Skocz do zawartości
PawełPawłowski

Komputer nie widzi zdjec w pamieci wewnętrznej

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

problem mam następujący. Na swojej xperi mam kilkaset zdjęć i tyle samo plików dźwiękowych. Wszystkie one były widoczne po podłączeniu telefonu do komputera w folderze DCIM (100ANDRO) do wczoraj. Dziś rano chciałem przenieść te pliki na komputer lecz są one niestety niewidoczne. Fizycznie są one obecne tylko poprzez telefon. Wykorzystałem wszelkie możliwości jakie znalazłem na forach aby rozwiązać ten problem, ale bez skutku.

Bardzo proszę zaawansowanych użytkowników o pomoc, będę serdecznie wdzięczny.

Edytowane przez kamil0407
    poprawa tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie nie wczytują się pewne elementy. Też tak miałem, że np. jakieś foldery się nie wczytywały chociaż normalnie były w pamięci telefonu (Xperia U w tym przypadku). Wydaję mi się, że chodzi o to, że telefon jest zajęty (np. szuka coś w pamięci). Nie wiem może pomoże ponowne uruchomienie telefonu, reset całego systemu (wiąże się to z utratą zainstalowanych aplikacji, ustawień, itd. - jest to przywrócenie do fabrycznych ustawień telefonu).

Edytowane przez XBOX-M4ST3R

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyłączyłem wszelkie działające aplikację oraz połączenia i ponowiłem próbę ale bez efektu, tak więc to nie jest przyczyna tego iż telefon jest zajęty inną czynnością. Ponowne uruchomienie telefonu też nic nie daje. Przywrócenie ustawień fabrycznych raczej nie wchodzi w grę, bowiem jak się nie mylę wiąże się to automatycznie z wymazaniem wszelkich plików - w tym także także zdjęć - z pamięci telefonu.

Na marginesie pisząc, aktualnie gdy robię zdjęcia to są one widoczne w folderze DCIM, brak jest tam tylko tych plików i zdjęć które były wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli masz roota to zainstaluj aplikacje sd mounter. Odpal ją i wybierz mass storage a później podłącz tel do kompa. Pamięć uruchomi Ci się w trybie pamięci masowej a nie transferu plików i będziesz mieć dostęp wszędzie

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mirekb

Był już podobny wątek więc mój cytat w sprawie pomocy:

,,Do wczoraj miałem podobny problem z folderem DCIM (brak niektórych folderów i zdięć).Zrobiłem tak:Zainstalowałem na PC i SE MyPhoneExplorer.Tu pokazało mi wszystkie rzeczy w folderze DCIM.Skopiowałem go na PC.Z SE wywaliłem zupełnie DCIM i w to miejsce przekopiowałem ten z skopiowany na PC.Teraz wszystko jest jak trzeba.Mam nadzieję,że pomogłem.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie rootowałem telefonu, ale dzięki za radę michalmx0.

Twój sposób mirekb przetestowałem jeszcze przed założeniem tego wątku ale bezskutecznie. Niemniej jednak postanowiłem spróbować jeszcze raz i eureka :) Zainstalowałem MyPhoneExplorer na telefonie i komputerze, a następnie go zsynchronizowałem. Teraz mam dostęp do niewidocznych plików.

Dziękuję Ci kolego za pomoc tak jak i wszystkim innym, którzy zabrali głos w tym poście.

Temat do zamknięcia. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potrzebuje odzyskać dane z pam. wew. z SGA sm-g850f  i ustawiam massstorage mode a w PC widzi jako dysk ale gdy wchodzę to mam: Włóż dysk do stacji dysków. Inaczej to działa ale czemu nie akurat gdy potrzebuje go mieć w trybie pamięci masowej? Sterowniki są ok raczej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Czemu piszesz w dziale xperia, zamiast poszukać wątku "odzyskiwanie danych"?

Z pamięci wewnętrznej: apka disk digger, pc - dr fone. Root konieczny.

Z k.sd. - czytnik/pc i np recuva.

Mass storage mode - do andka 4.4(chyba) i to jest tylko k.sd.

Mtp - p.wewn. i k.sd. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi