Skocz do zawartości
pazday

Internet poza domem

Rekomendowane odpowiedzi

pazday

Witam.

Wiem, że android to bardzo internetowe oprogramowanie. Jako, że internet jest drogi jestem zmuszony korzystać z WiFi. Ale co jeśli wyjadę gdzieś na wakacje i nie będzie tam routera ? Czy można jakoś korzystać z internetu za darmo albo chociaż taniej ? Słyszałem coś o jakichś pakietach internetowych, ale to tylko przetarło mi się o uszy, także nie mam zielonego pojęcia co to jest i co oferuje. Gdyby ktoś mógł mi to szerzej rozwinąć byłbym wdzięczny :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Fornax

Z tego co widzę masz telefon w sieci Plus, zatem ten dział jest dla Ciebie: Plus - Forum Android.com.pl.

Poza pakietami możesz poszukać hotspotów, jest tego coraz więcej. Ewentualnie iść do Pizzy Hut, u nas dzielą się netem z każdym :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    metka

Jeśli będziesz miał zasięg u operatora, to możesz skorzystać np. z GPRSu, EDGE itp. Sprawdź na stronie mapę pokrycia, możesz też poszukać tam cenników. Niekoniecznie musisz mieć wykupiony pakiet, ale przy wiekszęj ilości danych opłacają się. Ewentualnie zadzwoń/napisz do biura obsługi żeby dowiedzieć się dokładnie co i jak

EDIT Fornax mnie wyprzedził :) ale dobrze, że wspomniał o Hot Spotach - w wielu miejscach można za darmo połączyc się przez wifi np. w restauracjach czy z udostępnionym z ratusza miejskiego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I obowiązkowo ściągnij OPERA MINI strony są przepuszczane przez ich serwery i wysyłane do Ciebie o zmniejszonym rozmiarze, dzięki czemu pakiet danych starczy na dłużej i dodatkowo jakość obrazków na minimum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pazday

1. Czyli jak pójdę do miasta to nie muszę się martwić o łączność ? W jakiejś restauracji na pewno znajdzie się jakiś router ?

2. Z tego co czytałem to korzystanie z sieci bezprzewodowej WiFi udostępnionej przez restaurację, hotel (itp.) jest płatne ; /

3. Nowe Pakiety internetowe - tutaj jest zamieszczona taka informacja "W ramach Pakietu Non Stop oferowany jest nieograniczony dostęp do sieci w ramach stałej opłaty miesięcznej." <- skoro dostęp do sieci jest nieograniczony to co za różnica czy wezmę 500MB, 1GB, 1,5GB czy 7GB? Nie wiem czy dobrze pytam, bo nie wiem nawet co oznacza ta wielkość (w MB lub GB) przy pakietach, jak np. Pakiet internetowy 500MB Non Stop. Oznacza to, że mogę na 1 miesiąc ściągnąć 500MB muzyki, filmu itp., czy może jest tak, że 1MB = 10minut użytkowania neta (w tym przypadku 500MB = 5000 min korzystania z internetu przez miesiąc), czy jeszcze co innego ? W kwestii mobilnego internetu jestem całkiem zielony.

---------- Post dołączono o 21:17 ---------- Poprzedni post napisano o 21:02 ----------

4. Czy pakiety są dostępne tylko w abonamencie, czy można je zwyczajnie doładowywać np. przez internet lub w sklepie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    metka

1. i 2. To nie jest tak, że zawsze znajdziesz jakąś sieć WLAN, ale zazwyczaj wystarczy poszukać w okolicy. Przed wyjazdem poszukaj sobie w internecie, może na stronie poświećonej miejscu w które wyjeżdzasz bedzie coś na ten temat. Ew. możesz poszukać na tego typu wyszukiwarkach :)

W hotelach różnie czasami jest płatne czasami nie, podobnie w punktach gastronomicznych (chociaz mi akurat zdazyło się tylko kilka razy, że w restauracji był płatny hotspot)

3. Z tej strony co podałeś: "W przypadku Pakietów internetowych Non Stop, Polkomtel S.A. zastrzega sobie możliwość zmiany parametrów technicznych transmisji danych po przekroczeniu określonej w Pakiecie liczby danych..." czyli jesli w ciągu miesiąca ściągniesz więcej niż np. 500 MB to możesz nadal korzystać z netu, ale z niższą prędkością. Jeśli chciałbyś dalej korzystać z normalnej prędkości, to musisz aktywować wspomniane tam pakiety iPlus extra

Te MB i GB to odpowiednio megabajty i gigabajty, nie mają nic wspólnego z minutami, to ilość danych (1024 MB = 1 GB)

4. Poczytaj w regulaminie, na dole masz linka do PDFa, tam powinno być wszystko wyjaśninie, a jak nie będzie to zadzwoń/mailuj infolinia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pazday

Dzięki, stawiam piwko ;)

czyli jesli w ciągu miesiąca ściągniesz więcej niż np. 500 MB to możesz nadal korzystać z netu, ale z niższą prędkością.

Ale czy przekroczę limit tych 500MB czy nie to i tak płacę tylko za aktywację pakietu ? A gdy już go sobie uaktywnię to nie ponoszę kosztów za przeglądanie internetu ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Fornax

Płacisz tylko za dany pakiet.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ze sie wtrace...

czyli jesli w ciągu miesiąca ściągniesz więcej niż np. 500 MB to możesz nadal korzystać z netu, ale z niższą prędkością.

Chodzi tutaj o sciaganie muzyki, aplikacji, filmow z internetu, czy o otwieranie stron (np. gdy strona zajmuje x MB to im dluzej bede na niej siedzial tym szybciej skonczy mi sie pakiet) ?

4. Czy pakiety są dostępne tylko w abonamencie, czy można je zwyczajnie doładowywać np. przez internet lub w sklepie ?

Wlasnie, czy mozna zamowic pakiet na telefon na karte, czy trzeba byc w abonamencie ? Bo w tym regulaminie plusa nie moge sie polapac, wszystko jest dla mnie takie nowe.

Sorry za niestosowanie polskich znakow, ale klawiatura nie pozwala.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Fornax
    Ze sie wtrace...

Chodzi tutaj o sciaganie muzyki, aplikacji, filmow z internetu, czy o otwieranie stron (np. gdy strona zajmuje x MB to im dluzej bede na niej siedzial tym szybciej skonczy mi sie pakiet) ?

Paket znika jak coś pobierasz lub ładujesz stronę. Jak już na niej jesteś i nie dogrywają się reklamy możesz i miesiąc tam być nic Ci z pakietu nie zniknie.

Wlasnie, czy mozna zamowic pakiet na telefon na karte, czy trzeba byc w abonamencie ? Bo w tym regulaminie plusa nie moge sie polapac, wszystko jest dla mnie takie nowe.

Pakiety można włączyć na wszystkich aktualnie oferowanych taryfach głosowych Plusa.

Tak piszą na stronie, a w pdfie wymienili chyba z 50 taryf :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi