Skocz do zawartości
daqwid2727

[Tutorial] jak okleić telefon ładnym obrazkiem :)

Rekomendowane odpowiedzi

1. Potrzebujemy:

- nożyczki

-papier samoprzylepny, biały (chyba że ktoś chce inny to nie bronię)

-żyletka/scyzoryk

-drukarka

-obrazek (w PC)

img20110208007.jpg

2. Drukujemy obrazek wielkości naszej obudowy (oklejanego elementu) w Open Office Writer dajemy podgląd i zmniejszamy do 94% widok, przez co mamy na monitorze wielkość kartki (22'monitor) podejrzewam że na innych jest inny rozmiar wiec każdy musi samemu to ustalić przykładając kartkę do ekranu.

3. Wycinamy wydrukowany obrazek (na papierze samoprzylepnym) wokół konturu (tam gdzie kończy się obrazek)

img20110208008.jpg

4. Odklejamy obrazek od powierzchni zabezpieczającej klej

img20110208009.jpg

5. Kładziemy kartkę TUSZEM do blatu (w stronę ziemi) - czyli klejem na wierzch, - dzieki temu wiemy gdzie przyklejamy, bo kartka prześwituje.

img20110208010.jpg

6. Naklejamy element obudowy na kartkę... (nie wiem jak to wyrazić, po prostu je dopasowujemy a:P) tak aby przylegała cały do kartki

img20110208011.jpg

7. Wycinamy to co wystaje poza element,

img20110208012.jpg

8. Pozostaje nam wyciąć detale (miejsce na aparat, głośnik itp.)

img20110208013.jpg

9. Paznokciem lub tępym narzędziem wciskamy (wginamy kartkę) w łączenia między elementami (np rowek między szkiełkiem aparatu a obudową)

img20110208014.jpg

10. Wycinamy według wgiętego konturu...

img20110208015.jpg

11.[/b To tyle, zakładamy z powrotem element i lansujemy się pięknym oryginalnym telefonem a:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kucyk

Lansujemy się przez chwilę albo dwie. Papier rozwarstwia się i schodzi toner/tusz :(

Ale... można kupić w marketach folię i ja zastosować w zamian papieru - efekt lepszy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie koniecznie, ten papier co ja używam trzyma tak ze 2-3 tygodnie, mi tyle wystarcza, bo wcześniej i tak zaczyna mi się nudzić a:P

ale muszę też spróbować w jakimś papierniczym zamówić folię do drukarki, może się uda w ten sposób zrobić a:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A najlepiej zakupić gelaskin jeśli koniecznie chcecie jakąś naklejkę, bo papier samoprzylepny może sprawiać problemy przy odklejaniu.

Wysłano z HTC Desire z użyciem Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, ale zauważ że galaskin ma mało telefonów... a z odklejaniem nie ma problemów :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gelaskin wyglada ladnie a nie zajezdza tandeta. Poza tym papier jest nieprzyjemny w dotyku i nie chcialbym pozniej tych pozostałości kleju...

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    amidn

Sprzedawaj te swoje naklejki na allegro jako gelaskiny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakie pozostałości po kleju ?? Ściągacie obudowe z naklejka/papierem czy co tam macie, wkładacie pod ciepłą wodę i gąbeczką z mydłem delikatnie zmywacie. Papier się namoczy zejdzie po lekkim potarciu, klej zostanie ale zrobi się taki jakby gumowany i schodzi bez problemu również. Ja nie widzę w tym problemu. A dla kogoś kto nie potrzebuje gelaskin'a, bądz też nie ma na niego funduszy, [50zł za neklejkę na polskie warunki to dla mnie przesada lekka], patent jest to dobry ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pomysł dobry, tylko trzeba by było skombinować jakiś lepszy papier albo coś ;) może sobie zrobie projekt do mojej x8 i dam do drukarni od znajomego to mi druknie ;) pomyśle bo aktualnie napaliłem sie na te z Gelaskina ;D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    talrep

wystarczy kupic folie samoprzylepna przezroczysta lyb szeroka tasme przezroczysta taka do pakowania i przykleic na wczesniej naklejony papier i juz mamy zabezpieczona i mila w dotyku naklejke. dodatkowo jesli zostawimy na obudowie margines tak ze po przyklejeniu papieru zostanie ze 2mm obudowy na krawedziach zeby przykleic tasme/folie to mamy naklejeczke zabezpieczona rowniez przed wilgocia.

testowane przez 4 lata na mojej starej nokii ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi