Skocz do zawartości
barteke

Walkman - odtwarzanie wg folderu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kieruję do Was pytanie czy jakimś sposobem można w standardowym odtwarzaczu odtwarzać/sortować pliki wg folderu na karcie sd? Wcześniej korzystałem z innego odtwarzacza, który jednak w porównaniu z walkmanem wypada dość blado jeśli chodzi o barwę dźwięku. Tworzenie list będzie dość mozolne - szukanie 100 konkretnych plików z przeszło 2 tysięcy wszystkich... mordęga. Czekam na jakieś propozycje :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mp3tag i możesz w sekcji album sobie wprowadzić jakąś nazwe do konkretnej muzyki, czyli np tworzysz folder z muzyka według swoich upodobań i potem z tego folderu na karcie przerzucasz do mp3taga i zaznaczasz tam wszystkie utwory i zmieniasz nazwe albumu. Inny pomysl nie przychodzi mi do glowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wtedy tracę właściwe tagowanie we wszystkich albumach. Cóż, trzeba poszukać innego odtwarzacza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale po co Ci sortowanie według folderów, kiedy wystarczy dobrze otagować wszystkie utwory i szukanie staje sie znacznie szybsze i wygodne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Część utworów jest prawidłowo otagowana (włącznie z numerem tracku oraz datą powstania), ale jeśli nie chcę słuchać pojedynczych albumów ani wszystkich plików z karty, tylko konkretnego gatunku [podział na foldery] to bardzo się przydaje sortowanie wg folderu. Tagowanie miałoby sens gdybym w ogóle nie korzystał z zakładki 'albumy'.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no to jesli nie korzystasz z zakladki albumy to zrob tak jak Ci mówiłem, czyli otaguj traki w folderach nazwą folderu w sekcji album i problem z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Korzystam z zakładki albumy. W folderze mam piosenki otagowane i nie. Jeśli chcę skorzystać z tego poprawnego (tych poprawnych kawałków) tagowania albumu (16 kawałków, numerki, opis) - wchodzę w 'albumy'. Zaś gdy [tak jak mówisz] otaguję wszystkie pliki nazwą folderu - będzie to niemożliwe, dostanę jeden album bez możliwości podziału (oprócz wykonawców).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to znalazłem jeszcze jedno rozwiązanie z którego chyba sam będe sobie korzystał :) mianowicie w wszystkie traki w danym folderze (jak już masz na telefonie) musisz wczesniej na kompie dodac do playlisty M3U. Jak dodasz nowe utowry do telefonu to musisz już playliste edytować i dodać muzyke z poziomu telefonu. nazywasz ją sobie nazwą folderu i z głowy :). Wydaje mi się, że to najlepszy sposób. Jeszcze jak dodasz tą playliste jako skrót to pojawia się na głownym ekranie Walkmana w mojej muzyce.

Edytowane przez miguelpl90

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up Świetne rozwiązanie, leci piwo :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi