Skocz do zawartości
alexndr

tutorial [Mobile Odin PRO] Aktualizacja stockowego ROM'u z zachowaniem ROOT'a (KNOX 0x0)

Rekomendowane odpowiedzi

A może ma znaczenie jakiego użyło się oprogramowania mobile odin pro lub z jakiego źródła?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alexndr

@markus2954

No nic to nie zmieni.

I chyba mnie nie zrozumiałeś :) Jeśli byś sobie ściągnął niebrandowany rom dla Węgier i dla Polski - to okaże się że różnią się tylko nazwą ściąganego pliku zip. Po rozpakowaniu okaże się, że wewnątrz są TE SAME PLIKI - nawet SUMA MD5 TA SAMA !!!

Zarówno nasz rom, jak i węgierski to fizycznie ten sam rom, a CSC ustawia się po prostu zgodnie z tym co producent ustawił w telefonie fabrycznie (a rom wewnątrz zawiera kilkanaście CSC, m.in Węgier, Polski i jeszcze innych krajów)

Łapiesz teraz o co mi chodzi? Zaraz wrzucę ciekawego screena :)

post-155931-14255734232416_thumb.jpg

Tych krajów pojawi się tam więcej w miarę jak Samsung będzie "oficjalnie ogłaszał" dostępność danego romu dla danego kraju :D wtedy też dla danego kraju Samsung włączy aktualizacje OTA/KIES :D

Edytowane przez alexndr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

łapię, chodziło mi tylko o to czy cofnie się nabitego knoxa...ale widzę, ze to na teraz bez szans.....a używam zakupionego Mobile Odin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

By doprecyzować: czy zaznaczałeś opcję Inject Mobile Odin? Bo ja nie, natomiast zaznaczyłem wipe cache (czy jakoś tam - nie pamietam dokładnie)!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alexndr

@up

Tu bym się nie doszukiwał przyczyny - na XDA jest wręcz zalecenie żeby zaznaczyć "Inject Mobile Odin". Sam też wgrywałem z zaznaczeniem tej opcji (przypadkiem) + wipe dalvik cache (co również nie ma znaczenia) ;)

Edytowane przez alexndr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale dla wyjaśnienia to miałem zaznaczone "Inject Mobile Odin"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co dodaje ta opcja?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie wiem, po wgraniu roomu musiałem instalować ponownie Mobile Odin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alexndr

@up

"Inject Mobile Odin" - dodaje aplikację Mobile Odin do czystego ROM'u (jako apkę systemową). Nie ma sensu zaznaczać tego gdy instalujemy nowy rom bez wipe, bo Mobile Odin (tak jak inne aplikacje) zostanie nam po instalacji ze sklepu Play na partycji /data

Za to bardzo przydatne jest zaznaczenie tej opcji gdy przy instalacji romu zaznaczamy opcję "Wipe data and cache" - wtedy od razu na świeżo zainstalowanym, czystym romie mamy Roota + SuperSU + Mobile Odin.

Nawet wtedy, gdy nie zaznaczymy tej opcji w przypadku instalacji z wipe data - i tak możemy potem ręcznie doinstalować Mobile Odin PRO ze sklepu Play (raz kupiliśmy - mamy "na wieczość"). Reasumując - ta opcja powstała tylko dla wygody :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy jeżeli obecnie mam romik zrootowany bez Knoxa:BMJ7 zainstalowany zgodnie z Twoją instrukcję z wątku: http://forum.android.com.pl/f937/root-n9005-rootowanie-aktualizacja-romu-i-debrandowanie-w-jednym-knox-0x0-355913/, to aktualizcję do DMK2 robić najlepiej Mobile Odinem Pro? Czy może ponowić procedurę z powyższego wątku? Jest jakaś różnica?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi