Skocz do zawartości
kirewp

ROM-y- opinie uzytkownikow

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm jeśli chodzi o to to jestem żółtodziób :P móglbyś mnie oświecić o co chodzi z tym Cyanmodem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mkmck

Ja tez jestem ;) To jest kolejny rom, który powstaje na nasze kamienie ;) Cyanogenmod to jeden z najpopularniejszych romów/softów, który wychodzi na większość popularnych androidów :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A popularność zawdzięcza temu, że jest jednym z najlepszych custom romów. Sporo innych modyfikacji opiera się właśnie na cyanie. Śledzę xda i się doczekać nie mogę ;)

Wysłane z MotoM2 przez TapaTalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mkmck

Niestety kolega od Cyana zawiesił prace na kilka dni z powodu zawodu miłosnego xD - tak podaje na XDA

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kthing

Hej!

Na wstępie zaznaczam, że zapoznałam się z http://forum.android.com.pl/f262/milestone-2-root-recovery-instalacja-cm7-miui-fix-na-brak-zasiae-gu-flash-przez-rsd-lite-111675/ tematem i paroma innymi, ale kompletnie się gubie we wszystkich pojęciach...

Mam następujący problem:

Kupiłam Motorole Milestone 2 i mam na niej androida 2.2, chciała bym nowszego, bo wyczytałam u was na forum, że szybciej chodzi, są poprawione błędy i takie tam. Przeczytałam również, że dla mojego telefonu nie ma najnowszego androida? (czemu?!) oficjalnie jest 2.3 i są jeszcze CM? które pozwalają na najnowszy android.

Jak to sprawa ma się z moim telefonem? Wyczytałam u was, że jak zaktualizuje moją komórke programem dołączonym od motoroli to nie będę mogła wgrywać już owych przeróbek, czy to prawda? Co jest na co dzień wygodniejsze? Oryginalny 2.3, czy też przeróbki ? Czy powinnam mieszać w telefonie skoro doświadczenia raczej mam mało? :)

Edytowane przez kthing

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    martin

Podobno to prawda, że po aktualizacji do 2.3.4 szybciej chodzi i ma mniejszy apetyt na baterię. Ja nie potwierdzę ani nie zaprzeczę, gdyż nie dokonałem aktualizacji. Oczywiście jest to najwyższa oficjalna wersja androida dla Twojego telefonu (jest jeszcze 2.3.6 dla Argentyny i Brazylii). CM oparte o prawie najnowszy android ICS mają jeszcze dużo błędów i raczej nie polecałbym do codziennego użytku osobie, która stawia pierwsze kroki. Nie jest też do końca prawdą, że po aktualizacji do 2.3.4 nie można instalować custom romów. Instalacja tych opartych o jądro z 2.3.4 powinna przebiegać według poradnika, który czytałaś, natomiast w przypadku innych romów trzeba zastosować wcześniej procedurę zwaną kernel downgrade. Moim skromnym zdaniem na co dzień wygodniejsze są custom romy, od ponad pół roku korzystam z CM7, jest ładniejszy, szybszy, żre mniej baterii i posiada wiele funkcji, które są dla mnie przydatne, a oryginalne romy Motoroli ich nie mają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kthing

hej, dzięki za wypowiedz, a czy wszystko w twoim cm działa? Czytałam gdzieś tutaj, że są problemy z filmami i aparatem? Czy naprawiono to? Ponoć chodzi o to, że motorola czegoś nie udostępnia, sterowników?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    martin

Mam aktualnie ostatni build CM7. Nie działa tylko nagrywanie w rozdzielczości 720p, trzeba się zadowolić 480p. Problemy o których czytałaś są bolączką CM9, chociaż już są częściowo wyeliminowane, ponadto nie działa flash i wiele innych rzeczy. Jak Cie temat interesuje, to polecam śledzić następujący wątek na xda: [ROM][NIGHTLY] CyanogenMod 9 for Motorola Milestone 2 (Android 4.0.4) - xda-developers

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi