Skocz do zawartości
djzaq

Pytania i problemy dotyczące ROOT'a na S3 LTE I9305

Rekomendowane odpowiedzi

djzaq

UWAGA: NIE MA OBECNIE SPOSOBU NA ZROOTOWANIE S3 LTE NA 4.3 BEZ NABICIA FLAGI KNOX

Witam posiadam oryginalnego Samsunga S3 LTE z Play czy plik do roota będzie taki sam jak do i9300? I czy mogę prosić tutaj kogoś o ten plik bo jest kilka sposobów:) Chodzi mi o ten najprostszy przez odina :)I ostatnie pytanie czy rootując przez odina nie przywraca do ustawień fabrycznych ?

Edytowane przez Justice
    Autor postu nieobecny, ważna uwaga dot. obecnych sposobów roota (nabicie flagi KNOX, potwierdzone przez użytkowników)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    0stry

Także kupiłem S3 LTE w Play i pierwszą rzeczą jaką zrobiłem to wgrałem przez Odin'a stock rom

a dokładnie Firmwares | SamMobile | Page 3

a nastepnie tego ROOT'a CF-Root Download

pamiętaj żeby wgrywać oznaczone Twoim modelem, rom ze zwyklej S3 nie pasuje

instrukcja flashowania (root robi się tak samo)

http://forum.android.com.pl/f551/odin-flashowanie-oryginalnych-roma-w-samsunga-za-pomocae-odina-297007/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy po fleszowaniu i wgraniu roota tak jak post wyżej da się przywrócić oryginalny soft i wysłać telefon na gwarancje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    0stry

root ma w ustawieniach opcje usuwania, natomiast co do romu to wgrywasz przez odin ten ktory miales (PLAY: Firmwares | SamMobile | Page 3)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    djzaq

A czy te czynności wszystko kasuja bo trochę już mam wgrane i nie chce e siedzieć znowu przy tel i ustawiać wiec szkoda mi trochę potrącic. Z góry dziękiwsz za pomoc :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szkoda, że według operatora LTE nie będzie działać na nieoficjalnym sofcie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    djzaq
    Także kupiłem S3 LTE w Play i pierwszą rzeczą jaką zrobiłem to wgrałem przez Odin'a stock rom

a dokładnie Firmwares | SamMobile | Page 3

a nastepnie tego ROOT'a CF-Root Download

pamiętaj żeby wgrywać oznaczone Twoim modelem, rom ze zwyklej S3 nie pasuje

instrukcja flashowania (root robi się tak samo)

http://forum.android.com.pl/f551/odin-flashowanie-oryginalnych-roma-w-samsunga-za-pomocae-odina-297007/

A powiedz mi kolego mogę wgrać samego roota tym sposobem co podałeś tylko sam plik roota bez zmiany softa? Ponieważ chce zostawić już tego brendowanego wiem że to głupota ale nie chce mi sie wgrywać na nowo :)I mam nadzieje ze root nic nie kasuje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kuku83
    A powiedz mi kolego mogę wgrać samego roota tym sposobem co podałeś tylko sam plik roota bez zmiany softa? Ponieważ chce zostawić już tego brendowanego wiem że to głupota ale nie chce mi sie wgrywać na nowo :)I mam nadzieje ze root nic nie kasuje?

Jak najbardziej możesz i wgranie roota niczego nie usunie, tutaj masz jak to wykonać: http://forum.android.com.pl/f551/cf-auto-root-v1-0-stock-recovery-ota-support-odin-228444/

Nie zapomnij pobrać roota po wersję I9305 masz ją tu: xda-developers - View Single Post - [GT-I930x/T/N][sHV-E210*][sHW-M440S] CF-Auto-Root

Wydaje mi się że, czy to room brandowany czy niebrandowany i tak jakieś śmieci zawiera, instalując roota i np. Root Browser możesz bez większych problemów pousuwać zbędne dla Ciebie śmieci dodawane za free. Więc myślę że wgrywanie od nowa całego romu przysporzy Ci tylko więcej roboty, i ustawianie wszystkiego od nowa, a i tak system nie dostanie nie wiem jak wielkiego kopa, bo sam w sobie jest szybki, bynajmniej dla mnie.

Edytowane przez kuku83

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jak to w końcu jest z tym nie oficjalnym romem? Będzie działać to LTE? Bo coś mi się nie chce wierzyć w to by nie dzialalo

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    can5ona

Opis dotyczy telefonów Galaxy S3 LTE (i9305) z sieci PLAY - robicie dokładnie tak jak opisałem poniżej i wszystko będzie grało.

(oczywiście wiadomo - całą operację robicie na własną odpowiedzialność).

Ja robiłem roota na dwóch telefonach z Play w tym tygodniu. Poniżej przedstawię dokładny opis opierając się na poradniku usera alexndr z tematu:

http://forum.android.com.pl/f551/cwm-root-flashowanie-custom-roma-w-root-za-pomocae-cwm-recovery-aroma-filemanager-backup-efs-297012/

Jako że i9305 to nie to samo co i9300 załatwiłem sprawę następująco:

Ściągnąłem paczkę z recovery "philz_touch_5.18.5-i9305.tar.md5":

http://d-h.st/users/philz_touch/?fld_id=16050#files

Następnie odpalamy odina. Uruchamiamy telefon w trybie DOWNLOAD ((vol down+home+power) Podłączamy telefon i wybieramy w "PDA" plik z recovery pobrany z XDA.

Wszystko ma wyglądać tak jak na screenie (screen użytkownika alexndr) w pierwszym poście tego tematu:

http://forum.android.com.pl/f551/cwm-root-flashowanie-custom-roma-w-root-za-pomocae-cwm-recovery-aroma-filemanager-backup-efs-297012/

czyli (screen autorstwa alexandr)i:

post-74211-14255734424025_thumb.jpg

Klikamy START

Telefon uruchomi się ponownie ale go nie odłączamy, ani nie wyłączamy odina.

Teraz w odinie odznaczamy opcję "Auto-reboot", telefon wyłączamy i uruchamiamy ponownie w trybie download (vol down+home+power).

W odinie klikamy START. Na telefonie powinniśmy zobaczyć logo androida i zielony pasek który doleci do końca ekranu. Kiedy to zrobi popatrzmy na ekran komputera jeżeli operacja w odinie zakończyła się sukcesem, odpinamy telefon od komputera. Klikamy na telefonie kombinację klawiszy vol up+home+power i puszczamy w chwili pojawienia się na ekranie logo samsunga.

I tak oto jesteśmy w recovery - teraz klikamy "reboot system now" i zostaniemy zapytani czy chcemy zrootować nasze urządzenie - klikamy YES.

Telefon uruchomi się ponownie. Teraz pozostaje nam już tylko wejść do marketu i pobrać apkę SuperSU:

https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.chainfire.supersu&hl=pl

I tak oto mamy zrootowany telefon oraz recovery.

Niby nic odkrywczego w tym co napisałem nie ma - ale sam miałem problem żeby sobie to wszystko poukładać, pobrać dobre pliki itd. - powyżej macie wszystko opisane od A do Z i działa w 100%

W żadnym wypadku nie czuję się autorem tej metody ani nic w tym stylu - po prostu pozbierałem wszystko do kupy - jeżeli jakiś moderator chce to proszę jakoś podpiąć ten post bo skoro sieć PLAY teraz ma w ofercie S3 LTE za dość niskie pieniądze to masa ludzi będzie szukała sposobu na roota odpowiadającego konkretnie "S3 LTE z PLAY"

Edytowane przez czysty76
    spoiler
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi