Skocz do zawartości
allanek

Badpixel w Defy, oddać na gwarancję?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Mam problem ze swoją Defy. Niestety, zauważyłem przy dolnej krawędzi wyświetlacza nieco na lewo od przycisku 'back' wadliwy (zablokowany?) pixel :( Świeci cały czas na zielono, skutkiem czego jest widoczny na ciemnym tle - najbardziej na czarnym, czyli we wszystkich ekranach ustawień. Co prawda na innych tłach właściwie nie da się go zauważyć, jest też mało widoczny w jasnym otoczeniu / świetle jednak nie tego przeważnie oczekuje się od nowego smartfona bądź co bądź za 1,5 tyś zł, a sama świadomość posiadania tej wady jest dosyć wkurzająca.

Chciałem zapytać Was, czy da się usunąć tę wadę w ramach gwarancji? Czy miał ktoś może podobny problem i może podzielić się swoimi doświadczeniami w tym względzie? Wiem, że różni producenci rozmaicie podchodzą do tego typu usterek i mają różne 'polityki jakości' wyrażone ilością błędnych pixeli uprawniającą do uznania wady i naprawy gwarancyjnej. Zadałem pytanie w supporcie Motoroli, jaka jest polityka ich formy w tym zakresie i czy tego typu wady podlegają gwarancji i otrzymałem twierdzącą odpowiedź

W związku z Pana problemem dotyczącym uszkodzonych pixeli, pragniemy poinformować, że o ile przyczyną nie jest uszkodzenie mechaniczne lub dostanie się cieczy przez gniazdo USB bądź jack3.5, usterki tego typu traktujemy jako fabryczne, a zatem są naprawiane na gwarancji.

Nie wiem jednak, na ile takie stanowisko jest wiążące. Nie chcę wysyłać telefonu do serwisu na darmo, jeśli miałbym z nim rozstać się na 2 tygodnie i tak nic nie wskurać,a w dodatku dostać swoją ukochaną zabawkę - oczko w głowie - w stanie gorszym niż oddany do serwisu (rzucanie z kąta w kąt).

Co radzicie mi w tej sytuacji? Z góry dziękuję za pomoc

Edytowane przez allanek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zadzwoń do serwisu :) ale wydaje mi sie ze jeden pixel obejmuje gwarancje :) juz dokładnie nie pamietam do ilu pixeli naprawiaj ale jeden napewno

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem jak w telefonach, ale w laptopach to do 3 nie uznaja

Sent from my MB525 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zadzwoń do serwisu :) ale wydaje mi sie ze jeden pixel obejmuje gwarancje :) juz dokładnie nie pamietam do ilu pixeli naprawiaj ale jeden napewno

Do ilu !? A nie: od ilu?

Nie wiem jak w telefonach, ale w laptopach to do 3 nie uznaja

No właśnie też tak słyszałem, dlatego wysłałem tamto zapytanie do supportu i postanowiłem zasięgnąć rady od Was tutaj

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mick

Koleżka dobrze napisał. Przy zakupie nowych monitorów czy laptopach zawsze w jakis tam papiórach jest zapisane, że dopuszczalne jest (NA nowym monitorze!!!!!) do 3 pikseli. Dlatego jakby ktoś chciał zareklamować 2 pixele w lapku czy nowym monitorze to raczej kicha. ;p Najgorsze jest jescze to, że w sklepie nie da się sprawdzić, czy monitor/laptop ma pixele, bo jest zapakowany do pudła i nei da się go w sklepie wyciągnąć i sprawdzić. :<

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    drakko

Też miałem podobny błąd w DEFY. Wystąpił pierwszego dnia i był widoczny pierwszego dnia przez jakieś 4 godziny. Wkurzał mnie niemiłosiernie więc zmieniłem tapetę na jasną. Potem pograłem trochę w gierki 3d i o dziwo w którymś momencie piksel zniknął. Do dzisiaj nie pojawił się ponownie - jakieś dwa tygodnie korzystania z fona. Czy to wogóle możliwe żeby wadliwy subpixel sam się naprawił?? Dodam że u mnie pojawił się po zaraz po wejściu do modowanego recovery. Wcześniej na 100% tego nie było.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Martwy pixel sie nie naprawi, wiec miales cos innego nie tak.

Sent from my MB525 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    drakko

Możliwe że ekran zablokował się na zielonym subpixelu, ale nie wiem czy coś takiego się zdarza. Sam jestem zdziwiony ale wiem jak wygląda wadliwy subpixel - i umnie tak to wyglądało. Gdzieś czytałem że na subpixel może podziałać tzw. masaż. W przypadku monitorów trzeba przycisnąć delikatnie obszar subpixela na wyłączonym obrazie. Zaraz po włączeniu monitora przestajemy dociskać ekran i podobno to pomaga. Ale w przypadku DEFY jest to raczej ciężkie do wykonania - goriilla glass i ekran pojemnościowy, więc chyba nie da się tego wykorzystać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ściągnijcie z marketu JScreenFix. Uruchomcie na min. 10 minut w telefonie. Może komuś pomoże.

Mi niestety nie pomógł. Mam od wczoraj jednego zielonego piksela. Złapałem telefon przed upadkiem, widocznie za mocno nacisnąłem. Dodatkowo punkt ten jest w miejscu linii z menu. Może dlatego się zaciął.

Liczę że zniknie sam, jak sam się pojawił. Ponoć zielone, czerwone i niebieskie czyli świecące piksele mogą cudownie się naprawić. Zobaczymy.

Teraz testuje program Pixel Fixer, zobaczymy ale chyba czas się z tym oswoić.

Edytowane przez Waszko80

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też próbowałem JScreenFix, ale niestety bezskutecznie :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x