Skocz do zawartości
alexndr

tutorial [Mobile Odin PRO] Aktualizacja stockowego ROM'u z zachowaniem ROOT'a (KNOX 0x0)

Rekomendowane odpowiedzi

abgar

Panowie,

Czytać umiem.

W jaki sposób wspiera ? Co można robić teraz czego nie można było wcześniej ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stitoo

Z tego co wyczytałem, nowa wersja MO 4.0 przy przechodzeniu z 4.3 ma 4.4 flashuje tylko system (+ root), i kończy instalacje przechodząc do trybu DL (zapobiegając bootlopowi w recovery) abyśmy z pod PC mogli wgrać normalnym ODIN-em nowy BL, telefon się rebootuje dogrywa się reszta (CSC w recovery) i mamy finalnie 4.4 + nowy BL i knox 0x0. Nich mnie ktoś poprawi jak coś omylnie zrozumiałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ekran ostrzegawczy...

urapegyn.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Z tego co wyczytałem, nowa wersja MO 4.0 przy przechodzeniu z 4.3 ma 4.4 flashuje tylko system (+ root), i kończy instalacje przechodząc do trybu DL (zapobiegając bootlopowi w recovery) abyśmy z pod PC mogli wgrać normalnym ODIN-em nowy BL, telefon się rebootuje dogrywa się reszta (CSC w recovery) i mamy finalnie 4.4 + nowy BL i knox 0x0. Nich mnie ktoś poprawi jak coś omylnie zrozumiałem.

To rozumiem, że nie wystarczy zapodać nowy rom przez MOP 4.0, bo będzie trzeba jeszcze spod PC flashować bootloader?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To może ktoś zapoda jakiekoś tutka w punktach i z linkami co i jak i w jakiej kolejności żeby nic nam nie wybuchło .

Napisane za pomocą aplikacji Forum Android.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stitoo

Wszystko fajnie fajnie, tylko czy to rzeczywiste pozwoli zrobić upgrade do 4.4 wraz z zachowaniem root-a niejednoczenie bez nabijania knox-a. Na razie pozostaje czekać aż ktoś to sprawdzi :D

Ps napewo ktoś znający się na rzeczy powinien przygotować paczkę z samym BL do wgrania przez ODIN-a na PC i można próbować co z tego wyjdzie :D

post-10913-14255738573917_thumb.jpg

post-10913-14255738574965_thumb.jpg

Edytowane przez stitoo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już potwierdzili, że działa ta metoda. Jedyny minus, że dużo zabawy z tym, najpierw mobilny Odin, potem desktopowy Odin (wgranie bootloadera) i na koniec wgranie CSC przez Recovery. Ale najważniejsze, że działa, KitKta na pokładzie, root jest i KNOX nietknięty :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stitoo

@SeBoLeX

Testowałeś na sobie ? Jako co załadować paczkę z nowym BL w PC ODIN ? BL czy AP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze nie sprawdzałem na swojej skórze. Musze na początek dorwać linka do ROMu z Kitiketem i wypić piwko dla odwagi :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi