Skocz do zawartości
maximus88

Źle ładowana bateria w Note 8.0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dłuższego czasu mam problem z ładowaniem i za razem baterią w moim Note 8.0.

Od jakiegoś czasu, nie ważne czy był to firmware 4.1.2 czy 4.2.2, tablet do 100% ładouje się błyskawicznie. Niestety wszystko kosztem baterii, która ucieka strasznie szybko przez co tablet traci na wytrzymałości. Przeciętnie mam 2, max 3godz. włączonego ekranu. Do dziś pamiętam czasy kiedy było to 8-9godzin na wifi.

I tutaj pojawia się moja prośba o pomoc. Czy ma ktoś pomysł jak rozwiązać ten problem? Od razu powiem że ponowne flashowanie oprogramowania niestety nie pomaga, zarówno jak wipe data/ czy też zerowanie. Najchętniej chciałbym naprawić usterkę sam, bez konieczności zanoszenia tabletu do serwisu. Jeśli jednak nie będzie rozwiązania, będę zmuszony na taki ruch.

Dodam również, że próbowałem z różnymi ładowarkami i problem również się powtarza.

post-44465-14255734084129_thumb.png

Edytowane przez Miły
    Dodano prefix...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jacek383

Naładuj baterię w 100% zainstaluj aplikację:

Cyk

Ja obstawiam jakiś prądożerny proces.

A może masz task killera?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie posiadam task killera. Problem pojawia się kiedy urządzenie się ładuje a ja z niego nie korzystam. Wczoraj jechałem pociągiem i podłączyłem tablet od 50%. W ciągu 4 godzin naładował się do pełna bez problemów. Różnica była taka, że po prostu cały czas był w użyciu :/ Nie wiem co może być przyczyną.

Edytowane przez maximus88

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety roota nie mam i nie chce póki co rootować urządzenia :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba rzeczywiście coś jest nie tak z tą baterią (czy też oprogramowaniem). Postanowiłem rozładować note 8.0 do końca i naładować go ponownie, ale od dobrych 20-30min ciągle utrzymuje się na ekranie 1% baterii. Włączałem YouTube, Gry, głośniki na full, GPS,BT,WiFi włączone a skubany nadal się trzyma :P Szkoda że podczas tego czasu nie mogę zwiększyć jasności ekranu ani używać kamery. Może to przyspieszyło by rozładowanie :)

15:04 - Ekran zostawiłem cały czas włączony a procent baterii nadal taki sam - 1%.

16:07 - Ekran nadal włączony cały czas, a bateria jak stała w miejscu tak stoi. Ciekawe czy do rana się wyłączy :P

Edytowane przez maximus88

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jacek383

Bateria sprawna, problem z systemem, najprawdopodobniej tak jak już wspominałem trzeba by wykonać kalibrację baterii. Ale do tego potrzebny root.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adif1

Przy naladowaniu do 100% plik jest usuwany automatycznie wiec nie potrzeba zadnego roota

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jacek383

No to i ja mam ten problem, nie wiem w ile się ładuje ale bateria spada jak porąbana..

5 min w Real Racing spadek 6% (98% - 92%)

To chyba staje się coraz częstszy problem. - > http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=45429905&postcount=58

-----------------------

Odpiąłem baterię o efektach napisze jutro (nockę przeleży żeby zrestartował swoją pamięć czip od baterii) :

t4wn.jpg

Edytowane przez jacek383

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napisz koniecznie czy pomogło :) Jak ściągałeś obudowę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi