Skocz do zawartości
Psemu

HD Voice - GSM: OFF, UMTS: ON???? Jak włączyć HD Voice w GSM????

Rekomendowane odpowiedzi

Psemu

Witajcie,

przeszukałem forum na temat HD Voice, ale nigdzie dokładnie nie ma opisanego mojego problemu. Mam telefon oraz kartę SIM abonamentową z T-Mobile, fabrycznie miałem wyłączone HD Voice - WB AMR było na OFF. W kilku tematach znalazłem rozwiązanie, że trzeba się cofnąć do Androida KI3/KI4 (2.3.3. / 2.3.4), aby można było wejść w menu *#0011# i włączyć WB AMR. Tak też zrobiłem. Na sofcie 2.3.4. nie było wyboru, czy włączyć w GSM i UMTS - jedynie włączyć, albo wyłączyć. Uznałem, że jak włączę, to się włączy i w GSM i w UMTS. Niestety tak się nie stało jak wróciłem do 4.1.2 i wszedłem w *#0011# to wyświetla się jedynie, że w UMTS jest ON a w GSM jest OFF. Z tego co wiem to w T-Mobile jest HD Voice zarówno w GSMie jak i UMTSie...

Falshowałem telefon romami i niebrandowanym i brandowanymi. Wszędzie w GB jest opcja tylko włączy/wyłącz bez wyszczególnienia na GSM / UMTS. W ICS i JB zaś jest tylko wyświetlany status ON/OFF ale bez możliwości włączenia/wyłączenia.

Będę baaaaaardzo wdzięczny za pomoc - jak włączyć HD Voice w GSM, bo zabrakło mi pomysłów??????

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Taczi

Na stronie t-mobile:

"Czy usługa HD Voice działa tylko w sieci 3G?

Usługa HD Voice działa zarówno w sieci 3G oraz 2G. Dostępność usługi zależna jest od posiadania właściwego aparatu telefonicznego oraz znajdowania się w zasięgu usługi."

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Psemu

Wiesz co, ok - teraz np. w domu nie mam zasięgu UMTS, a status WB AMR przy UMTS mam ON, więc mogę się znajdować w zasięgu lub nie, ale w telefonie powinna mieć status również GSM włączony - ON - tak samo jak przy UMTS, najwyżej jak nie będę w zasięgu to nie będzie działała, ale włączona powinna być...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Taczi

@ up

Ciekawa sprawa. Myślałem, że pod *#0011# pokazuje aktualnie stosowany kodek. U mnie na stocku 4.1.2 z kartą T lub Play (w Poznaniu) mam zawsze AMR NB. Chyba samsung coś skopał w systemie z HD Voice.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Psemu

U mnie też jak jestem w zasięgu UMTSa, to pokazuje AMR-NB, ale jak tylko stracę zasięg UMTSa i telefon przełączy się w GSM to kodek znika. OK, mogę akurat znajdować się w zasięgu BTSa, który w GSMie nie ma HD Voice i to rozumiem (choć mieszkam 1 km pod Warszawą i nie chce mi się wierzyć, że w okolicy tak dużego miasta nie zrobiliby HD Voice w GSMie również, ale OK - mogli). Jak wejde w *#0011#, a potem się cofnę w menu (klawisz menu + opcja "back" i tak 2 razy - dwa cofnięcia do głównego menu), a potem wejdę w opcję 7 (WB AMR STATUS) - to sytuacja jest taka:

WB AMR SETTING: ON

GSM WB: OFF

UMTS WB: ON

Wygląda to tak, jakby funkcja HD Voice w UMTSie była włączona, a w GSMie wyłączona. W ICS i JB jest brak możliwości modyfikacji tej funkcji (włączenie/wyłączenie), a jak cofnąłem się do romu, który to umożliwia (2.3.4) to jest opcja tylko włączy/wyłącz bez rozszczególnienia na GSM i UMTS - stąd myślałem, że jak dam włącz, to włączy się zarówno w GSM i UMTS, a z tego co widzę to włączyło się tylko w UMTS...

I teraz rodzi się pytanie, jak włączyć również w GSMie...?

Jakoś powinno się dać, bo gdyby telefon tego nie umożliwiał, to nie było by w ogóle takiej pozycji w menu jak GSM: OFF - zrobiliby samo WB AMR SETTING: ON, albo/i UMTS WB: ON - tak myślę na chłopski rozum... :)

Aha - dodam, że również mam stockowego roma 4.1.2 w wersji dla PL - dodatkowo jest on 100% oryginalny od Samsunga...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi