Skocz do zawartości
glodny20

Jaki antywirus

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

posiadam Huawei y300. Zrobiłem mu roota (nawiasem mówiąc dzięki poradom na tym forum). Próbowałem różnych wersji rom'ów jednak ten stock'owy mi najbardziej odpowiada. Właśnie przesiadłem się na wersję B197 i puki co jestem zadowolony. Chodzi fajnie i szybko. Chciałbym na dłuższy czas przy nim pozostać.

Telefon służy mi dość często do surfowania po necie i dlatego szukam jakiegoś fajnego antywirusa który by mi nie zamulił telefonu. Y300 ma tylko 512 ramu i przy otwarciu paru programów zamula jak pieron dlatego antywir musi być lekki. Co polecacie ???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wasaty

Po co Ci antywirus? Android to Linux, więc nie potrzeba. Pilnuj tylko co instalujesz i tyle.

Myślenie ma przyszłość :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Po co Ci antywirus? Android to Linux, więc nie potrzeba. Pilnuj tylko co instalujesz i tyle.

Na Linuxa, a tym bardziej na Androida jest może nie tyle co dużo wirusów ale dziwnych aplikacji i prób włamań. Phishing itd. To na prawdę spory problem jeśli chodzi o ten system. Szczególnie że ponad połowa smartfonów działa na Androidzie i jest to łakomy kąsek dla wielu nieuczciwych osób. Polecam stestować G Data Internet Security for Android.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jasne, wszyscy tacy świadomi, dokształceni... Kto się w takim razie na to "łapie", statystyki jakie są widzimy. Jedyną linią obrony tych "świadomych" użytkowników może być AV, który patrząc na najnowsze dane nie wydaje się już takim głupim pomysłem.:wstyd:Antywir na telefonie coraz bardziej potrzebny. Skoro wykorzystujemy swoje telefony jak pecety to czemu nie chronić ich jak należy?? Trochę czasu upłynie zanim każdy zrozumie.

Polecam F-Secure Mobile moim zdaniem najlepszy. Nie zamula i nie sprawia żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    steraf

Na androida jest tyle wirusów co na linuxa. Więc prawie w ogóle ich nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi