Skocz do zawartości
kosciak

Modyfikacja orginalnej zużytej bateri

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was drodzy uzytkownicy telefonów stajni htc mam do przedstawienia ciekawą modyfikacje, zaczne od potrzebnych cześci:

1. Stara bateria g1 (najlepiej orginalna)

2. Bateria zamiennik z innego telefonu ja kupiłem na allegro model BL-5B do Noki 4400mAh ( UWAGA musi być 3,7V)

3. Multimetr (czyli zwykły miernik elektryczny)

4. Lutownica, cyna, kalafonia, nożyk do tapet, ostre nozyczki

Taka mała UWAGA!!!

Większość zamienników to buble zatem uwazać co kupujecie i z czego i jakie ogniwa bierzecie bo moze sie okazać ze ogniwo 4000mAh trzyma mniej niz wasza stara bateria g1 jak znajde jakieś co sie bardziej nadaje niz to opisane wyzej napewno je tutaj umieszcze.

A wiec do dzieła:

1. Rozbieramy ostrożnie zużytą baterie z nazego htc ( potrzebujemy elektronike z tej bateri, a za tem uwaga zeby jej nie uszkodzić)

2. Rozbieramy baterie zamiennik ( zniej potrzebne nam bedzie ogniwo 4400mAh)

3. Pamietajac gdzie do elektroniki był przyłączony + bateri, a gdzie - składamy nowa baterie

4. Całośc obudowy trzeba jakoś ze soba połączyć za tem albo taśma klejaca albo lepiej szkota.

No i mamy nową baterie o gabarytach naszej orginalnej z tym ze 4 razy wiekszej pojemności.

Ja jak narazie podchodze do tego obtymistycznie jest to jakaś alternatywa dla tych bateri wielkich z allegro do których trzeba kupować wieksze tylne klapki.

Moja bateria wytrzymała przy normalnym użytkowaniu ( godzina pobierania aplikacji z marketu za pomocą sieci 3g, kilka smsów, jakaś rozmowa) niecałe 42 godziny non stop mysle ze jest to zadowalajacy wynik...

A tak poza tym to jeśli macie jakieś zużyte baterie chetnie sie nimi pobawie ( wam itak juz si enie przydadza a ja z nich zrobie sprawną baterie:D Jak by co to pisać na priv

Temat bedzie sukcesywnie poprawiany ale jak narazie nie mam na to czasu;)

Podziekowania dla:

housik - za podarowanie materiału do testów

Edytowane przez kosciak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    slp555

no to gratulacje;D od wczoraj wyczekiwałem tego tematu hehe;D bateria się ładuje?? i serio na niej trzyma sporo więcej (mówię o tym jak używałeś ją przed rozbrajaniem bo teraz pewnie wiele nie wiesz o trzymaniu);>?? bo jednak te 4000 to zawsze uważałem że trochę zbyt naciągane;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zakk87

takie baterie z allegro 4400 to jakieś 60-70 % pojemności baterii oryginalnej, a oryginalna ma 820mAh, więc uważaj, żeby ta bateria z ustawioną elektroniką na 1200mAh (chyba tyle ma G1) Ci nie strzeliła...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napisze tak telefon miał 90% na tej bateri jak ją odłączyłem od ładowarki oczywiscie restart wskoczyło 99% ale to są dopuszczalne błędy wynikajace z podmiany elektroniki w baterii. Bateria jest ładowana w telefonie jak normalna bateria zrobie wipe batery stats to sie pochwale za tydzien jakie są efekty pracy jak narazie moge powiedzieć tylko to ze po 21 godzinach pracy na romie Laszlo mam 60% bateri.

Dla mnie to juz jest sukces bo nie działa gorzej niz orginał ale widocznie ogniwo te 4400 jest poprostu bublem choc w noki trzyma 4 razy dłuzej niz orginalna 900mAh :/

Co moge zrobic? Moge testować inne duze zamienniki moze któryś bedzie odpowiedni:D:D

Generalnie zabrałem sie za to bo jeśłi baterie polimerowe do noki i sony ericsonów o pojemnosciach około 4000mAh są gabarytów orginalnych baterii w tych telefonach to pomyslałem czemu by nie do naszego htc.

