Skocz do zawartości
Zenderable

[VIDEO]Łamanie Androida 4.1.2/4.3 - Poradniki dotyczące ROOT'a, BOOTLOADER'a i wiele więcej!

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, cześć, siemano wam wszystkim ludzie!

Chciałbym wam pokazać filmiki instruktażowe, dzięki którym na pewno będzie łatwiej zmodyfikować naszą Xperię SP.

Są to filmiki krok po kroku - dla początkujących i tych bardziej zaawansowanych. Myślę, że pomogę w zaczęciu przygody z modyfikowaniem naszego telefonu!

ANDROID 4.1.2:

[1/5]ROOT

[2/5]CWM

[3/5]Backup TA

[4/5]Odblokowujemy Bootloader

[5/5]Instalujemy Custom ROM

Edytowane przez Zenderable

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ANDROID 4.3:

[1/4]ROOT i CWM Recovery

https://www.youtube.com/watch?v=1xJfO3BlEOI

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak przeczytałem tytuł (Łamanie Androida w Sony Xperia SP) to podskoczyłem ze szczęścia że w końcu zainstaluje CM 10.xx beż odblokowywania Bootloadera .ZIP w CWM i cieszyć się Modem jak w innych markach telefonów. Bez odblokowywania bootloadera. A tu wszystkie wątki w jednym :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Niestety bez zmiany kernela nie zainstalujesz CM10.2 bo nowszy android, ale w grudniu wyjdzie dla naszego modelu 4.3.1, więc wydaje mi się, że może powinno dać radę na stock Kernel zainstalować CM10.2.

Edit.:

Dziwne... Nie słyszałem telefonie w którym nie trzeba odblokować bootloadera, żeby zainstalować CM10.2 itp. Są jedynie telefony z oryginalnie odblokowanym bootloaderem, ale wtedy tak i tak trzeba kernel flashować.

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O telefonie ? jest ich cała masa! Tylko HTC, Sony i chyba od niedawna Motorola umożliwia odblokowanie bootloadera. Miałem Motorole Defy swego czasu i wgrywałem co chciałem na zablokowanym bootloaderze, to samo tyczy się Samsungów które posiadałem i LG. Ci co modują dla Sony ułatwiają sobie robotę bo producent umożliwia ściągnięcie blokady. Ale jak nie zadziała coś jak z Orange to nić nie wgrasz w innych modelach wgrywałem co chciałem i na co chciałem z zablokowanym Bootloaderem. CM, MIUI, ParanoidAndroid itd

UP

Sony to twój pierwszy telefon!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Nie Sony to nie jest mój pierwszy telefon. Najpierw miałem X8, potem LG Swift 4X HD, potem L9 i teraz SP i Z1. W każdym trzeba było odblokować bootloader, żeby wgrać nowszego andka.

Edit.

Zawsze jest możliwość zrobienia CM'a na kernelu stockowym, ale to by była porażka. Po to się odblokowuje bootloader, żeby wgrać kernel w którym są sterowniki itp. Bez tego taki CM na stocku by się strasznie lagował i miał bugi - to nie jest jak w starych telefonach, że wydajność nie jest ważna. Teraz żaden dev nie zrobi ci takiego romu.

To nie jest Defy na którym takie romy strasznie lagują, to jest SP i bez odblokowania bootloadera - klapa. Jak by zrobili CM na zablokowany bootloader by chodził ją X8 (lagi, bugi itp)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Up ja nie musiałem odblokować. Google Wujek Ci powie. A mowa była tytuł tematu że w błąd wprowadza. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Moim zdaniem poradniki są poprawnie nazwane. Jest to "łamanie" androida, poniewaź się go modyfikuje odblokowując bootloader i wgrywając custom rom :)

Na zablokowanym bootloaderze to łamaniem trudno by było nazwać i by się nazywało "zmiana oprogramowania" :)

Edit.

Mu się teraz przypomniało że w X8 żeby wgrać froyo to nie odblokowywałem bootloadera, ale ten 2.2 strasznie lagował i miał bugi :0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz tu temat motoroli Defy i bootloader z naszego forum. Ja ją miałem w 2010-2011 roku i nie musiałem odblokowywać bootloadera i jest mnóstwo takiego sprzętu i tych nowych i tych z górnej półki. Tylko tam gdzie producent umożliwia odblokowanie bootloadera jest wszystko robione pod tym kontem. Tylko Ci co maja z Orangę maja problem a można by było tak zrobić (2ndinit(bootmenu).

Cytat: Dla niewiedzących: Kexec umożliwia bootowanie kernela ładując go bezpośrednio do pamięci pomijając bootloader W naszym wypadku oznacza to jedno- droga do custom kerneli

I o to mi chodzi że ktoś mógłby pomyśleć o naszej Xperi SP z Orange. Powtórzę wszystkie telefony tak mają gdzie producent uniemożliwia odblokowanie bootloadera. I można wgrywać CostiumRom

Temat http://forum.android.com.pl/f265/jak-kilku-ua-ytkownika-w-uzyskaa-o-odblokowany-bootloader-130153/

Edit.

Znajdź mi taką możliwość a masz skrzynkę browara.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi