Skocz do zawartości
Kuman

ROM [JB][Sense 5][20.05] Team Venom presents: ViperS 5.2.0

Rekomendowane odpowiedzi

a co zrobić jeśli w przed rozmową, w czasie rozmowy i po rozmowie telefonicznej potrafi się zresetować ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ram mam 385/500 mb a pamięci wewnęcznej 768/1110 mb

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja Wam powiem, że problem wyłączania się Sense i w ogóle małej pamięci RAM zalatwilem poprzez użycie pamięci na karcie pamięci jako SWAP. Używam od tygodnia i Sense wyłączył się tylko raz, ale to chyba jakoś przez przypadek, a telefon używa z tej pamięci z karty jakieś 150-200 MB. Jedyny problem to że po nowym uruchomieniu telefonu muszę wklepywać mu w terminalu małą regulke, ale z kolei jak mu nie brakuje RAMy, to rzadko go restartuje :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak utworzyles pamiec swap ? Jest jakas gotowa opcja w vipersie do jej utworzenia bo tez mam problemy z pamiecia? Po uruchomieniu tel niby zostaje mi ok 150mb wolnego ramu, ale gdy uruchomie przegladarke to potrafi mi zostac 80mb i tel mi strasznie muli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sam plik swap.swp utworzylem programem Swapper. Nie kombinowalem z drugą partycja tylko prosto na FAT32. Po utworzeniu montujesz ją w terminalu (pol. "su" a potem "swapon /sdcard/swap.swp". Można się upewnić czy działa poleceniem "free".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zainstalowalem MOD Multiswap , jak narazie wszystko dziala jak trzeba :)

Edytowane przez hghormone

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na Vipersie wystepuje dziwny problem podczas używania Yanosika. Gdy przełaczam sie na nawigacje w Yanosiku i wybieram trase to gdy wyskakuje moment z mapka to wszystko mi na niej lata na boki, mial ktos taki problem ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja miałem sensation, yanosika, ale to 7 miesięcy temu- nie było problemów. Może problem jest w aplikacji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nura1

Ogolnie rom bardzo udany, niesamowicie szybki i fajnie zrobiony. Zainstalowalem sobie Turbo boost mod od Aromy, dzieki niemu zrobilem 2 swapy. Jeden 75mb na pamieci wbudowanej, drugi 75mb na cache. Swietne rozwiazanie gdyz wiadomo ze taki swap bedzie chodzil 100x lepiej i szybciej niz swap na karcie sd. I nie trzeba go wlaczac non stop, instalujesz i masz ciagle wlaczony. Bardzo fajny mod, dzieki niemu telefon swietnie chodzi. Co do romu to od ponad tygodnia tylko 1 restart co jest niesamowitym wynikiem. Rom polecam ale ta bateria, grrr potrafi znikac tak szybko jak karpie w Lidlu :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiedzcie mi czy mogę zrobić sobie aktualizację z 5.2 do 5.3 tak aby ustawienia i wszystkie inne dane konfiguracyjne pozostały niezmienione ? Czy opcja update w 4EXT zadziała właśnie tak? oraz czy konieczny jest wtedy full wipe ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi