Skocz do zawartości
daoskar

RECOVERY Carliv Touch Recovery v6.0.4.4 v2.2

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę wgrać z powrotem oryginalne recovery. Próbowałem z poziomu Carliv Recovery oraz przez programik Ctrv1.1forMTK niestety w pierwszym przypadku w ogóle nie widzi pliku a w drugim niby instalacja przechodzi ok ale po restarcie nadal odpala się Carliv Recovery...

Jakieś wskazówki - będę wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po wejściu w tryb recovery powinieneś być zapytany czy recovery ma być nadpisane (*disable) wtedy recovery carliv zostanie zastąpione oryginalnym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No niestety nic takiego się nie pojawia po wejściu w recovery.

W ogóle to w recovery mogę wejść tylko poprzez SRSroot'a , żadne uruchamianie z wciśniętym Vol+ i Power nie działa, quickBoot też nie działa ... No nie mam cierpliwości do tego fona. Chyba zrobię Factory Reset i oddam do serwisu z Carliv Recovery , może przymkną oko . Dzieciak się już niecierpliwi bo panel dotykowy już całkiem świruje.

tak czy inaczej dzięki !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No w końcu ... Małe uzupełnienie , może komuś się przyda :

przywrócić oryginalne recovery da się po instalacji aktualizacji ( Pobierz oprogramowanie ) dopiero wtedy zapyta czy przywrócić oryginalne recovery ....

Co nie zmienia faktu, że Carliw Recovery wymiata ! Ja wracam do stockowego tylko w celach serwisowych .

Pozdrawiam wszystkich !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi to zaflashowało orginalne recovery i teraz niemam żadnego recovery. teraz przy flashowaniu recovery i żadne się nie odpala.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    roobal

Mam problem po wgraniu tego recovery, nie mogę się do niego dostać. Gdy próbuje bootować do recovery to telefon staje na logo goclever i nie chce ruszyć dalej. Power+vol+, QuickBoot, SRSroot wszystko prowadzi dokładnie do tego samego. Gdy bootuje normalnie (bez próby dostania się do recovery) telefon włącza się bez problemu. Ponowna instalacja recovery też nic nie naprawia. Czy jest jakiś sposób na powrót do domyślnego recovery? W tym poście jest domyślne recovery.img, ale jak ten plik zainstalować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pobierasz plik flash_image (flash_image)

rozpakowujesz zip na karcie sd i potem z shella/terminala

su

cat /sdcard/flash_image > /system/xbin/flash_image

chmod 777 /system/xbin/flash_image

flash_image recovery /sdcard/recovery.img(opcjonalnie inna ścieżka do obrazu)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    roobal

Niestety z tego co wyczytałem ta procedura nie zadziała z emmc. Błąd jaki zwraca flash_image to error scanning partitions: Invalid argument. Również nie zadziałało fastboot flash recovery /sdcard/recovery.img. Jakieś inne pomysły?

//Edit

Udało mi się zmusić program z pierwszego posta, aby wrzucił moj recovery.img (wrzuciłem go do katalogu Ported-CTR i dalem tylko do odczytu). Po tym zabiegu Carliv Touch Recovery włączyło się bez problemu.

Edytowane przez roobal

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hey, everibody. I have a problem. I used the tool to install th recovery, but it didn't work.. Everything was working great, until the reboot.. It got stuck on the Goclever logo and it doesn't enter the recovery.. After I start the OS and restart again, it boots into the stock recovery.. Any advices?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi