Skocz do zawartości
sebciq

HTC Sensation 4g HBOOT 1.27.0000 - zły kernel

Rekomendowane odpowiedzi

sebciq

Witam

Na początku powiem że chciałem zdjąć simlocka i wgrać jakiś system z polskim menu w HTC Sensation z710e.

Przez program Sensation_All-In-One_Kit_v1.1 wgrałem przez przypadek jakiś kernel który spowodował to iż przy włączaniu telefonu wyświetla się tylko logo HTC po czym telefon 'wisi'.

Dziwne jest to iż jak przyciskam Power+PowerDown to wyświetla się naprzemiennie takie coś:

post-215101-14255733979138_thumb.jpg

Po całej akcji odblokowałem bootloadera, chciałem również zrobić s-off ale przez brak możliwości normalnego włączenia systemu nie mogę tego dokonać. Na szczęście udało mi się wgrać recovery za pomocą którego mogę wgrywać systemy itd.

Poniżej podaję informacje o telefonie (za pomocą programu Sensation_All-In-One_Kit v4 - Getvar all)

version: 0.5

version-bootloader: 1.27.0000

version-baseband: N/A

version-cpld: None

version-microp: None

version-main:

product: pyramid

platform: HBOOT-8260

modelid: PG5813000

cidnum: HTC__247

battery-status: good

battery-voltage: 3710mV

partition-layout: Generic

security: on

build-mode: SHIP

boot-mode: FASTBOOT

commitno-bootloader: 617f0a98

hbootpreupdate: 11

gencheckpt: 0

Zdaję sobie sprawę że żaden system nie chce ruszyć przez zły kernel lub system?

Co zrobić w tej sytuacji?

Z góry dziękuję za pomoc;)

---------------

Dodam iż ponownie odblokowałem bootloader i raczej wyświetla się tylko sytuacja z 2 obrazka (UNLOCKED) bez radio itp, a moje recovery to: Team Win Recovery Project v2.3.3.0

Próbowałem instalować masę różnych systemów na radio podane powyżej i niestety nic to nie daje, myślę że instalacja odpowiedniego kernela pomogła by bo od tego przestał działać telefon. Nie mogę niestety nigdzie go znaleźć :(

post-215101-14255733978051_thumb.jpg

Edytowane przez patrykowy
    wstawiłem spoiler.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sebciq

Sorki teraz zobaczyłem że omyłkowo wgrałem programem One_X_All_In_One+Kit v1.1, jakiegoś kernela, nie zauwazylem ze jest on do telefonu HTC ONE X i to na pewno jest przyczyna tylko teraz skąd wziac kernel do mojego tel? Wiem że jest na nim założony simlock z jakiejś francuskiej sieci, pewnie jakaś blokada powoduje to iż żaden system który instaluje nie chce nawet ruszyć.

---

Dodam że już próbowałem różnych systemów na radio które jest podane na fotce wyżej, kerneli również, ale zapewne telefon jest tak zablokowany że jakiś określony tylko pewnie będzie działał. Pytanie czy pomogło by np s-off, root... Tylko jak to zrobić z niedziałającym systemem.?

Edytowane przez sebciq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sebciq

Teraz już sprawdziłem dokładnie, za pomocą programu HTC ONE X AIO kit v.1.0 wgrałem z rubryki KERNEL - STOCK 2.6.39.4

Po wgraniu tego telefon przestał działać.

(dodam że zrobiłem to przypadkowo)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlaczego ciągle wgrywasz coś z htc one jak masz sensation?

Przecież to nie będzie działać, dodatkowo możesz uceglić telefon.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sebciq

nie nie, wcześniej nie byłem pewien co wgrałem bo pisałem z innego kompa :P teraz sprawdziłem i zrobiłem to tylko raz, pozniej wgrywałem juz do mojego modelu ale i tak nie powodowało to żadnych zmian

Edytowane przez sebciq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sebciq

Co do tutoralu: S-OFF dla ICS - JuopunutBear (dla HBOOT 1.2x) drut-trik

Nie jestem w stanie tego zrobić ze względu na brak możliwości włączenia debugowania USB (ponieważ nie mogę włączyć telefonu) Kiedy odpalam ControlBear.exe nie wyswietla sie [logo JuopunutBear] poniewaz telefon sie non stop resetuje.

---------- Post dołączono o 13:52 ---------- Poprzedni post napisano o 13:32 ----------

Znalazłem w sieci podobną sytuację, podobno rozwiązaną:

No dobra, udało mi się rozwiązać mój problem, Opiszę tutaj krok po kroku, może komuś się przyda:

Problem polegał na tym, że pozostałem bez systemu z samym bootloaderem, bez możliwości zrobienia s-off, bez możliwości ładowania telefonu no i ogólnie w czarnej d....

1. udało mi się znaleźć oryginalny stockowy ROM z wątku o RUU --> Stock RUU

2. Nie mogłem go zainstalować dopóki nie zrobiłem fastboot oem lock

3. wgrałem oryginalny stockowy rom

4. tutaj próba zrobienia MIŚKA ale dostawałem komunikat "device needs HTC unlock"

5. użyłem ponownie sensation 4G all-in-one tool kit aby zdjąć przez htcdev blokadę

6. S-OFF przez drut trick z użyciem dźwięku (15 albo 20 próba)

7. następnie krok po kroku tą procedura --> Ice Cream Sandwich root jednak wykorzystałem najnowsze pliku SU (OBYDWA)

8. i na koniec dopiero wgrałem Cyanogenmod i dopiero zaczęło hulać.

Prawda jest taka że wykorzystałem materiały z tego forum i tylko stąd. Musiałem tylko chwilę pomyśleć i zastanowić się nad właściwą kolejnością bo to czego mi brakuje na tym forum to jasnego wytłumaczenia co się robi i w jakim celu i w jakiej kolejność, a może po prostu za słabo szukałem. Ważne że odzyskałem słuchawkę i działa wszystko jak powinno.

Temat można znaleźć tutaj http://forum.android.com.pl/f320/s-off-dla-ics-juopunutbear-dla-hboot-1-2x-drut-trik-164806/index33.html

Pytanie co to jest " fastboot oem lock" itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi