Skocz do zawartości
w1esiek

Jak poprawic płynność Systemu dla LG P990 swift 2x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od kilku miesiecy jestem posiadaczem używanego lg p990 kupionego na allegro. Czytałem dużo, że telefon jest bardzo szybki, sprawny i dobrze sobie radzi z aplikacjami, ale mój model strasznie wolno pracuje, długo czekam na włączenie się aplikacji (facebook to już przesada). Telefon bardzo dobrze radzi sobie z grami (np. dead space 2, vice city) wszystko śmiga płynnie, ale codzienne użytkowanie tego telefonu to udręka, nawet nie mogę szybko zadzwonić bo długo się wszystko ładuje (czasami nawet nie zdążę odebrać telefonu, bo zanim się pojawi ekran gdzie mogę odebrać to juz ten ktoś się rozłącza). Jaki system wybrać do tego modelu? Mam androida 4.0.4 wszystko tak jak dostałem tak mam (wer. oprogramowania p99030a nie wiem czy to ważne) Dodam, że kompletnie nie znam się na telefonach i tego typu aktualizacjach.

Edytowane przez Raciborski
Poprawiono nazwę tematu. Proszę następnym razem dokładniej sprecyzować zagadnienie w tytule tematu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proponuje zrobić format

Wysłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma co się dziwić na oryginalnym ICS'ie tak telefon muli. Ratunkiem jest zainstalowanie innego systemu. Wybór masz naprawdę spory. Z oryginalnych systemów od LG tj.: Froyo (Android 2.2.2), Gingerbread (Android 2.3.4), Ice Cream Sandwich (4.0.4). Z nieoficjalnych i szybszych masz: CyanogenMod 7.2 (Android 2.3.7), CyanogenMod 10.1 (Android 4.2.2), Nieoficjalna wersja Cyanogenmoda 10.2 od tonyp (Android 4.3.1), DjangoManoucheX (Android 4.0.4). W dziale ROM'y & Modyfikacje znajdziesz instrukcje wgrywania danego systemu, musisz tylko najpierw poczytać o nich (o ich wadach i zaletach), a następnie się zdecydować na jakiś. W razie pytań lub problemów z instalacją jakiegoś ROMu pisz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od siebie polecam CM 10.2 działa całkiem płynnie. Po zainstalowaniu aplikacji facebooka tez muli trochę, a czasami nawet bardzo, Django nie sprawdzalem ale czytałem ze spoko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja używam Djnago i teraz póki co nie mam się do czego przyczepić, rewelacja. Co do facebooka, to odinstalowałem to "coś" na rzecz wersji przeglądarkowej - odrazu więcej wolnego RAMU, system chodzi o niebo lepiej i nawet bateria dłużej trzyma ;)

Ogólnie teraz nie opłaca się korzystać z aplikacji facebooka - nie dość że strasznie obciąża każdego androida, zużywa ogrom RAMu i chodzi gorzej od wersji przeglądarkowej to od pewnego czasu wymaga instalacji Messangera aby móc korzystać z wiadomości a który dodatkowo obciąża jeszcze bardziej telefon, i to nie tylko ten ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zastanawiałem się czy odinstalować te apke, przekonałeś mnie, dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, w sprawach software'owych jestem raczej zieloniutki także wole się skonsultować zanim coś pochrzanię ;)

Chce na moim LG p990 zrobic factory reset ponieważ używanie telefonu stało się katorgą od jakiegoś czasu (zwiechy, wyłączanie się, ścinanie etc.)

Mam zainstalowane Teamwin recovery v2.1.8 i jest tam opcja wipe>factory reset, czy moge jej użyć jeżeli chcę usunąć wszystkie aplikacje etc i mieć 'świeży' system (wszystkie dane oczywiscie zbackupowane). Powinienem o czymś jeszcze pamiętać zanim to zrobie?

Z góry dzięki za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz zrobić jeszcze wipe dalvik cache, w CWM jest w kategorii Advanced, nie wiem jak jest u Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A robić to przed czy po factory resecie? Ta opcja jest w tym samym miejscu co factory reset, a do czego ona służy?

Czyli moge bez obaw klikać ten factory reset zgadza się? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Preza

Obojętnie kiedy zrobisz Dalvik i Cache przed czy po. Jeśli masz backup spokojnie możesz klikac wipe. Dla pewności przegrałbym jeszcze katalog z backupem na komputer (nic nie powinno się zdażyć, ale strzeżonego...)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi