Skocz do zawartości
ehe

sposob laddowania roznica?

Rekomendowane odpowiedzi

ehe

czy jest jakas roznica gdy laduje poprzez kabel USB a ladowarke? czy jest to obojetnie ktora metode wybiore?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

obojętne choć wydaje mi się że jak mam podpięte do kompa czy konsoli to dłużej się ładuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dluzej sie laduje bo idzie mniejsze napiecie. Kiedys ktos napisal ze ladujac przez komputer bateria dluzej trzyma. Ile w tym prawdy, nie wiem. Bo dla mnie zawsze tyle samo trzyma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dluzej sie laduje bo idzie mniejsze napiecie. Kiedys ktos napisal ze ladujac przez komputer bateria dluzej trzyma. Ile w tym prawdy, nie wiem. Bo dla mnie zawsze tyle samo trzyma.

Napiecie jest to samo tylko prad jest mniejszy, laduje wolniej tylko jak jest tel wylaczony mi na wlaczonym i opcji tylko ladowanie laduje porownywalnie szybko jak pod ladowarka sieciowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przez komputer ładuje dłużej bo jest mniejsze natężenie prądu, nie więcej niż 250 mA. Gdybyśmy zmostkowali pin 2 z 3 w gniazdku usb w komputerze to poszło by max prądu czyli około 500 mA ale wtedy taki kabelek służy tylko do ładowania a raczej takie gniazdko, brak wtedy "data". Można w kabelku usb połączyć te piny, 2 z 3 i używać go tylko do ładowania, gdyby była taka potrzeba. Teraz nie wiem jak to jest dokładnie, po połączeniu pinów 2 z 3 w gniazdku usb zwiększa się natężenie prądu i wtedy telefon ładuje się szybciej czy sam telefon po połączeniu tych pinów pobiera więcej prądu bo rozpoznaje że takie połączenie daje taką możliwość. Tak czy inaczej wtyczka micro usb ładowarki ma zwarte piny 2 z 3 a przewód usb oczywiście że nie bo te piny to "data".

// O wlasnie natezenie :P

Edytowane przez Marurban

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi