Skocz do zawartości
Doddek

[n7105] Wgranie oprogramowania dla innego kraju? Czy jest to bezpieczne?

Rekomendowane odpowiedzi

Doddek

Witam wszystkich.

Zauważyłem że na sammobile.com pojawiło się już oprogramowanie 4.3 dla mojego modelu telefonu, czyli n7105, jednakże jest ono dla "Nordic Countries".

Telefon mój ma soft/brand plusa i nie ma czystego dla Polski. Jest tylko plus i play dla modelu n7105.

Wgrywając soft PLS przez odina nie było kłopotu, jednak chcę mieć czysty soft, a po czasie chcę wgrać właśnie 4.3.

I tu pojawiają się moje pytania.

Czy mogę bezproblemowo przez Odina wrzucić przykładowo poniższy soft?

Model: GT-N7105

Country: Sweden

Version: Android 4.1.2

Changelist: 1071214

Build date: Wed, 27 Mar 2013 02:09:07 +0000

Product Code: TLA

PDA: N7105XXDMC3

CSC: N7105TLADMC1

MODEM: N7105XXDMC3

Czy jest to w ogóle bezpieczne?

Czy muszę wykonywać jakieś dodatkowe modyfikacje typu zmiana modemu/csc/product code? Jeżeli tak to po co?

Czy mogę takim zabiegiem uwalić telefon/stracić imei?

Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KLIFord

Jako młody posiadacz N2 sporo już sam w nim zrobiłem dzięki temu forum, więc myślę, że na pytania typu czy bezpiecznie, czy warto... sam musisz sobie odpowiedzieć, każde działanie niesie ze sobą ryzyko.. jednakże kto nie ryzykuje ten nie ma :D

A tak poważniej to zacznij czytać forum i zrób pierwsze czynności które przestrzegą Cię przed uwaleniem słuchawki;

ROOT! Recovery! Backup EFS! Backup romu...

Później spokojnie możesz instalować ten romik 4.3...

Sam już jestem na Indyjskim romie od kilku dni,,, i brak j. ojczystego akurat jest jedyną niedogodnością [-:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dix241

Z tego co wiem Nordic Countries ma Polski język,napisał to jeden gośc na forum który miał 4.1.2 i zaktualizował do 4.3 przez ota.

Ja chyba jutro wgram normalnie odinem tego 4.3 NC,jak będzie trzeba oddać na gw to będzie już 4.3 od Plusa i jak coś to się przywróci.Nie potrzebuję żadnych rootów itp.Chcę tylko oficjalny soft mieć :D

W innych telefonach Samsunga wgrywałem zawsze normalnie Odinem i było wszystko ok,nic więcej nie musiałem robić przed.

Edit

Jednak nie bawię się w wgrywanie,nie chce mi się grzebać,myślałem że wystarczy wgrać Odinem i tyle a tu jednak na tym telefonie nie :(,poczekam na ota,Plus w końcu kiedyś wyda 4.3 ;)

Edytowane przez dix241

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Doddek

A tak poważniej to zacznij czytać forum i zrób pierwsze czynności które przestrzegą Cię przed uwaleniem słuchawki;

ROOT! Recovery! Backup EFS! Backup romu...

Później spokojnie możesz instalować ten romik 4.3...

Sam już jestem na Indyjskim romie od kilku dni,,, i brak j. ojczystego akurat jest jedyną niedogodnością [-:

Czytam forum jak najbardziej, wszystkie wymienione rzeczy typu root, efs copy, itd. mam zrobione :P

Chodziło mi bardziej o poważniejsze problemy, które np. wymusiłyby oddanie do serwisu.

Wgrałem niebrandowany 4.1.2 i prawie wszystko jest ok. Prawie, bo przez CSC, które jest dla Norwegii w telefonie nie działa lokalizacja w większości aplikacji (z wyjątkiem tych od google). Przykładowo w apliacji mBank zupełnie nie działa lokalizacja bankomatów, a w kilku aplikacjach pogodowych które testowałem, widac mapę google i zaczyna się szukanie, że ta "kropelka" czerwona znana z map google jest ustawiona na Oslo i mnie w Polsce pokazuje po 2-3 godzinach :P

Jak dla mnie jest to wkurzające.

@dix241

Ja dla testu wgrałem 4.1.2 Poland (Play). Jak widać jest to jeden z najnowszych oficjalnych softów, bo z października 2013, a PLUS z marca. Dla mnie wydaje się być lepszy od plusa, ma mniejsze zużycie ramu i na 99% lepiej gospodaruje baterią. Odłączyłem od ładowania 6-7 rano i przy normalnym korzystaniu (cały czas synchro, wifi, net 3g, FB, gmail, smsy, rozmowy) ok godziny 22 na następny dzień miałem coś około 10-15%. Gdzie na romie z plusa, na drugi dzień padł by około godziny 12-15 po południu.

Także polecam spróbować, na pewno nie zaszkodzi, a bezproblemowo możesz wrócić do plusowego romu ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dix241

Wiesz wgranie branda Playa na brand Playa trochę dziwne :D ,ja na nic nie narzekam na 4.1.2 poza problemem z obrotem na auto ustawionej jasności na parę dni :] ,brand mi nie przeszkadza aż tak,poczekam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    M4R10
    Czytam forum jak najbardziej, wszystkie wymienione rzeczy typu root, efs copy, itd. mam zrobione :P

Chodziło mi bardziej o poważniejsze problemy, które np. wymusiłyby oddanie do serwisu.

Wgrałem niebrandowany 4.1.2 i prawie wszystko jest ok. Prawie, bo przez CSC, które jest dla Norwegii w telefonie nie działa lokalizacja w większości aplikacji (z wyjątkiem tych od google). Przykładowo w apliacji mBank zupełnie nie działa lokalizacja bankomatów, a w kilku aplikacjach pogodowych które testowałem, widac mapę google i zaczyna się szukanie, że ta "kropelka" czerwona znana z map google jest ustawiona na Oslo i mnie w Polsce pokazuje po 2-3 godzinach :P

Jak dla mnie jest to wkurzające.

@dix241

Ja dla testu wgrałem 4.1.2 Poland (Play). Jak widać jest to jeden z najnowszych oficjalnych softów, bo z października 2013, a PLUS z marca. Dla mnie wydaje się być lepszy od plusa, ma mniejsze zużycie ramu i na 99% lepiej gospodaruje baterią. Odłączyłem od ładowania 6-7 rano i przy normalnym korzystaniu (cały czas synchro, wifi, net 3g, FB, gmail, smsy, rozmowy) ok godziny 22 na następny dzień miałem coś około 10-15%. Gdzie na romie z plusa, na drugi dzień padł by około godziny 12-15 po południu.

Także polecam spróbować, na pewno nie zaszkodzi, a bezproblemowo możesz wrócić do plusowego romu ;)

Zadowolony jesteś z tego romu playa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dix241

Napisał ze zadowolony ;-), masz na tym sofcie Playa opcje lte w wyborze sieci??, bo ja myślę nad czegoś wgraniem chyba jednak.

Wysłane z mojego GT-N7105 przy użyciu Tapatalka

---------- Post dołączono o 08:20 ---------- Poprzedni post napisano o 08:19 ----------

A jak z autoobrotem nie masz problemu na ręcznie ustawionej jasności bo obecnie mam taki problem na sofcie Plusa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam Note z Playa z jego softem i jest w nim opcja LTE w ustawieniach sieci LTE/WCDMA/GSM (tryb automatyczny)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Doddek

Jestem bardzo zadowolony. To co było od PLAY'a zamroziłem bądź usunąłem Titanium backup i mam praktycznie czysty rom (z wyjątkiem animacji przy włączeniu telefonu).

Napisał ze zadowolony ;-), masz na tym sofcie Playa opcje lte w wyborze sieci??, bo ja myślę nad czegoś wgraniem chyba jednak.

---------- Post dołączono o 08:20 ---------- Poprzedni post napisano o 08:19 ----------

A jak z autoobrotem nie masz problemu na ręcznie ustawionej jasności bo obecnie mam taki problem na sofcie Plusa.

Auto obrót działa elegancko. Ani razu na romie playa nie zdarzyło mi się też przypadkowe obrócenie ekranu np. przy trzymaniu telefonu poziomo :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    M4R10

a jak czasy na baterii?

Czy można go bez problemu wrzucić odinem na brandowany soft plusa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi