Skocz do zawartości
JoHnNy08PL

Boot animacje

Rekomendowane odpowiedzi

Yorgi
    OK teraz mam jasność ;)

Powiedz mi jeszcze czy bez Roota jest dostęp do Terminala ? Jeżeli tak to w jaki sposób ?

Udało sie wstawić tą animacje :hurra: ale nie udało sie usunąć animacji Samsunga ani Ery ale myśla że do usunięcia tych plików potrzebny jest root (jak sie mylę to prosze o podpowiedź jak to usunąć )

Dostęp do Terminala jest zawsze ponieważ to zwykła aplikacja.

Jednak jej funkcjonalność zależy od właśnie tego czy posiadasz przywileje administratora (czyt. ROOT)

czy nie.

Nie posiadając root'a ciężko jest zrobić w sumie jakąkolwiek bardziej złożoną modyfikacje, która miałaby

ingerować w pliki systemowe czy zabezpieczone obszary systemu.

Ponadto dzięki niemu funkcjonalność telefonu się niejako zwiększa np. istnieją aplikacje do usuwania aplikacji systemowych, których jako "normalny" użytkownik nie usuniesz a jako ROOT nie ma z tym problemu.

Suma summarum, ROOT = pełna kontrola nad system i plikami.

Bardzo dobra opcja, dodatkowo prosto się instaluje.

Co do usunięcia animacji Samsunga to raczej Root jest wymagany (jednak ręki sobie nie dam uciąć :P ja osobiście Root'a instalowałem zawsze i nie wiem jak można bez niego się obejść)

Animacja Ery nie wiem gdzie się kryje. Dla mnie motywacją do zmiany pierwszego softu (branding by Plus)

były właśnie animacje operatora z tymi śmiesznymi melodyjkami, którymi już wymiotowałem po użytkowaniu poprzednich telefonów (4 lata). Po zmianie ROMu animacja Plusa zginęła z przyczyn naturalnych a playlogo (animacja Samsunga) usuniesz za pomocą Terminala lub wygodniej Root Explorerem

//Johnny

Koledzy ładnie wszystko powiedzieli, i tylko nadmienię że do usunięcia animacji oraz dźwięku Samsunga root jest wymagany

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szewc1
    Ale ja nie twierdze, ze go nie ma :) Domniemuje jedynie, iz playlogo ze 'znacznika' logo staje sie 'plikiem wsadowym' partycji ext2. Nie mam zamiaru jednak kolejny raz flashowac telefonu tylko po to zeby sie o tym przekonac... Wiec jesli jakas dobra dusza (bez data2sd) wklei zawartosc pliku playlogo, to bede mogl dowiesc (lub obalic) powyzsza teze ;) A jesli sie ona potwierdzi, to usuwanie playlogo bedzie wysoce niezalecane dla osob, ktore wgraly tego moda.

Zaraz po sflashowaniu zmodyfikowanego JPF (Lestatious 1.1 stock) zrobiłem lagfix + data2sd, jakiś czas potem pousuwałem playlogo czy tam bootani.qmg, boot/startup.snd, shutdown i wiele innych. Data2sd chodzi wybornie, jak i cała reszta. Aha, teraz playlogo z oczywistych względów nie mogę wkleić ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    unkas

A ja dalej walcze z animacjami ERY :mur: więc tak , idąc za waszą radą zrobiłem ROOTa za pomocą z4root i niby wszystko jest ok jest SU jest Root Explorer ale nie moge usunąć pliku playlogo jak go usuwam to znika ale po odświerzeniu jest znowu, macie jakies pomysły o co chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam a jak zrobic samemu taka animacje tz jakim programem ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po prostu potrzebujesz pojedynczych klatek, najlepiej w rozdzielczości ekranu bo skalowanie jest powolne, zapisanych w formacie png albo jpg.

A resztę wywnioskujesz z tych moich :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    unkas

JoHnNy08PL a da sie przerobić animowany gif na taka animacje ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Yorgi

Podejrzewam, że tak. Po prostu musisz "rozłożyć" GIF na pojedyncze klatki(obrazki) jakimś programem i spakować w zip'a.

Zakładam też że struktura plików musi być taka sama jak w bootanimacjach JoHnNy08PL.

poprawcie mnie jeśli się mylę ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, musisz wyeksportować z gifa, filmu czy czegokolwiek pojedyncze klatki w png/jpg.

A struktura wygląda tak że w zipie mamy desc.txt i folder. W desc wpisujemy nazwę tegoż folderu.

Nazwy obrazków mogą być dowolne, jak np. moja_animacja01.png, tylko że na końcu musi być jakaś liczba porządkowa przez którą telefon będzie wiedział gdzie dalej "iść" ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    unkas

JoHnNy08PL zrobiłem wszystko tak jak pisałeś tzn. przerobiłem gifa na pojedyncze jpg wyszło mi ich 20 idąc na łatwizne zrobiłem tak jak jest w twoim zipie (z pierwszej strony tematu), tzn. podzieliłem to na dwa foldery "part1" i "part2" wkleiłem tam desc.txt z twojego zipa i wszystko spakowałem do zipa i wkleiłem gdzie trzeba, no i niestety animacja mi nie staruje, dodam że ta twoja działa. Co robie nie tak, może coś trzeba zmienić w txt.

mój txt wygląda tak

240 400 30#p 1 0 part0#p 0  0 part1# 

(zamiast hasza są małe kwadraciki)

może coś nie tak z nim ?

Napisz jak powinien wyglądać taki txt dla jednego folderu bo te 20 jpg chyba nie trzeba dzielić ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Yorgi
    JoHnNy08PL zrobiłem wszystko tak jak pisałeś tzn. przerobiłem gifa na pojedyncze jpg wyszło mi ich 20 idąc na łatwizne zrobiłem tak jak jest w twoim zipie (z pierwszej strony tematu), tzn. podzieliłem to na dwa foldery "part1" i "part2" wkleiłem tam desc.txt z twojego zipa i wszystko spakowałem do zipa i wkleiłem gdzie trzeba, no i niestety animacja mi nie staruje, dodam że ta twoja działa. Co robie nie tak, może coś trzeba zmienić w txt.

mój txt wygląda tak

240 400 30#p 1 0 part0#p 0  0 part1# 

(zamiast hasza są małe kwadraciki)

może coś nie tak z nim ?

Napisz jak powinien wyglądać taki txt dla jednego folderu bo te 20 jpg chyba nie trzeba dzielić ?

Słuchaj, to wygląda tak że jeśli chcesz by animacja się non-stop powtarzała (taka jednoelementowa animacja) to wrzucasz wszystko do jednego folderu; natomiast jeśli chcesz aby najpierw się coś ładowało, rysowało czy co tam ci przyjdzie do głowy a następnie np. mrugało, podskakiwało lub kręciło się na bóg wie czym

(czyli dwuczęściowa animacja) to pierwszą część wrzucasz do part0 a drugą do part1.

Sorry, że tak zawile jednak myślę że ogarniesz ocb ;)

Co do pliku tekstowego, sprawdzałem te które ściągnąłem i żadnych kwadracików tam nie ma.

240 400 30p 1 0 part0p 0  0 part1

Tak to przynajmniej wygląda u mnie ;)

@JoHnNy08PL mógłbyś przybliżyć co oznaczają pojedyncze składowe w tych plikach tekstowych?

Wiem, że 240 i 400 to rozdzielczość jednak dalszych elementów nie mogę rozkminić ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi