Skocz do zawartości
merafil

Problem z odebranymi sms-ami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio zauważyłem ze coś dziwnego dzieje się z odebranymi sms-ami. Generalnie chodzi mi o następujące sytuacje:

1-Wiadomości sms będące odpowiedzią na wcześniej wysłane przeze mnie sms-y zostają zapisane w telefonie z data odbioru o 1 godzinę wcześniejsza niż ma to miejsce w rzeczywistości. Czyli np. ja wysyłam sms-a o godz 22.00 dostaje sms-a z odpowiedzią z godzina odbioru 21.05 choć sms dotarł do mnie 22.05. Automatycznie w wątku sms takie wiadomości są wyświetlane wcześniej niż wysłane co zniekształca przebieg rozmowy.

2- Telefon odbiera wiadomość sms-a, pojawia sie notyfikacja o nowej wiadomości, otwieram odebrana wiadomość, jednak po chwili w wątku sms nie zostaje wyświetlona wiadomość, która przed chwila została odebrana. Ostatnia wiadomością jest ta, która została wysłana przeze mnie do danej osoby. Jest to szczególnie denerwujące bo nie wiem co odpisać skoro nie mogę przeczytać przychodzącego sms-a >:(

Czy, ktoś z użytkowników spotkał się z podobna sytuacja ?

Dodam ze używam do pisania sms-ow klawiatury swype 1.54.28, wersja softu 2.2, telefon zrootowany

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już kiedyś o tym pisałam - miałam podobny problem do Twojego (problem nr 1) w Nokii 6700. Sms przychodził przypuśćmy o 9:05 czasu rzeczywistego, a telefon wyswietlał go jako odebrany o 10:05. Okazało się że wina leży w ustawieniach czasu, a konkretnie w ustawieniach czasu letniego (było tam do wyboru +0, +1 lub +2). "Pobawiłam" się tym i pamiętam że problem zniknął. Spróbuj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ustaw na automatyczne ustawianie czasu i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do drugiego problemu to ja mam podobnie i wydaje mi się że też tobie o to chodzi.

Tzn, Po zakończeniu połączenia dostaje info na wyświetlacz o czasie i koszcie rozmowy, natomiast dopiero po pewnej chwili dostaje sms. Zjeżdżając tym paskiem z góry klikam na wiadomość i pokazuje mi się puste okno.

Jak temu zaradzić nie wiem może w ustawieniach sieci Ebok czy coś takiego zmienić żeby nie dostawać smsa po zakończeniu połączenia,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dokładnie mam to samo wysyłam smsa o 20:28 a odpowiedz o 19:28 automatyczne ustawienie czasu mam włączone

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

pojawił się pewien problem. Otóż od pewnego czasu podczas smsowania z jednym, konkretnym tylko numerem (w Play zresztą) pojawiają się cyrki - wysyłam sms powiedzmy o godzinie 9.24, a gdy ten ktoś odpisuje, jego sms jest "datowany" na godzine 8.25. Zawsze około godziny "wstecz". Jakby wysyłał te wiadomości wcześniej od moich. Sprawa denerwująca, bo źle się czyta taką korespondencję. Tak jak pisałem, dzieje się tak tylko z jednym, jedynym numerem - czy to zatem problem po tamtej stronie? Jak może sprawdzić, co w ogóle jest nie tak?

Dzięki z góry za odpowiedzi i pozdrawiam! ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to ja bym ci dal warna, widze ze kolega ma w play, ten problem dotyczy tylko i wylacznie roamingu plusa! jezeli ktos ci wysyla smsa z nadajnika plusa przychodzi z cofnieta godziną, a jak z play przychodzi normalnie. latwo to sprawdzic. przelacz sie recznie na plusa, wyslij sobie smsa, szybko wlacz samolotowy i recznie podlacz sie do playa. zobaczysz ze przyjdzie z cofnieta godzina, potem wyslj sobie z playa smsa to zobaczysz ze przyjdzie dobrze. mam ten sam problem, sprawe zglosilem do playa i powiedzieli ze zglosza to plusowi. narazie jedenym rozwiazaniem na to jest handcent sms, ktory sortuje smsy mimo zlej godziny prawidlowo, czyli tak jak gdyby godzina sie nie zmieniala.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jesli problem zostanie rozwiazany to prosze napisac do mnie o otwarcie tematu by cos dopisac. A zamykam bo zaraz sie pojawi 20 postow ze ja tez tak mam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x