---------- Post dołączono o 10:34 ---------- Poprzedni post napisano o 10:30 ----------

takie baterie z allegro 4400 to jakieś 60-70 % pojemności baterii oryginalnej, a oryginalna ma 820mAh, więc uważaj, żeby ta bateria z ustawioną elektroniką na 1200mAh (chyba tyle ma G1) Ci nie strzeliła...

W elektronice tej baterii nie ma zaprogramowanej pojemnosci jej pracy, tam jest tylko scalak odpowiadajacy za jej ladowanie ( przeładowanie ) a to z kolei jest sterowane napieciem które dla tej mojej modyfikacji jest nawet mniejsze niz w orginale bo nowa orginalna bateria ma przy 100% naładowania 4.16 V a moja tylko 3.99V

Jedyne co to wskażnik poziomu bateri w telefonie moze nie wskazywac jej rzeczywistego poziomu a jedynie przybliżony.

Takie baterie z allegro 4400 to jakieś 60-70 % pojemności baterii oryginalnej, a oryginalna ma 820mAh

Z tym sie nie zgodze już tłumacze dlaczego:

Kiedyś zmodernizowałem sobie ładowarke solaryjną manta z bateria 1300mAh o baterie z allegro do sony ericssona SONY ERICSSON K750/W800i 4200mAh 3.6V li-polymer. ( zdjęcie ponizej)

I co sie okazało ze ma rzeczywiscie 4200mAh pojemnosci jak to sprawdziłem??

A no w prosty sposób naładowałem tą baterie wmontowana juz do ładowarki solaryjnej do pełna, a nastepnie tą ze ładowarką ładowałem swoje telefony (oczywisćie solar zakleiłem czarna faśma zeby nie dopuscic w tym czasie do ładowania bateri solarem) i co ciekawe udało mi sie naładować 4 razy moją baterie w sony ericssonie w810i gdzie miała pojemności 900mAh

Zatem zajeży jak trafisz kolego.

post-31636-14255698015664_thumb.jpg

Edytowane przez kosciak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co dalej Kosciak? Chodzi Ci G1 dłużej?

Napisz coś więcej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jak napisałem w pierwszym poście:

Moja bateria wytrzymała przy normalnym użytkowaniu ( godzina pobierania aplikacji z marketu za pomocą sieci 3g, kilka smsów, jakaś rozmowa) niecałe 42 godziny non stop mysle ze jest to zadowalajacy wynik...

Zrobie jeszcze wipa batery stats i zobacze jak po nim bedzi to wygladało bo tak jak mówie mozemoje ogniwo z allegro to bubel i nie ma tyle pojemnosci co powinna, ale przemierzyłem baterie i wychodzi na to ze nasz g1 przy 100% bateri ma 4.17V na bateri bez obciązenia, natomiast moja modyfikacja ma 4V i mysle ze tu jest sęk sprawy mianowicie baterie z noki z których mam ogniwa działaja na mniejszym napieciu niz baterie naszej g1 w efekcie moja bateria jeszcze nie jest rozladowana a telefon juz mysli ze jest...

Wniosek trzeba znaleść ogniwo które ma take same parametry co baterie orginalne w g1 a parametry te wypisze jak przetestuje baterie dokładniej chodzi tutaj generalnie o napiecia przy 100% naładowania i przy całkowicie rozładowanej i o to co wskazuje w telefonie poziom bateri przy jakim napieciu i bede wszystko wiedział

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bezpieczne to wszystko jest? Weź pomyśl o sprzedawaniu takich gotowych 4k mAh :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli te 42H to prawda, to może zrobisz jakiś mały how-to? :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bezpieczne to wszystko jest? Weź pomyśl o sprzedawaniu takich gotowych 4k mAh

Czy napewno bezpieczne mysłe ze tak najwyzej moze sie elektronika w baterii zjarac a to nie szkodliwe nowa bateria i po kłopocie. Dlatego to testuje zeby wiedzieć czy bezpieczne ale według mojej wiedzy teoretycznie jest to bezpieczne.

Co do sprzedawania no nie sądze bo potrzebne są elektroniki ze starych bateri, a ja niestety nie składuje zużytych bateri do g1...[

Jeżeli te 42H to prawda, to może zrobisz jakiś mały how-to?

How To no postaram sie coś takiego zrobic jak narazie macie taki mały poradnik w pierwszym poście całość jak dla mnie nie wydaje sie mega skomplikowana.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I jak z ta bateria? ile trzyma? zadnych dziwnych oznak? : )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi