Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Dobrze znasz WordPressa? Czytaj więcej.. ×
Hunter3000

[APP] MTK Droid Root & Tools 2.4.8b + Sterowniki ADB [Potrzebna pomoc]

Rekomendowane odpowiedzi

MTK Droid Root & Tools 2.4.8b

Znalazłem na forum XDA, program do SoC MTK - pozwala na root/recovery oraz backup

Mimo iż jest to na telefony "smartphone" nie sądziłem że będzie kompatybilne z naszym układem z racji że jest to MT8389, ale taka ciekawostka:

post-132244-14255734319376_thumb.jpg

Wychodzi na to że faktyczny procesor to MT6589! (MediaTek - MT6589 : Quad-Core Cortex-A7 1GHz+CPU Smartphone Platform)

Do tego wywala dwa ostrzeżenia, które nie wiem tak naprawdę co znaczą, więc nie chcę nic tykać.

Znalazłem też radio fm z MTK ale niestety po zainstalowaniu robi Force Close (https://rapidshare.com/desktop/download/936p4/1708728644/UmFkaW9QYWQuMzAwNTA1LmMwNS4xMDUuMjAxMjA1MTcubGVNVEsuc2lnbmVkLmFwaw==/2162/0/0/1/035361D96AE027B2997D3E12E880958F/referer-8F359B824E18412E101D927006D459B7)

PS: Z tego co wyczytałem tutaj: Advanced Recovery CWM 5.5.0.4 and ROOT for Lenovo A3000-H - custom firmware Lenovo IdeaTab A3000 - Lenovo Forum chyba da się zrobić CWM na S6000.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Radio rzeczywiście wyrzuca FC. Czy rzeczywiście to te same procesory? Możliwe że same rdzenie są identyczne, różnice mogą właśnie być w dodatkach jak GPU wraz z taktowaniem, czy moduły łączności, wyprowadzeniem pinów na płytę. Z jakiego modelu wyciągnąłeś to radio?

Edytowane przez Ziomek999

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bodajże z IdeaTab A2109A - z jakiegoś custom romu, transmiter FM działa ale przy daniu włączenia FC, natomiast radio ogółem FC robi. Z tego co pisali na xda, radio trzeba włączyć w boot.img i w pliku inc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawe czemu lenovo wyłączyło radio, jak mieli gotową apkę to jaki problem dorzucić do romu.. Zostaje jeszcze sprawa z anteną, bo może być tak że nie ma wyprowadzenia z płyty do gniazda słuchawek.

To lenovo z którego jest apka jest na tegrze, może tu jest problem?

Wyciągnąłem apk radia z romu Freelandera PX1 android 4.2, on jest na takim samym SOC jak s6000, ale nie wiem jak to zrobić żeby poprawnie zainstalować aplikację

http://www.4shared.com/zip/mcsVWUVU/FMradio.html

Edytowane przez Ziomek999

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mam pojęcia, SoC s6000 posiada obsługę radia fm, jednakże przydała by się apka z telefonu który ma SoC MTK, żeby sprawdzić w czym problem leży.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

UP, troszkę zeszło mi z edycją, sorki, jestem tak na kompie z doskoku:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Próbowałeś normalnym sposobem (instalacji poprzez menadżer plików) czy wrzucając do system/app?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I tym i tym próbowałem, ładnie się skopiował do folderu z systemowymi aplikacjami ale już instalacja czy ponowne uruchamianie nie przyniosło rezultatu. Tak naprawdę to ja nie potrzebuje radia, szukałem i próbowałem z czystej ciekawości.

Drugi tablet jaki znalazłem z tym prockiem to Micromax Canvas Tab P650, próbowałem ściągnąć 2 razy i dwa razy wyskoczyło rozpakowywanie z rar z błędem tak że nie dostanę z niego pliku radia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jeszcze została kwestie o recovery, z tego co wiem A3000 ma tylko mniejszy ekran, więc teoretycznie dałoby się radę wgrać softa na S6000

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi