Skocz do zawartości
SzalonyMjut

Aktualizacje telefonu, sterowniki - perspektywa ze strony producenta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Potrafi mi ktoś wytłumaczyć dlaczego każdą nową wersję androida musi wypuścić producent? W czym tkwi problem?

Używam Linuksa na co dzień, wiem że sterowniki raz napisane działają na każdym kolejnym jądrze bez problemu. Śmiem twierdzić że pewnie nie w tym tkwi problem. Dlaczego zatem google nie może sam wypuszczać aktualizacji do telefonów?

A może problem leży w brandingu? Kilka tapet chyba nie stanowi tak dużego problemu?

Bo widzicie, nie rozumiem pewnej rzeczy - producent męczy się z wypuszczeniem oficjalnego softu kilka miesięcy, a nieoficjalne softy pojawiają się po miesiącu w stanie który pozwala ich normalnie używać.

I ostatnie pytanie, nie odbiegając od tematu - jaki producent dba o aktualizacje swoich telefonów? Tak aby co pół roku nie trzeba było nabywać nowego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Terel

Myślę, że chodzi o pieniądze :).

Zaznaczając, że się nie znam i snuję domysły, to Google byłoby niemiłe dla takiego np. HTC, które zamiast zaktualizować Hero do 2.2 wypuściło Legenda.

Producent w ten sposób może też zachęcać tych, którzy kupują pierwszy telefon - "Ten jest nowszy, więc dostanie jeszcze jedną aktualizację...".

Do ostatniego pytania: to chyba byłoby zbyt piękne, żeby jakikolwiek producent wypuścił jakiś telefon, który by stale wspierał. Też przestałby na tym zarabiać, bo ludzie nie braliby nowych telefonów, a w obiegu mogłyby krążyć jedne i te same.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi