Skocz do zawartości
adrian14131

build.prop jak naprawić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam wielki problem jak przywrócić plik build.prop gdzieś czytałem że można zrobić to za pomocą pliku update.zip.

Bo już próbowałem przywrócić system za pomocą pliku update.img i funkji update rkimage from external storage. Lecz nic sie nie działo tak samo jak przy pliku update.zip pokazuje sie odrazu complete i nic wiecej. Jako recovery mam android system recovery 3e. Jak sie za to wszystko zabrac ponieważ jak chce to zrobić za pomocą rk batch tool i gdy podłacz tableta to albo pokazuje sie nieznane urządzenie usb i nie da sie mu przypisac sterowników od rk batch tool albo pokazuje sie FR-MX68 a gdy właczam andoirda gdzie mam bootloop to w systemie pokazuje sie jako Android. Jeszcze jedno pytanie czy jest jakis sposób aby dostać sie do plików systemowych za pomocą innym metod. Dziekuje za pomoc z góry.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo chaotycznie napisane, ale postaram się pomóc. Wrzuć na kartę pamięci TWRP. Następnie je odpal i zamontuj pamięć usb. Poproś jakiegoś forumowicza o jego build.prop, które sobie później wrzucisz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgrywałeś inny ROM? Możesz z pliku z ROMem wyciągnąć plik oryginalny plik build.prop.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tu jest najwiekszy problem że znalazłem orginalny plik build.prop i zrobiłem paczke update.zip signed lecz jak dam w recovery

update from external storage to pojawia sie tylko że install udpate fro sdcard complete lecz nic sie wczesniej nie działo tak samo nie mogłem użyk update rkimage odrazu mówie że ten tablet to GoClever R106 i przed awarią mniałem wyłaczony tryb debugowania. A firmware w tablecie jest orginalny próbowałem nawet robic wipe factory reset i nic :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz roota ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Masz roota ?

tu jest teraz wielki problem bo roota prawdopodobnie mniałem ale nie wiem czy przez wipe factory reset nie usuneło go

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To go zrootuj, a potem podłącz do kompa i wrzuć build.prop w odpowiednie miejsce. Bez roota nie masz dostępu do partycji systemowej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pomysł z rootowanie był super lecz jak to zrobic to sam juz prze przypadek wpadłem bo przy bootloopie w menedżerze zadań widnows widniało urzadzenie o nazwie android wiec zainstalowałem stwroniki temu urządzeniowi adb interface i urzyłem unlock root potem weszłem w konsole adb i skopiowałem build.prop wyciągniety z pliku update.img za pomocą komendy adb push build.prop system potem dałem adb shell oraz cd system i wpisałem chmod 644 build.prop i działa wszystko dziekuje wszystkim za pomoc wielką

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi