Skocz do zawartości
czadar

Galaxy Tab 3 10.1 (P52XX) spis oryginalnych/brandowanych ROMów

Rekomendowane odpowiedzi

czadar

GT-P5200 (3G+WiFi)

stock (np. XEO-Polska, BTU-UK) i brandowany (operatorzy wszystkich krajów):

- link1

- link2

- link3 (wszystkie razem z historycznymi)

PS: czasami znika JB rom XEO-P5200XXUANB4 w podanych linkach więc dodaję link do chmurki ... może się komuś przyda ... a tutaj najnowszy KitKat czyli rom XEO-P5200XXUBNH2 ... linków nigdy za wiele ;) (root dla KK też standardowo wdg tej metody)

brandowany:

PLS - Plus

PRT - Play

TPL - T-mobile

GT-P5210 (WiFi)

- link1

- link2

GT-P5220 (LTE)

- link1

- link2

brandowany:

PLS - Plus

PRT - Play

ROOT dla P5200/P5210 uzyskamy metodą TWRP lub z klasycznym znanym CWM (co kto woli).

Procedura flashowania jest w tym wątku na naszym forum.

PODRĘCZNY SŁOWNIK POJĘĆ:

ROM (firmware;soft) - oprogramowanie do telefonu jak "system operacyjny"

Stock ROM - podstawowy soft

Custom ROM - zmodyfikowana wersja softu

Kernel - jądro systemu (zbiór wielu funkcji i procedur) realizujące wszystkie żądania i akcje innych skryptów i programów

Custom Kernel - specjalny scustomizowany kernel zawierający dodatkowe możliwości (np. umożliwiający podkręcanie procesora przy użyciu specjalnej aplikacji)

Bootloader - najważniejsza część każdego urządzenia, odpowiada za prawidłowe załadowanie składników systemu przy uruchomieniu fona (po jego odblokowaniu dostajemy możliwość wgrania custom romów, i custom kerneli; po odblokowania bootloadera tracimy gwarancję producenta ... na szczęście daje się to szybko naprawić )

Recovery - taki mini rom, dający użytkownikowi tryb podstawowych operacji na ROMie bezpośrednio z telefonu, przez który można zresetować ustawienia w telefonie i wiele innych zadań (są dwa typy recovery: zwykły w podstawowym sofcie oraz zmodyfikowany, wzbogacony o dodatkowe możliwości np. CWM, TWRP)

Root - operacja, dzięki której stajemy się superuserami (pełnymi administratorami), mamy większe możliwości ingerencji w system (możemy korzystać z aplikacji wymagających roota)

Flashowanie - operacja wgrywania softów

Tweak - wgranie poprawki, usprawnienia (np. kernela ew elementu ROMu, mające na celu zwiększenie wydajności lub poprawę działania)

Mod - wgranie funkcji do systemu, której normalnie w nim nie ma (np. dodanie przełączników w statusbarze, zmiana wyglądu...)

Reboot - zrestartowanie telefonu

Wipe - wprowadzenie fona do ustawień fabrycznych (można wprowadzić przez ustawienia w telefonie, przez recovery czy custom recovery)

Edytowane przez czadar
    Uzupełnienia tematu (linki, info etc.)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    czadar

Pojawiła się nowa wersja dla P5200 czyli XEO-P5200XXUAMK4

Zawartość paczki:

PDA: P5200XXUAMK4

CSC: P5200OXXAMK2

MODEM: P5200XXUAMJ3

Niestety Hotfile został zamknięty na amen w związku z naruszeniem praw autorskich i nie można pobrać pliku. Samsung informuje że wkrótce go uploaduje jak i pozostałe na innym serwisie ale niestety to potrwa (mają trochę tego). Również odnośniki do innych serwisów z samsung live są przeciążone na tę chwilę więc też nie pobierzecie. Zresztą wycwanili się widząc że noga się powinęła Hotfile i zablokowali ściąganie za free dając odnośniki do płatnych pobrań.

Jeśli komuś się udało jakoś pobrać może ma możliwość udostępnić forumowiczom ew. da znać że posiada wymieniony na priv to udostępnię go czasowo w swojej 'chmurce'.

EDIT:

Samsung postarał się i na nowy serwis TERAFILE.CO wrzucił jeszcze nowszy ROM XEO-P5200XXUAMK8

Zawartość paczki:

Product Code: XEO

PDA: P5200XXUAMK8

CSC: P5200OXXAMK3

MODEM: P5200XXUAMK7

Na samsung live dodatkowe 2 linki na innych serwisach niestety nadal płatne więc pozostaje powyższy oficjalny samsungowy (niestety ok 5-6 godzin ściągania).

EDIT:

jakimś dziwnym trafem ROM XEO-P5200XXUAMK8 zniknął z listy na samsung live ... mają problem z ogarnięciem tematu lub wręcz odwrotnie ... dopieszczają nas na swój sposób

Edytowane przez czadar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mozesz cos napisac o tym sofcie?? Jakies znaczace poprawy??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    czadar

Wstępnie to trochę za szybko by coś treściwego napisać. Dopiero został zainstalowany na 2 tabletach w tym jeden mój. Pierwsze co zauważyłem to ładująca się bateria na wyłączonym tablecie po USB. Wcześniej tego chyba nie było a przynajmniej nie widziałem ładującej się bateryjki. Zresztą rozpakuję cały ROM w wolnej chwili to pooglądam co tam ciekawego jest w plikach i ustawieniach.

Pojawiły sie dodatkowe aplikacje jak np NyTimes, Bloombergbusinesswork itp .. generalnie to jednak bloatware samsungowy. Jeśli miałbym się pokusić o coś na szybko to chyba wolniej zjeżdża bateria... ale to jeszcze potwierdzę dopiero po kilku dniach. Moja opinia może jednak nie być do końca rzetelna bo ja standardowo wgrywam TWRP, robię roota na wszystkich urządzeniach i wywalam zbędne śmiecie jak i robię inne myki a tego raczej nie robi większość tutaj zaglądająca - jadą po prostej linii (a może się mylę ;) ) licząc na poprawki samego producenta.

EDIT:

Po prawie 24h działania na nowym sofcie mogę napisać że dla P5200 warto go wgrać. Bateria wyraźnie lepiej trzyma (przez noc spadek tylko 2% przy działającej sieci 3G, WiFi wyłączone + odpowiednie ustawienia wyłączające automatyczne aktualizacje itp.) Nie zauważyłem lagów. Zainstalowana gra do testów Thor.. coś tam działa bezproblemowo, filmy poprzez MX Player Pro działają wszystkie bez zająknięcia. Reasumując wgrywajcie bo warto zmienić poprzedni. Jeśli wyjdą na inne wersje myślę że będzie podobnie.

Edytowane przez czadar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Soft jest lepszy, ale na szału nie ma. Gry nadal przycinają, ale nie zauważyłem problemów z powolnym ładowaniem ikon na pulpicie co zdarzało się na starym sofcie. Uważam, że skończy się na tym, że trzeba będzie zainstalować jakiś sensowny modyfikowany rom żeby się miło używało ( już to gdzieś pisałem ;P). Na razie polecam aktualizować jak leci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ma ktoś linka do najnowszego xeo dla GT-P5200 ?

---------- Post dołączono o 11:39 ---------- Poprzedni post napisano o 11:38 ----------

Nie moge znaleść xd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    czadar

@hheelloo

a proszę .. tutaj masz XEO-P5200XXUAMK8

@ SAdam20

na xda chłopaki coś kombinują pod procesor intelowski więc poczekamy zobaczymy ... na pewno będzie coś extra...

a na razie nie narzekam już tak na rom jak na początku po zakupie. Wprawdzie nie bawię się zbytnio grami gdyż nie do tego go używam ale na innych aplikacjach nie zauważyłem już tych problemów, które były na początku. Po moich dodatkowych zmianach w stocku w AnTuTu z wynikiem 18260 plasuje się tutaj:

Samsung Galaxy Note 2

Sony Xperia Z

Google Nexus 10

>>>>> Samsung Tab 3 (P5200)

Samsung Galaxy 3

Edytowane przez czadar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie wynik w antutu to 18400pkt na starym sofcie :) oryginalnym brandzie tmobile. Czytalem ze powinnismy miec w okolicach 24000pkt w antutu?? Wiecie cos moze o tym??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    czadar

jak Ci wyszło tak dobrze na brandowanym ? miałem jeden tab też z t-mobila do upgrade'u firmwareu i nie mogę powiedzieć by była to strzała ... tym bardziej gratuluję wyniku

24000 ;) tia... producenci samochodów tez piszą na papierze jakie to ich auta mają osiągi ... problemem w benchmarkach urządzeń na Antku jest brak konkretnych stałych uwarunkowań/założeń ... co urządzenie to inna konfiguracja itd ... może gdy wyłączymy wszystko co się da w tym oszczędzanie energii i inne duperele to może jakimś cudem osiągniemy nawet 30000pkt ... ;)

ja swojego taba też jakoś specjalnie nie przygotowywałem ... ot taki test z ciekawości ... przed wydaniem customów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czadar tak ze strzala robilem ten test antutu mam wyl. oszcz energii i auto aktual. Wlasnie pobieram XXUAMK8 XEO z Twojego linku zobaczymy jak wyjdzie na Nim.

ok juz po aktualizacji tak na szybko: nowa ladniejsza ikona internetu :) wkoncu widget pogody przestal znikac i ladowac sie ponownie po wyjsciu z ciezszych aplikacji, wynik w antutu bez zmian gry chodza tak samo, pulpit i przechodzenie miedzy apkami ogolnie chodzi sprawniej

Edytowane przez marcin_87

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi