Skocz do zawartości
ralfbutton

Zawieszanie podczas rozmów

Rekomendowane odpowiedzi

zauważyliście u siebie taki objaw kiedy wybieracie nr tel i np jest sygnał zajętości to defy potrafi się zawiesić taki że ekran robi się czarny i nie można rozłączyć rozmowy dopóki sama się nie przerwie?

Sent from my MB525 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    andik

Miałem tak raz, wyjąłem baterie i już nigdy się ten błąd nie powtórzył.

Zdarzenie miało miejsce na romie 2.34.

Nie umiem określić co było przyczyną i nie doczekałem do końca połączenia...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zauważyłem dość ciekawą rzecz. Jak rozmawiam/próbuję nawiązać połączenie telefoniczne - przykładam telefon do ucha następuje automatyczne blokowanie klawiatury. Pewnie to taka funkcjonalność czujnika zbliżeniowego, to jest ok. Problem jest taki, że jak odsunę telefon od ucha to telefon jest nadal zablokowany.

Co ciekawe jeżeli przyłożę wtedy i odsunę np palec do czujnika to telefon się odblokowuje.

Możecie to sprawdzić u siebie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie czy to przy uchu, czy palcem telefon reaguje tak samo, po około 2-3 sekundach pojawia się ekran.

Czasami złe reagowanie telefonu jest spowodowane folią naklejoną na ekran--- porysowana folia w miejscu czujnika załamuje światło i telefon głupieje, miałem taki przypadek w noki, gdy do mnie ktoś dzwonił to nie mogłem odebrać bo się ekran wyłączał i nie było jak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nowy soft 2.51.1 nie pomogł. Mam założoną folię, nową, jest czysta i nieporysowana.

Zrobiłem przed chwilą kolejną próbę dzwoniłem na swój nr domowy - telefon blokuje ekran kiedy zasłania się czujnik (nie wiem w sumie czy światła czy zbliżeniowy). W tym przypadku zablokował kiedy zasłoniłem go palcem. Po odłożeniu palca ekran jest czarny i już nic nie mogę zrobić do czasu kiedy tel sam zaniecha próby połączenia :(

UPDATE:

udało mi się rozwiązać problem - zerwałem folię i teraz działa super. 3dekstron - wielkie dzięki za sugestię.

Edytowane przez ralfbutton

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    veimus

możesz ewentualnie wyciąć cienki kawałek folii, żeby nie zasłaniała czujnika, chociaż to może kuriozalnie wyglądać jak krzywo wytniesz :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

moja folia ma wycięcie w miejscu czujnika, poza tym w papierach które dostałem z telefonem jest napisane żeby nie naklejać folii na czujnik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x