Skocz do zawartości
szczepek

Uszkodzony port USB

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie...

Port nie jest doszczętnie zniszczony, ale ładowarką dołączoną do zestawu oraz 2 innymi nie ładuje w ogóle. Jak podłączę nowy kabel LG to muszę go ustawić jakby wciśnięty do połowy i broń boże nie ruszać telefonu.

I tu pojawia się problem z serwisem... Jak wrócić do stanu fabrycznego bez możliwości podłączenia kabla. Trochę boje się ryzykować że uceglę telefon jak kabel rozłączy przez przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adif1

Tutaj wystarzy ze zostanie wgrany kernel w 100% jezeli masz zablokowany bootloader to mozesz go odpiac w czasie fleszowania i nic mu nie bedzie

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kkg

A nie wystarczy factory reset? On nie usuwa roota? BTW, jak uceglisz to naściemniasz, że np. aktualizowałeś telefon oficjalnym OTA od Google przez kabel, a że coś nie łączyło, te przestał działać i Ci wgrają fabrycznego softa bez pytań. Przecież oficjalne oprogramowanie możesz wrzucać do woli jakimkolwiek sposobem. Kto udowodni, że coś zmieniałeś jak będzie bootloop?

Też port mi się rozwalił w starym telefonie, ale dało się na szczęście ruszając kabel na tyle go podładować, że mogłem go używać zanim nie wymieniłem USB.

Edytowane przez kkg
    Nowa myśl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, jakieś 3tygodnie temu przed wyjazdem na wakacje normalnie film przerzucalem. Przyjeżdżam chcę sobie przerzucić kilka nutek a tu nic, telefon nie reaguje na podpiecie USB do kompa. Tylko widać, że się ładuje. Jedyna przyczyna jaką widze to zagubienie oryginalnego adapteru od ładowarki. Przez to musiałem ładować jakąś chińską podróbką i podczas ładowania ekran wariował, sam wciskał jakieś ikonki itp. (podczas ładowania tą chińską ładowarką). Uprzedzam już, że kabel mam oryginalny. Czy wskutek ładowania tą podróbką mogło się coś spalić i konieczne jest oddawanie do serwisu ?. Patrzyłem już na 3 innych komputerach i nic :c.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DaN995

Nie zdziwilbym sie, jakby wlasnie ta chinska tania ladowareczka byla przyczyna. Zobacz czy moze innym kablem da rade to przegrac. Mi sie kiedys sam kabel uwalil USB i musialem wymienic na nowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Patrzyłem już na innym kablu i nic :c. Zapomniałem dodać ze tel reaguje na vol- przy włączaniu i wchodzi w tryb CWM. Będzie konieczny serwis ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Vatri

Witam. Przez walniętą ładowarkę samochodową rozwaliłem w telefonie port USB. Telefon ładuje, ale nie jest wykrywany przez komputer. (Nie, to nie jest wina softu, ale sprzętu). Muszę przejechać się do LG i oddać im telefon. Jestem pewien, że przy tym uszkodzeniu będą oni sprawdzać soft, a posiadam CM. Teraz pytanie. Jak przywrócić oficjalny rom, recovery i zablokować bootloader?

Myślałem nad rozwiązaniem.

1) Flash w recovery stokowego 4.4.4 + super su

2) flash stock recovery przez konsolę w telefonie.

3) Zablokowanie bootloadera aplikacją z google play.

4) I muszę jakoś usunąć wtedy super su, ale dokładnie nie wiem jak, bez użycia rec.

5) Update OTA do 5.0 i zsyłka do serwisu.

Będę wdzięczny za każdy link do pobrania i informację.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczerze mówiąc można zrobić taką paczkę która sflashuje fabryczne obrazy.

Zaraz pobawię się skryptami updatera i dam znać ;)

Edytowane przez Lawstorant

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Vatri a po co tyle się męczyć? Wugiem daj flash stock, potem relock i wszystko gotowe. Sam wszystko pościąga i nic nie musisz szukać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba nie umiesz czytać...

Telefon ładuje, ale nie jest wykrywany przez komputer

Dobra, już ogarnąłem flashowanie partycji ;)

Kurde, jestem w technikum i zamiast grać w gry piszę skrypty aktualizacji i toolkit

KTÓRE DZIAŁAJĄ :hurra:

---------- Post dołączono o 18:16 ---------- Poprzedni post napisano o 17:33 ----------

Jest!

Przy zablokowanym bootloaderze dalej można flashować w recovery (tak jak myślałem, ale wolałem się upewnić).

Paczuszka już niedługo

---------- Post dołączono o 20:25 ---------- Poprzedni post napisano o 18:16 ----------

Tu jest stock 5.0 ale to sam system i kernel, i do tego zrootowany.

https://docs.google.com/uc?id=0By60Z1T7fYd7M2xlS2E1SHhGNjg&export=download

Póki co, na moim dziadowskim internecie uploaduje się paczka którą sam zrobiłem. Zawiera wszystkie partycje (oprócz userdata która i tak nie robi niczego prócz czyszczenia)

---------- Post dołączono o 21:23 ---------- Poprzedni post napisano o 20:25 ----------

Zanim zaczniesz coś robić to ściągnij zip z jakimś romem. Przyda się jako backup. No i przydałoby się z 2GB wolnego miejsca.

Bootloader pobierz stąd:

makoz30f flasher

zip z systemem,radiem i innymi:

obraz

Recovery wrzuciłem osobno (jakby były problemy to zawsze jest jakiś sposób na odzyskanie, nie flashować bez pewności ze wszystko działa):

recovery

---------- Post dołączono o 21:58 ---------- Poprzedni post napisano o 21:23 ----------

Na dzisiaj się poddaję. cache i system muszą być ogarnięte inaczej.

Edytowane przez Lawstorant

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi