Skocz do zawartości
marcinowozniako

MOD [OFFICIAL][SNAPSHOT/NIGHTLY 28.05.2014][ROM][4.4.2] CyanogenMod 11 for Samsung Galaxy S

Rekomendowane odpowiedzi

CM11-2-480x274.jpg

Cyanogenmod 11 dla Samsunga Galaxy S

Download:

Rom: CyanogenMod Downloads

Gappsy: Google Apps — CyanogenMod

Dev-Host - The Ultimate Free File Hosting / File Sharing Service

Changelog:

CM11 Nightlies Changelog - Galaxysmtd

lub

BBQLog, a Changelog for CyanogenMod 7, 9 and 10, the Android distribution!

Starsze wersje Unofficial

2013.12.03

Dodano ustawienia Tv Out

Zapobieganie naciśniecia przycisku back podczas rozmowy

Naprawiono błąd przy wchodzeniu w ustawienia przeglądarki

Naprawiono szybkie ustawienia

Naprawiono przełącznik

Naprawiono odtwarzanie FLAC

2013.11.21

Naprawiona wibracja przychodzącego połączenia

Naprawiono powiadomienie sieci

Naprawiono bug z wyświetlaniem stron na stockowej przeglądarce.

2013.11.18

Poprawiona wydajność zRAM

Naprawione montowanie w komputerze pamięci (odczytuje karte pamięci i pamięć wewnętrzną)

Naprawiona kalibracja kolorów, zapisuje ustawienia

2013.11.15:

Enabled low RAM mode.

Fixed gapps backup/restore (needs to reflash if upgrading from 20131114)

2013.11.14:

Pierwsze wydanie

Instrukcja Wgrywania:

1.Ściągnij powyższe pliki i wrzuć na wewnętrzną pamięć.

2.Zrób backup swojego obecnego romu gdyby coś poszło nie tak.

3.Wejdź w recovery (vol+, Home, Power).

4.Zrób full wipe

5. Zainstaluj rom

6. Zainstaluj gappsy

7. Reboot

Uwaga!! Przechodząc z romu cm10.2 na ten system trzeba mieć wgrany stockowy kernel od CM. W innym wypadku instalacja tego romu będzie niemożliwa. Najlepiej poprostu zrobić full wipe wgrać cm10.2 i na czystego cm10.2 wgrać ten cm11.

Screenshoty:

8xgy.png

2kwi.png

fy48.png

Znane Problemy/Bugi:

Opóźnienie wyświetlania połączeń przychodzących

Nie ma niektórych funkcji z CM ( Będą stopniowo dodawane w kolejnych buildach)

Kalibracja Kolorów nie działa ( zmiany nie chcą sie zapisać)

Użytkownicy CM9/CM10/CM10.1 muszą najpierw wgrać cm10.2 ze stock kernelem zanim wgrają ten system, inaczej wystąpi błąd podczas instalacji.

FAQ

Czemu nie ma przezroczystego statusbara/widgetów na ekranie blokady/Ok google?

Te funkcje zostały wyłączone przez google dla urządzeń które mają mało ram, aby go zaoszczędzić. Możesz włączyć je usuwając "ro.config.low_ram=true" z pliku build.prop.

Proszę o wgrywanie tego romu tylko przez osoby które wiedzą co robią. Nie odpowiadam za wszelkie szkody wynikłe podczas wgrywania tego romu.

Update: Rom zainstalowałem i muszę powiedzieć że chodzi jeszcze lepiej niż Omni 4.4 . Działa na nim bezproblemowo połączenie 3g, transmisja danych, rom chodzi płynnie nie wiesza się.

Jak włączyć ART? Funkcja Eksperymentalna nie polecam włączania jej na SGS

Aby aktywować tą funkcje w androidzie 4.4 należy wejść w ustawienia, potem opcje programistyczne i tam zaznaczamy tak jak jest na screenie:

xeui.png

Po tym telefon się zrestartuje i może trwać trochę zanim się włączy, jak już się włączy zacznie nam uaktualniać aplikacje również może to długo trwać ale należy zaczekać do momentu kiedy się to skończy. Po zakończeniu tych procesów telefon będzie do użytku, ale niestety nie będzie działał Superuser. Aby to naprawić należy ściągnąć tą paczkę i zainstalować przez CWM: Zippyshare.com - UPDATE-SuperSU-v1.65.zip

Źródło: [NIGHTLY][ROM][4.4] CyanogenMod 11 for Samsung Galaxy S - xda-developers

Edytowane przez marcinowozniako

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaraz wrzucam, ale nie nastrajam się, że nagle eSka dostanie skrzydeł :cool:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja już rom zainstalowałem i wiadomo jest to alpha niemożliwe jest aby ten rom chodził jakoś super lepiej w stosunku do 4.2.2 czy 4.3.1 . Ale czuć w nim potencjał i ja się z tego cieszę. Wersję będą codziennie udoskonalane więc będzie tylko coraz lepiej, a jak na start jest nieźle. Działa 3g, transmisja danych ja tam na nim zostaje. Ma wszystko co mi jest potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak działa na nim przegladarka, ile ramu jest, mniej się wiesza niż Omni ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Generalnie przeglądarka jeszcze słabo działa. Jest ten sam problem co na OMNI. Miga ekran czarny za chwilę strona się wczytuje i tak w kółko. To jeszcze muszą naprawić. Niestety co do ramu to jest go zdaje się mniej niż na OMNI bo tu jest 368MB ramu. Co do zmian, działa 3g transmisja, jest przezroczysty pasek powiadomień, mam wrażenie że chodzi troszkę płynniej niż OMNI, ale mówię ma mniej ramu. Ja na nim obecnie zostaje, ze względu na działającą transmisję danych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli chodzi o RAM to u mnie jest średnio 40MB więcej wolnego niż na 4.3. Telefon chodzi zauważalnie lepiej, nie ma lagów przy niektórych czynnościach. Aparat zmienia orientacje dużo szybciej, działa OK. Zmieniłem dalvik na ART i telefon uruchamia się ponownie już dobre kilka minut. Zobaczę czy w ogóle się włączy :E Z rzeczy na minus: jeszcze słabsza czułość wifi niż 10.2, nie montuje internal sd przez mass storage.

Edit: Automapa nie działa, jakby kogoś interesowało.

Edytowane przez Jaszczurr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A wgrałeś gappsy które są kompatybilne z ART? Jeżeli nie to masz odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgrałem. Nie mam cierpliwości już czekać :P Robię backup i wipe. Jak komuś się uda pomyślnie włączyć ART to dajcie znać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziwne. Ja u siebie włączyłem Art i normalnie telefon po tym się włączył co prawda długo uaktualniał aplikacje ale w końcu się włączył i wszystko działa.

xeui.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A na czym polega to ART? W moim odczuciu ten rom chodzi o wiele lepiej niż Omni, jeszcze mi się nie zresetował, ani nie zawiesił.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi