linijkach, ściągnąłem room N9005XXUDMJ7_N9005OXXDMJ4_alexndr.7z i zrobiłem Mobile odinem zgodnie z instrukcją, zresztą używałem już mobile odnina na poprzednim Note1 no i wszystko poszło bez zacięcia a wyszło jak wyszło, trudno głowy sobie nie urwę i mam z głowy martwienie się o gwarancję. Wątpię, że dowiemy się dlaczego tak się stało, widocznie miało na mnie trafić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alexndr

Na szybko przejrzałem cały wątek na XDA dot MOP:

SUCCESS !!! Knox 0x0 with Mobile Odin Pro 3.85 !!! - xda-developers

NIKT nie napisał że nabił KNOX przechodząc z MJ3 -> MJ7 przez Mobile Odin Pro ... Tu musiał być popełniony jakiś błąd! Na razie nic nie poprawiam w #1

@markus2954

Na pewno użyłeś opcji "Open File ..."? a nie próbowałeś przypadkiem flashować jakiegoś zip'a (opcja "OTA / Update zip")??

EDIT:

OK, czyli flashowałeś dokładnie ten sam ROM i robiłeś dokładnie to samo co @dstanek2, któy nie nabił KNOXa na tym samym bootloaderze (BMJ3)...

Edytowane przez alexndr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

oczywiście, ze użyłem open file...i wszystko zaznaczyłem......zawsze ktoś widocznie musi być jedyny, jak myślę nie ma możliwości już tego cofnąć ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alexndr

@up

Na dzień dzisiejszy nie ma takiej opcji... :(

Przyszło mi jeszcze coś do głowy - z jakiej dystrybucji miałeś telefon? Na jaki region? Jakie było Twoje oryginalne CSC i paczka multi CSC? Sprawdzałeś może kodem *#1234# PRZED flashowaniem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no tego nie sprawdzałem, kupiłem na allegro, dystrybucja europejska, chyba był na Węgry..czyli nawet wgranie poprzedniego roomu nic nie da ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alexndr

@up

No jeśli był na Węgry to jednak nie było to przyczyną - używają tej samej paczki multi CSC OXX czyli w 100% tego samego ROM'u:

Węgry:

Model: SM-N9005

Country: Hungary

Version: Android 4.3

Changelist: 2019540

Build date: Wed, 30 Oct 2013 07:58:12 +0000

Product Code: XEH

PDA: N9005XXUDMJ7

CSC: N9005OXXDMJ4

MODEM: N9005XXUDMJ7

Polska:

Model: SM-N9005

Country: Poland

Version: Android 4.3

Changelist: 2019540

Build date: Wed, 30 Oct 2013 07:58:12 +0000

Product Code: XEO

PDA: N9005XXUDMJ7

CSC: N9005OXXDMJ4

MODEM: N9005XXUDMJ7

Więc to co miałem na myśli - na 100% NIE BYŁO PRZYCZYNĄ. A miałem na myśli to, że podobno drastyczna zmiana regionu flashowanego romu nabija KNOX, nawet, gdy flashujemy stockowym romem. Ale wg mnie NIE DOTYCZY to romów w obrębie jednego regionu - Europy, a już NA PEWNO NIE w/w przypadku!

---------- Post dołączono o 21:24 ---------- Poprzedni post napisano o 21:12 ----------

Cóż - w takim razie sprawa nie wyjaśniona i trafia do "Archiwum X"... Zdecydowałem się dodać jednak informację na temat tego incydentu do #1

Edytowane przez alexndr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czyli jak bym wgrał poprzedni room to też nic nie zmieni ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi