Skocz do zawartości
Tynio

Czy opłaca się brać HTC Magic - wątpliwości

Rekomendowane odpowiedzi

Tynio

Witam

Jestem nowy na forum i jak wiele osób mam dylemat czy opłaca brać telefon HTC Magic ?

Telefon na abonament od Orange (zwykła taryfa nie biznesowa) koszt tego telefonu to tylko 1 zł

Ale fakt, że w tej cenie mogę więcej telefonów wyrwać i sprzedać na allegro i wymienić na coś innego.

Może napiszę jakie telefony miałem oraz co oczekuję

Od wielu lat miałem Siemensy S35 do S65

Potem przyszła kolej na Nokie E65 z której jestem aktualnie bardzo zadowolony i z czego korzystam najczęściej

GPS (nawigacja – wykupiony TomTom)

Terminarz

Sporadycznie jakieś pliki tekstowe oraz na wakacjach dostęp do Internetu.

Gry są dla mnie mniej istotne (mam do tego konsole)

Co oczekuję ?

- dobrą nawigację (nie on-line) która będzie użyta 3-5 razy w roku razem z mapą na Czechy

- Terminarz oraz niezależny budzik czy jest telefon włączony czy nie (działa to HTC )

- Szybki dostęp do plików Word, Excela

- Bardzo rzadko będzie używany do internetu

- Dobry i czytelny wyświetlacz

Co mnie przeraża w tym telefonie ?

To że ma klawisze dotykowe i boje się że mając nie małe palce będę miał problem z pisaniem SMS-a

Fakt że SMS-ów wysyłam dziennie może ze 2-3 no w porywach do 7 dziennie.

Przenoszenie całej bazy z telefonu NOKIA która ma Symbiana

Baza telefonów to bagatela około 250 kontaktów z opisami ludzi i adresów

Część SMS-ów jakie muszę mieć w archiwum

Częste łączenie telefonu się z internetem (wiem że można to wyłączyć ale nie wykorzystam wtedy w 100% telefonu)

Nowy system (czyli – jakiś tam android : ) )

Czy szybkość karty ma duży wpływ na szybkość działania aplikacji /telefonu ?

Sory że się rozpisałem ale nie lubię zbyt często wymieniać telefonów i z dlatego tak dużo pytań z mojej strony.

Bym był wdzięczny za jakie odpowiedz na któreś z w/w pytań/wątpliwości

Boje się że kupując ten telefon dużo nie wykorzystam z jego możliwości ale widzę że może to być rozwojowy telefon

Tynio

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm...

Ja osobiście mam Magica od 5 dni i jestem bardzo zadowolony! Telefon z Orange za 1 zł abonament 75zł.

Jeżeli chcesz dobry GPS to raczej nie polecam!

Klawisze dotykowe i ekran to rewelacja naprawdę jestem bardzo zadowolony!

Z sms poradzisz sobie spokojnie pisząc takie ilości dziennie

System android rewelacja! Bardzo szybki i stabilny!

Używam tylko Wi-Fi i jest naprawdę ok połączenia internetowe z Orange wyłączyłem poprzez APNdroid!

Zastanów się dobrze telefon jest naprawdę fajny!

Mało osób ma styczność z androidem tym co pokazałem telefon byli pod wrażeniem!

Aha podczas użytkowania zauważyłem bardzo dobrą jakość połączeń i i zasięgu!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witka

Od zawsze korzystałem jedynie z Nokii. Przesiadłem się na HTC miesiąc temu. W tym momencie nie wyobrażam sobie powrotu do ograniczonego S60v3.

Nawigację przebolejesz, może to nie tom tom, może nie garmin, ale dla kilku sytuacji w roku w sam raz.

Wordy i Excele otworzysz, a jak poszukasz app to nawet stworzysz. W standardzie dostaniesz też przeglądarkę pdf.

dobry i czytelny wyświetlacz - dostaniesz! Aż się zdzwisz porównując go do e65.

klawiatura nie boli tak bardzo po kilku dniach

SMSy - eksport przez SIMa

kontakty (a tez mialem 250) wyeksportujesz do excela przez pc suite'a, potem do gmail'a a android zassie je w momencie.

Przy umiarkowanym korzystaniu z neta pakiet 50M powienien ci starczyć + darmowe wifi

Generalnie polecam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zaskar

też miałem wątpliwości , i też prędzej miałem Nokie (seriaN) (raz Sagema). Powiem krótko, Nokia to tylko telefon, i nic poza tym. Symbian to namiastka Androida.

Co do GPS, jest świetny naviexpert, też używam jej sporadycznie, i nie żal mi tych 12zł na abonament na 4 dni.

Pamiętaj, że te mapy są aktualizowane automatycznie- a to duży plus.

A 1zł za Magica w tym abonamencie, chłopie nawet się nie zastanawiaj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Crow

Hej :). Jestem nowy w spolecznosci Androidowej :), takze prosze o wyrozumialosc :).

Powaznie mysle o kupnie (ewentualnie zamianie) HTC Magic'a :). Ale mam do Was pare pytan:

- Czy zeczywiscie jest tak, ze telefon potrzebuje ciaglego dostepu do internetu czy mozna wylaczyc te uslugi, ktore ciagle go potrzebuja (np jakas tam pogoda czy inne malo potrzebne rzeczy) i byc spkojnym, ze nic nie bedzie nam sie nabijac?

- Czy upgrade do nowszych wersji androida jest bezproblemowy czy trzeba czekac na ewentualne porty?

- Nie ma problemow z grami/aplikacjami? Bo np pod win6.1 strasznie ciezko zainstalowac cos "na czasie"

i to chyba tyle z takich podstawowych pytan. a:). Prosze o ewentualne rady, opinie :).

ps: a i jak to jest pisac na programowej klawiaturze? bardzo lubie wysuwane klawiatury takie jak w Rose, czy Touch PRO.. ale nie mialem okazji pisac na dotykowej.. Czy szybkosc i komfort pisania sa porownywalne do wysowanychi klawiaturami?

<baggus>Temat dorzucony do tego, bo dotyczy tego samego - niezdecydowanego ewentualnego nabywcy Magica. Jest to od teraz głowny temat dla osób zastanawiających sie nad zakupem. Każdy taki kolejny będzie dołączany do tego, aby wszystko było w 1 miejscu.

Edytowane przez baggus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na wszystkie pytania znalazłbyś odpowiedzi gdybyś poczytał forum.

1. Nie, nie jest tak. Telefon może działać bez dostępu do internetu jednak siłą rzeczy pewne funkcje są wtedy niedostępne.

2. Póki co trzeba czekać

3. Nie ma

Jak to jest pisać na programowej klawiaturze? To jest tak jak z seksem. Nie będziesz wiedział dopóki nie spróbujesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Crow
    Na wszystkie pytania znalazłbyś odpowiedzi gdybyś poczytał forum.

pewnie tak, ale pewnie spedzilbym sporo czasu szukajac :). W kazdym razie dziekuje, za odpowiedz :). Jeszcze jak by mogl ktos napisac, kto juz ma Magic'a, jakies opinie, wrazenia :), na co zwrocic uwage.. czy warto w ogole sie przesiadac z wm6.1s na androida dotykowego itd :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ad 1. Można wyłączyć dostęp przy pomocy widgetu "Toggle Data".

ad 2. Dla orange jak narazie lipa :( na stronie www.htc.com jest update ale nie dla tej sieci.

ad 3. Nie ma o ile znajdziesz coś ciekawego wsród tych gierek. Jak narazie najlepsze ( dla mnie ) są wyścigi Speed Forge 3D.

inne:

Obudowa trzeszczy (slabo wykonana)

Telefon cały w śladach palców ( lśniąca powłoka)

slaba bateria

beznajdziejny android 1.5 (orange u mnie) ciągle jakieś błedy systemu po których trzeba resetować telefon

wolny android 1.5

kiepski aparat

heh wgląda to strasznie :) ale nie lam się :) reszta jest super :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie obudowa nie trzeszczy a ślady palców są raczej mało widoczne. Bateria wg mnie jak na takie urządzenie trzyma super. Ale o tym były już oddzielne tematy.

Android 1.5 i błędy systemu? Nie wiem co robisz z telefonem ani co instalujesz ale jakiś czas miałem oryginalny ROM i nic takiego nie występowało.

Aparat - temat rzeka. Chcesz mieć dobry aparat to kup lustrzankę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aparat - temat rzeka. Chcesz mieć dobry aparat to kup lustrzankę.

Warto jednak pamiętać, że wszystkie telefony z Androidem kuleją w temacie robienia zdjęć i nagrywania filmów w porównaniu do innych systemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi