Skocz do zawartości
FreaX

myPhone Next vs Sony Xperia L - który lepszy ?

Rekomendowane odpowiedzi

FreaX

Witam, stoję przed dylematem kupna telefonu, który będzie następcą LG GT540 :cool: Mam na oku Sony xperia L za 800 zł, oraz myPhone next, który kosztuje 669 zł w Euro. Biorąc pod uwagę cene, oraz wbudowane podzespoły lepszy wydaje się myphone, jednak nie wiem jak to będzie z aktualizacjami (o ile w ogóle będą). I jeszcze jedno : który telefon ma lepszy aparat ? Czy myphone posiada jakieś nieoficjalne wsparcie ? :E

Dodam, że lepsze wyniki w antutu osiąga myphone :), a w quadrancie elka o około 300-500 pkt ;)

myPhone_next_black_przek.jpg

VS

xperia-l-features-design-betterviewing-1240x716-255d69d693a3826953a93ae1ada861d8.jpg

VS

attachment.php?attachmentid=63962&d=1384964137

EDIT :

Właśnie znalazłem ciekawą informację. Ten sam, identyczny telefon jest również sprzedawany w chinach, jednak pod inną nazwą która jest następująca : XOLO Q800, co czyni że na nexta są dostępne nieoficjalne romy :), jednak nic nie jest wspominane o tym że aparat to ten z ip4s (omnivision blablabla)

Edytowane przez FreaX

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    FreaX

Podbijam :cool:

---------- Post dołączono 20-11-13 o 16:18 ---------- Poprzedni post napisano 19-11-13 o 19:22 ----------

Czy nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na moje pytanie ?

Wysyłane z mojego GT540 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pique

Zobacz jeszcze specyfikację Goclever Insygnia 5. Ma mocniejszy procesor niż myPhone (1,5 Ghz vs 1,2) oraz zbliżoną cenę. Dodatkowo insygnia ma wyżej taktowane GPU które wiadomo przyda się do zaawansowanych gier jeśli gracie. A i jeszcze jedno, aktualnie do Insygni dodawana jest dodatkowa bateria o dużej pojemności w gratisie. Mamy zatem 2 baterie w cenie jednej :)

Edit

1 GoClever Insignia 5

2 myPhone Next

3 Sony Xperia L

Edytowane przez pique

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pique
    post-124953-14255734257695_thumb.jpg Tak wygląda ta insygnia, można ją również personalizować, chodź nie wiem dokładnie o co z tym chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    FreaX

Wygląda fajnie, ale jak w nim z aparatem ? A tak poza tym to Xperia L a nie E :/

Wysyłane z mojego GT540 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pique

Co do aparatu tu możesz zobaczyć jak wyglądają przykładowe zdjęcia http://http://www.######/2013/11/goclever-insignia-5-opinie.html. Jak widać zdjęcia robi naprawdę ładne. Telefon tańszy niż Xperia L, lecz droższy aniżeli myPhone. Należy jednak pamiętać iż z pośród tej trójki jest urządzeniem najwydajniejszym.

W sieci znalazłem poradnik jak zrootować tego GoClevera, ba proces rootowania wydaje mi się prostszy niż rootowanie mojego fona. Sam w przyszłym roku kupuję coś na mediateku bo już mam dosyć polityki " markowych " producentów gdzie mamy super urządzenia z pamięcią 16 Gb.

Edytowane przez pique

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    FreaX

No to mam już mętlik w głowie.. ;/ Jak na razie Xperia L wygrywa w kwestii oprogramowania, oraz wsparcia i aparatu, natomiast GOClever w kwestii ekranu, wydajności no i oczywiście ceny + 2 baterii w zestawie, dodatkowej klapki i słuchawek dokanałowych których w elce nie uświadczymy (niestety). Wydaje mi się że poczekam do Świąt, zapewne cena trochę spadnie a i do tego czasu pojawi się więcej testów i recenzji omawianego smartfona, który póki co jest dla mnie wielką niewiadomą :) Gdzieś ktoś pisał że na ekran jest tylko 6 miesięcy gwarancji. Czy to prawda ?

---------- Post dołączono 22-11-13 o 18:47 ---------- Poprzedni post napisano 21-11-13 o 23:14 ----------

Znowu cisza, i nikt nie potrafi odpowiedzieć ? Podbijam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    atibor

Myphone Next ma wyświetlacz z ochronną powłoką Dragontrail odpowiednikiem Gorilla Glass II a jaki ekran ma GOCLEVER INSIGNIA 5 ? Czy ma w ogóle utwardzaną powłokę na ekranie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    FreaX

Napisałem do nich. Odpowiedź zwrotna to :

Nie jest to gorilla glass, ale przy normalnym użytkowaniu ekran się nie rysuje ponadto w standardzie otrzymujesz folie ochronne na ekran, co w zupełności wystarcza, pozdrawiamy serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Elderbary
    No to mam już mętlik w głowie.. ;/ Jak na razie Xperia L wygrywa w kwestii oprogramowania, oraz wsparcia i aparatu, natomiast GOClever w kwestii ekranu, wydajności no i oczywiście ceny + 2 baterii w zestawie, dodatkowej klapki i słuchawek dokanałowych których w elce nie uświadczymy (niestety). Wydaje mi się że poczekam do Świąt, zapewne cena trochę spadnie a i do tego czasu pojawi się więcej testów i recenzji omawianego smartfona, który póki co jest dla mnie wielką niewiadomą :) Gdzieś ktoś pisał że na ekran jest tylko 6 miesięcy gwarancji. Czy to prawda ?

---------- Post dołączono 22-11-13 o 18:47 ---------- Poprzedni post napisano 21-11-13 o 23:14 ----------

Znowu cisza, i nikt nie potrafi odpowiedzieć ? Podbijam.

Tylko ze klapka i dwie baterie dostaje się w przedsprzedaży na pierwsze 200 sztuk od komputronika reszta ma jedną baterie 2000 i jedna klapke

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi